Son Zamanların Trendi: Afrika Örgüsü

Son Zamanların Trendi: Afrika Örgüsü

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Afrika örgüsü son zamanların en çok konuşulan, en trend saç modellerinden biri. Afrikalı kadınların saç modelinden ilham alan bu örgü stili hem orta hem de uzun saçlara çok yakışıyor. Eğer saçlarında çılgın ve havalı saç modellerini denemeyi seviyorsan Afrika örgüsü tam sana göre bir seçenek olacak. Afrika örgüsünü evde nasıl yapacağını merak ediyorsan doğru yerdesin. Afrika örgüsüyle ilgili merak edilen her şeyi açıklıyoruz.

Afrika örgüsü nedir?

Afrika örgüsü, sık ve yoğun bir şekilde saçların tutam tutam örüldüğü örgü modeline verilen isimdir. 90’lı yıllarda da popüler olan bu örgü stili Afrika’dan başlayarak tüm dünyaya yayılmış durumda. Saçların ince tutamlara ayrıldığı bu örgü stili aslında tek günlük bir saç modeli değil. Evde yaptığın Afrika örgüsü, birkaç gün boyunca saçlarında kalabilir. Kolay kolay bozulmayan, pratik ve oldukça havalı olan bu örgü modeli özellikle yaz aylarında çok tercih ediliyor.

Afrika örgüsü kimlere uygundur?

Afrika örgüsü yapabilmek için saçlarının en az omuz hizasında olması gerekiyor. Eğer saçların omuz hizasından daha kısa ise, eklenti saçlar kullanarak Afrika örgüsü yapabilirsin. Afrika örgüsü farklı saç modellerini denemek isteyen, yaratıcı ve örgü saç modellerini seven herkese önerilir. 

Tek bir saç modeli ile birkaç gün geçirmek istiyorsan Afrika örgüsünü çok seveceksin. Afrika örgüsü oldukça sıkı bir örgü olduğu için katlı saç kesimine sahip olanlar için pek uygun değildir. Katlı saç kesimi olanlar Afrika saç örgüsüne başlamadan önce bolca saç spreyi sıkarak kısa katlarının örgülerinin arasından çıkmasına engel olabilirler.

Editör önerisi: Saç modelimizin gün boyunca bozulmadan sabit kalması için biz her zaman, L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Sabitleyici Sprey'i kullanıyoruz. Saçlarımızı nemden koruyan, gün boyunca elektriklenmeden sabit kalmasını sağlayan bu güçlü tutuşlu sprey ile sen de saç modelini koruyabilirsin.

Afrika örgüsü nasıl yapılır?

Afrika örgüsü nasıl yapılır?

Evde Afrika örgüsü yapımı ise çok pratik. :) Saçlarını örmeye başlamadan önce saç boylarına ve uçlarına Elseve Mucizevi Saç Güzelleştirici Yağ Kremini uygula. Durulamaya gerek olmayan bu krem, saçlarının daha parlak görünmesini sağlar, saçlarının kabarmasını önler ve kolay şekil almasına yardımcı olur. Daha sonra saçlarını tutamlara ayır. 

Ayırdığın tutamlardaki ince saç tutamlarını al ve örmeye başla. Saçlarını örmeye her zaman ense kısmından başlamalı ve önlere doğru ilerlemelisin. Saçlarını ördükçe uçlarını renkli lastik tokalarla sabitle. Saçlarının ön kısmına geldiğinde daha ince tutamlar al. Kaküllerini varsa bunları örme, doğal kalsın. Son olarak saç modelinin uzun süre sabit kalması için L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Saç Spreyi ile örgülerini sabitlemeni öneririz. 

Editörün önerisi: Örgülerinin düz olması için ördüğün tutamı sağa sola çekerek örmemelisin. İlk defa Afrika örgüsü yapıyorsan, saçlarının arka kısmını örmesi için çevrenden yardım istemeni öneririz. Böylece işin kolaylaşacaktır. :)

Farklı Afrika örgüsü modelleriFarklı Afrika örgüsü modelleri

Afrika örgüsü saçları oldukça havalı gösteren bir model. Sen de saçlarını Afrika örgüsüyle şekillendirdikten sonra örgülerine farklı modeller vererek saçlarını daha cool gösterebilirsin. Yapımı çok pratik olan Afrika örgüsü modellerinden ilham almak serbest! 

1.Afrika örgüsü atkuyruğu

Afrika örgüsü atkuyruğu

Afrika örgüsü yaptıktan sonra saçlarının önüne gelmesini engellemek için atkuyruğu yapabilirsin. Özellikle spor yaparken örgülerini atkuyruğu ile kontrol altına alabilirsin. Renkli lastik tokalar ve fularlar bu saç modelini daha eğlenceli gösterecek. Afrika örgüsü erkek modellerinde de atkuyruğu stilini sık sık görüyoruz.

2.Yarı toplu Afrika örgüsü

Afrika örgüsünden sonra saçlarını çok hızlı bir şekilde toplamak istersen yarım atkuyruğu modellerini değerlendirebilirsin. Bu saç modeli için saç tokasına ihtiyacın yok. Önden aldığın iki tutam örgüyü saçlarının arkasına getir. Tutamların arkada sabit kalması için düğüm at. İşte bu kadar! :)

3.Yarım topuz Afrika örgüsü

Yarım topuz

Afrika örgü saç modelleri arasında en güzel görüneni kuşkusuz yarım topuz olanlar. İşe giderken saçlarını toplamak için yarım topuz yapabilirsin. Saçlarını ikiye ayır ve üstte olan örgü tutamlarını burarak yarım topuz görünümü ver.

4. Afrika örgülü havalı topuz

Afrika örgüsünü havalı bir saç topuzuna dönüştürmek istiyorsan saçlarının yan kısımlarını ördükten sonra saçlarının geri kalanını dağınık topuz yap. Son olarak saçlarının önlerinden ince tutamlar çıkararak Afrika örgüsü topuzuna daha doğal bir hava kat. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?