Saç Sırları inceledi: Kiehl’s Saç Düzleştirici Krem

Saç Sırları inceledi: Kiehl’s Saç Düzleştirici Krem

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Dalgalı, kıvırcık, asi saçlara sahipsen mutlaka saç düzleştirici kremin olmalı! Biliyorum ki senin de hayalin dümdüz, pürüzsüz saçlara sahip olmak… Ama saçlarını kontrol altına alamadığın için bu görünüme bir türlü ulaşamıyorsun değil mi? Saç düzleştirici bakım kremleri sana yardımcı olabilir! 

Şimdi, Kiehl’s saç düzleştirici kremi yakından inceleyeceğiz!

Saç düzleştirici krem nedir?

Saç düzleştirici kremler, adından da anlayacağın gibi saçların düz kalmasını sağlıyor. Ama düz kalmasının yanında saça bakım yapıyor ve koruyor. Saçları kurumadan ve kırılmalardan koruyup nemlendirirken, saçların sahip olduğu nemi de içine hapsediyor. Saç Sırları.com editörleri olarak bizim favori saç düzleştirici kremimiz çok sevdiğimiz Kiehl’s markasının Heat Protective Silk Straightening Cream’i. Saçı yumuşatan, daha kolay şekil almasını sağlayan Soya Fasulyesi yağı ve cilt bakımında da kullanılan, nemlendirici özelliğe sahip Susam yağı özleri içeriyor; saçlarımız ipek gibi oluyor!

Bu saç düzleştirici kremi, saçlarımızın düz kalmasına gerçekten destek olduğu, saçı ısıya karşı koruduğu ve saçı ağırlaştırmadığı için çok seviyoruz. Normalde diğer saç düzleştirici kremler saçları ağırlaştırıp çok çabuk yağlanmasına neden olurken bu krem yağ içermediği için saçları ağırlaştırmıyor. 

Kimlere uygun?

Kiehl’s Heat Protective Silk Straightening Cream aslında saçlarının düz görünmesini isteyen, sık sık düzleştirici kullanan herkes için uygun ama özellikle dalgalı, asi ve kıvırcık saçları düzleştirmek isteyenler için ideal! 

Saç düzleştirici krem kullanımı:

Peki, bu saç düzleştirici kremi nasıl kullanmalısın? 

İlk adım:

Banyo sonrasında saçların nemliyken Kiehl’s Heat Protective Silk Straightening Cream’den fındık büyüklüğünde bir miktarı avucunun içinde ısıt ve saçlarının özellikle uç kısımlarına yoğunlaşarak uygula.

İkinci adım: 

Ardından saçlarını önce uçlardan başlayarak nazikçe tara.

Üçüncü adım: 

Sonrasında da fön makinesi ve yuvarlak fön fırçası yardımıyla düz şekilde fön çekmeye başla. 

Dördüncü adım:

Fön işlemi bittikten sonra da saç düzleştirici ile rötuş yapı.

Beşinci adım:

Kiehl’s Heat Protective Silk Straightening Cream’i uygulayarak son dokunuşu yap. Saçlarının nasıl bu kadar düz göründüğüne sen bile şaşırabilirsin!Photo credit: istockphoto.com

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?