Stick Saç Wax’ı Hakkında Tüm Bilinmesi Gerekenler!


Saçları her an her yerde kolayca kontrol altına almaya yardımcı olan stick saç wax’ı nedir, nasıl kullanılır, hangi saça uygundur tüm bilmen gerekenler burada!

Saç modasında trendler hızlı bir şekilde değişiyor. Sosyal medyanın da etkisiyle her gün yeni bir saç ürünü veya modeli trendler arasında yerini almayı başarıyor. Saç sabitleyici stick’ler de bu trendler arasına hızlıca giriş yapan ürünlerden. Son dönemde Tiktok ve Pinterest gibi uygulamalarda yayılan saç modelleriyle birlikte hızlıca popüler hale gelen stick saç sabitleyicilerle, sen de kısa sürede profesyonel ellerden çıkmış gibi görünen saç modelleri yaratabilirsin!

Stick Saç Wax’ı Nedir? Ne İşe Yarar?

Stick Saç Waxı Nedir

Stick saç wax’ı mı? O da ne?” diyenler aramızda, öyle değil mi? Biz de zaten bu işlevsel saç şekillendiriciyle birbirinden ilham verici saç modellerine geçmeden önce, stick saç wax’ı nedir ve stick saç wax’ı ne işe yarar açıklamak daha yerinde olur diye düşündük. Asansörlü pratik bir ambalaj içerisinde yer alan saç wax’ı stick, yani bir “çubuk” gibi göründüğü için bu isimle anılıyor. 

Stick wax’lar saçları şekillendirmek ve sabitlemek için kullanılıyor. Farklı markaların roll on saç wax’ı veya roll on saç sabitleyicisi adıyla da sunduğu bu pratik saç şekillendiriciler, kompakt yapıları sayesinde çantada rahatlıkla taşınabiliyor. Stick saç wax’ı kullananlar da zaten bu ürünü genellikle gün içerisinde dağılan ve elektriklenen saçlarını kolayca sabitleyebilmek için tercih ediyor.

Stick Saç Wax’ı Nasıl Kullanılır?

Stick Saç Wax’ı Nasıl Kullanılır

Saç wax’ları halihazırda yıllardan beri kullanılan ve herkes tarafından bilinen ürünler. Saç wax’ı roll on formunda olduğunda ise bu kurtarıcı ürünü çok daha pratik ve kullanışlı hale getiriyor. Asansörlü ambalajı sayesinde çevrilerek kolayca açılabilen saç sabitleyici roll on’lar saça zahmetsizce uygulanabiliyor. Stick saç wax’ı nasıl kullanılır merak edenler için uygulama adımlarını aşağıya şöyle bıraktık:

  • Öncelikle saçlarını şekillendirme işlemini tamamlamalısın. Topuz, at kuyruğu veya örgü… Hangi saç modelini yapacağın sana kalmış!
  • Ardından stick saç wax’ının kapağını çıkarıp ürünü çevirerek açmalısın.
  • Saçının sabitlemek istediğin kısımlarının üzerinden stick saç wax’ı ile geçmelisin.
  • Bu işlemi ürünü çok fazla bastırmadan ve hep aynı yönde yapmaya özen göstermelisin.

Stick Wax Islak Saça Uygulanır mı?

Stick Wax Islak Saça Uygulanır mı

Stick wax ne işe yarar, nasıl uygulanır gibi soruların cevabını artık biliyor olabilirsin. Ama sorular bu kadarla da bitse iyi. Bu kez de akıllarda stick saç wax’ı ıslak saça mı kuru saça mı kullanılır gibi yeni sorular belirebiliyor.

Stick wax markaları içerik olarak farklı seçenekler sunabildiklerinden, stick saç wax’ının ıslak saçta kullanımı konusunda genel bir cevap vermemek sanıyoruz ki şu an en doğrusu olacak. Neyse ki stick saç wax’ı markalarının çoğu ürün ambalajına kullanım talimatlarını ekliyor. Yani bu sorunun en garanti cevabını wax seçimini yaptıktan sonra bulabilirsin.

Stick Saç Wax’ı Kimler ve Hangi Saçlar için Uygundur?

Stick Saç Wax’ı Kimler ve Hangi Saçlar için Uygundur

Stick saç wax’ı saçlarını şekillendirmek ve modelini belirginleştirmek isteyen herkes için uygun. Saçların ister kısa olsun ister uzun… Deneyenler için en iyi stick saç wax’ı unvanına layık görülen, en çok satan saç wax’ı seçeneklerine yönelerek birbirinden farklı modeller yaratabilirsin. Üstelik saç seklin de stick wax kullanımı için bir engel değil! Saçların dalgalı, kıvırcık veya düz olabilir. Şekli ne olursa olsun, bebek saçlarını kontrol altına almak ya da kabaran saç sorununun önüne geçmek için stick saç wax’ından faydalanabilirsin.

Stick saç wax’ının saç sabitleme konusundaki başarısını görenlerin zihnindeki bir diğer soru da stick saç wax’ı kaşa sürülür mü oluyor. Stick saç wax’ı çeşitleri, ürün açıklamalarına bakılacak olursa saç dışında başka bir alan için önerilmiyor. Ancak kullanıcılar stick saç wax’ı yorumlarında bu ürünü bir fırça ile kaşlarına da uyguladıklarını belirtiyor. Dilersen sen de bu yöntemi önce evdeyken deneyebilir ve test edebilirsin.

Stick Saç Wax'ının Avantajları Nelerdir?

Stick Saç Wax'ının Avantajları Nelerdir
  • Kullanım kolaylığı: stick saç wax’ı, saçlarına şekil vermekten keyif alanlara ya da her defasında bu işlemi gözünde büyütenlere pek çok avantaj sağlıyor. Bu avantajların başında da sunduğu kullanım kolaylığı geliyor. 
  • Temiz uygulama: Ayrıca roll on wax’ları saçlarına uygulamak için önce eline alıp dağıtman da gerekmiyor. Direkt olarak wax’ı saçına hafifçe bastırarak istediğin şekli yaratabilirsin.
  • Doğal görünüm: Stick saç wax’ının kullanıcılarına sağladığı bir diğer avantaj ise doğal görünüm sunması. Bu saç ürünlerinin gelişmiş formülleri, saçları bir arada tutarken yapay bir görünüm de oluşturmuyor. 

Stick saç wax’ının sağladığı tüm bu avantajlar seni de hemen almaya ikna etmiş olmalı. Ama baştan söyleyelim, bize en iyi stick saç sabitleyici hangisi, stick wax’ta hangi marka iyi gibi sorular soracak olursan cevabımız belli: En iyi roll on saç wax’ı diye bir sıralama yapmak doğru değil. Sonuçta herkesin saç yapısı farklı. Üstelik en iyi saç wax’ı stick olacak diye bir şart da bulunmuyor.

Özetle; stick wax için en iyi marka arayışında cevap kişiden kişiye değişebiliyor. Bu nedenle en iyi stick saç wax’ı nerede satılır diye dipsiz bir araştırmaya koyulmak yerine, çevrende bu şekillendiricileri kullanan kişilere danışabilir; onlara alışverişinde sana yol gösterecek stick wax alırken nelere dikkat edilmeli sorusunu yöneltebilirsin.

Stick Saç Wax’ı ile Yapabileceğin Kadın Saç Modelleri

Stick Saç Wax’ı ile Yapabileceğin Kadın Saç Modelleri

Stick saç wax’ı ile yaratabileceğin modeller nerdeyse sınırsız! Aklına gelen her saç modelini yaparken stick saç wax’ı kullanabilirsin. Örneğin; topuz yaparken bir türlü söz dinlemeyen saç tellerini stick saç wax’ı ile sabitleyebilirsin. Kusursuz görünen bir topuza sahip olmak işte bu kadar kolay. Eğer kusursuz görünen topuz saç modellerini nasıl yapabileceğinden emin değilsen Sıkı Topuz Saç Modeli Nasıl Yapılır? yazımız işine yarayabilir!

1. Stick Saç Wax’ı ile Topuz Yapımına Örnek:

Stick Saç Wax’ı ile Topuz Yapımı

Topuz saç modelleri yaparken yaratıcı olmaktan çekinme! Dilersen iki hatta dört-beş topuz oluşturarak ilgi çekici saç modelleri yaratabilirsin. Bu modelleri oluştururken saçlarının dağılmaması için hem alın bölgesine hem de ensendeki mini saçlara stick saç wax’ı uygulayabilirsin.

2. Stick Saç Wax’ı ile At Kuyruğu Yapımına Örnek:

Stick Saç Wax’ı ile At Kuyruğu Yapımı

Tüm zamanların favorisi olan at kuyruğu saç modelleri yaparken de kusursuz bir görünüm için stick saç wax’ından yardım alabilirsin. Özellikle davetlerde ve önemli etkinlerde kullanmak için yaptığın sıkı topuzlarda stick saç wax’ını saçına uygulayarak modelin daha uzun süre bozulmadan kalmasını sağlayabilirsin. En Trend Atkuyruğu Modelleri yazımızda sana ilham verecek modeller var, bakmanı öneririz!

3. Stick Saç Wax’ı ile Yaratıcılığını Konuştur!

Stick Saç Wax’ı ile Yaratıcı Saç Modeli

Stick saç wax’ı ile yaratıcı saç modelleri de oluşturabilirsin. Son dönemlerde oldukça popüler olan bebek saçlara şekil verme trendine uymak için stick wax’lar tam da aranan yardımcı! 

Yaratıcı saç modelleri oluşturmak için stick saç wax’ını bizce sen de vakit kaybetmeden denemelisin!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?