​Düzleştirici ile yapabileceğin 3 farklı saç modeli

​Düzleştirici ile yapabileceğin 3 farklı saç modeli

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçlarını şekillendirmek için ısıyla şekillendiren aletleri, fırçaları ve tarakları edinmek şart. Ancak sadece tek bir aletle hem düz, hem dalgalı, hem de kıvırcık bir saç modeli elde edebileceğini söylesek? Evet, bu alet saç düzleştirici! Görkemli buklelerden, düz görünüme kadar harika saç modellerini sadece saç düzleştirici ile yapabilirsin.

Dümdüz saçlar

Diğer görünümleri elde etmeden önce düzleştiricinin asıl amacı olan düz görünümde ustalaşmak gerekiyor. Pürüzsüz düzlükte, ipeksi saçlar oluşturmak için unutulmaması gereken bazı adımlar var. Öncesinde mutlaka ısıdan koruyucu saç bakım spreyi uygulanmalı. Saçlar alt ve üst olarak ikiye ayrılmalı. Üst tutamı sabitleyip önce alt tutamları düzleştirmeli, ardından üst kısma geçmeli.

Saça zarar vermemek için üst üste birçok kez uygulamak yerine seri hareketlerle 2-3 kez uygulamak yeterli olur. Son olarak da bakım yağı uygulayarak muhteşem bir parlaklık elde edebilirsin.

Yumuşacık dalgalar

Maşa olmadan, düzleştiriciyle de yumuşacık dalgalar oluşturabilirsin. Yaklaşık 5 cm kalınlığında tutamları düzleştiricinin kıskaçlarından birine sarıp kıskacı kapat ve birkaç saniye bekledikten tutamları aç. Oluşan dalgalar soğuduktan sonra ellerinle dalgaları dağıt ve sabitleyici sprey uygula.

Hareketli bukleler

Kıvırcık saçlılar çok şanslı çünkü sık bukleler son dönemde yükselişe geçti. 80'lerin permalı saçlarına atıfta bulunan bu trendi geçtiğimiz günlerde güzel aktris Blake Lively de denedi.

Peki sen nasıl yapabilirsin? Saçlarına bukle belirginleştirici köpük uyguladıktan sonra saçlarından 4-5 cm'lik tutamlar alarak ör. Buklelerin hacimli olabilmesi için olabildiğince saç köklerine yakın şekilde ör. Ardından örgülere düzleştirici uygula. Böylece ısıyla beraber saçların şekillenecek. Son olarak da hacim veren saç spreyi uygulayarak görünümü tamamla.


Photo credit: istockphotos.com, pinterest.com

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?