Uzun süre kalıcı dalgalı saç modeli için 5 ipucu

Uzun süre kalıcı dalgalı saç modeli için 5 ipucu

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Dalgalı saçlar her kadının hayalidir. Saçları olduğundan daha hacimli ve dolgun gösteren dalgalı saç modelleri bizim de favorilerimizden! Dalgalı saçların yapılışı kolay olsa da sabit kalması çok kolay değil... Saçlarını dalgalandırdıktan bir saat sonra düşen dalgalar adeta koca bir zaman kaybına neden oluyor!

Peki, dalgalı saçlarını daha uzun süre hacimli ve dolgun gösterecek önerilerimiz var desek? Uzun süre kalıcı dalgalı saç modeli için sana harika bir rehber hazırladık. Aşağıdaki önerilerimizden yardım alarak uzun süre kalıcı dalgalarını keyfini çıkarabilirsin! :)

1.Buklelerini sabitle

Saçlarını maşa veya fön makinesiyle dalgalandırdıktan sonra anında aşağı doğru serbest bırakmamalısın. Unutma, saçların hangi şekilde soğursa o şekilde kalır. Saçlarının uzun süre dalgalı görünmesi için dalgalandırdığın saçı parmağına sarıp burgu haline getir ve tel tokayla saçlarına sabitle. Böylece 10-15 dakika bekleyerek saçlarının soğumasını sağlayabilirsin. Tel tokaları çıkardığın anda saçlarındaki buklelere bayılacak ve uzun süre bozulmayan saç modelinin keyfini çıkarmak için can atacaksın!

Editörün önerisi: Eğer saçlarının bukle şeklinde soğumasını bekleyecek zamanın yoksa saçlarını tel tokayla sardıktan sonra saç kurutma makinesinin soğuk kısmını ayarla ve saçlarını soğuk havayla soğutmayı dene. Oldukça pratik ve etkili olan bu yöntem sayesinde saçlarını anında dalgalandırabilir ve dalgalarının tadını gün boyu hatta birkaç gün bile çıkarabilirsin. 48 saate kadar kalıcı süper dalgalar elde etmek için L'Oreal Paris Elseve Dream Long Saç Bakım Köpüğü Süper Dalga kullanabilirsin. Kalıcı ve belirgin saç dalgaları elde etmene yardımcı olan bu saç köpüğü aynı zamanda saçı nemlendiriyor. Yumuşacık görünen dalgalı saçların sırrını artık öğrendin! 

2.Doğru şekillendirici ürünleri kullan

Uzun süre kalıcı dalgalı saçlara ulaşmak için doğru saç şekillendiricileri kullanmalısın. Saçlarında doğal bukleler yaratmak istiyorsan L’Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpüğü kullanmanı öneriyoruz. Saç köpüğü özellikle belirgin bukleli görünüm yaratırken oldukça pratik bir uygulama sağlıyor. 

Eğer saçlarında doğal dalgalar olsun istiyorsan da sana önerimiz L’Oréal Paris Elnett Dalgalı Saçlar için Köpük. Tutuşu yüksek bu şekillendirici köpükleri kullanarak uzun süre kalıcı buklelere ve dalgalı saçlara kavuşabilirsin.

3.Doğru fön makinesine yatırım yap

Saç kurutma makinesi ve fön makinesi aslında birbirinden farklı cihazlardır. Fön makinesi, saç kurutma makinesine göre daha güçlüdür. Eğer saçlarını fön makinesiyle şekillendirmek istiyorsan 2200 Watt ve üzeri olan ürünleri tercih etmelisin. Eğer kalın telli saçların varsa en az 2500 Watt'lık fön makinelerini satın almalısın. Saç kurutma amaçlı makineler genellikle 1200-1500 Watt arasındadır. Bu güçte bir makineyle saçlarını şekillendirmen pek mümkün olmayacaktır.

Editörün önerisi: Buklelerini belirginleştirmek istiyorsan L'Oréal Paris Elseve Amla Yağı Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi kullanmanı tavsiye ediyoruz. Buklelerinde 48 saatlik belirginlik sağlayan bu saç bakım kremi, kıvırcık saçların kolay şekil almasını sağlıyor. Bakım yapan ve bukleleri kontrol altına alan bu bakım kremi sayesinde daha kalıcı dalgalar elde edebileceksin. 

4.Saç maşasının kalınlığı önemli

Saçlarını dalgalandırmak için saç maşası kullanıyorsan en çok özen göstermen konu saç maşasının kalınlığıdır. En ince saç maşasının kalınlığı 13 cm. civarındadır. Bu tarz saç maşalarıyla ince bukleler yapabilirsin. Kıvır kıvır saç modellerini beğeniyorsan da 13 cm. saç maşası senin için uygun olacak. 

Su dalgası gibi doğal dalgalar istiyorsan kalın saç maşası kullanmalısın. 32-38 cm arasındaki saç maşaları daha kalın ve hacimli dalgalar yaratır. 

5.Güçlü tutuşlu bir saç spreyi şart!

Her saç modelinde olduğu gibi dalgalı saç modellerinin de sabit kalması için güçlü tutuşlu bir saç spreyi kullanmalısın. Saçlarının gün boyu hem dalgalı, hem de hacimli görünmesini istiyorsan son dokunuşta L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi’nden yardım alabilirsin. Bu saç spreyi sayesinde dalgaların yerinden kıpırdamayacak ve saç modelin gün boyu sabit kalacak! :)

Uzun süre kalıcı dalgalar için ekstra öneriler:

Eğer saçların çok fazla yıpranmış ya da kuruysa ve maşa gibi ısıyla şekil veren aletleri kullanmak istemiyorsan L’Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpüğü saçlarının uç ve boylarına uygulayarak ısı kullanmadan dalgalı saçlar elde edebilirsin.

Saçlarını ısısız dalgalandırmak istiyorsan da gece uyumadan önce nemli saçını örerek uyuyabilirsin. Isı kullanmak dalgalı saç bakımı için önerilmez. Saçlarının uç ve boylarına önce L’Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpüğü uygula, daha sonra saçlarını ör. Dalgalı saç modelleri çok basitmiş değil mi?

Sabah uyanıp örgüleri açtığında saçların kendiliğinden dalgalı olacaktır. Bu dalgaları, saçı neme karşı koruyup saçta kalıntı bırakmayan L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi ile sabitledikten sonra en azından bir gün boyunca bozulmayacağına emin olabilirsin!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?