​Sporda bile güzelliğinden ödün verme: Spor için saç modelleri

​Sporda bile güzelliğinden ödün verme: Spor için saç modelleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kickboksdan yogaya, pilatesten zumbaya kadar spor ve egzersizle sürekli mücadele halindeyiz. Neden mi? Çünkü fazla kilolardan bir an önce kurtulmak ve formda kalmak gerek. Egzersiz tercihin ne olursa olsun çokça terleyeceğin kesin. Sen bunun üstesinden gelebilirsin, peki ya saçların?

rnrn

Klasik atkuyruğu her zaman işini görür ama sen hareket ettikçe gevşeyen atkuyruğuyla veya tam da baş aşağı bir yoga pozisyonundayken yüzüne gelen saçlarını düzeltmek istemezsin değil mi? İşte bu yüzden işe koyulduk ve sporda rahat edebilmen için üç mükemmel saç modeli bulduk! Denemek için biz bile sabırsızlanıyoruz!

rnrn

Çift Örgü Modeli

rnrn

Bu model yere düz şekilde uzanıp yaptığın egzersiz hareketleri için oldukça ideal ve oluşturması da inanılmaz basit. Bir tarak yardımıyla saçlarını tam ortadan iki tutama ayırıp her iki tutamı klasik örgü gibi örüp, lastik tokalarla sabitle.

rnrn

Saç Bantları

rnrn

Kısa saçlı kadınlar spor yaparken ekstra şansa sahip! Çünkü tek ihtiyaçları olan şey saçlarının gözlerinin önüne gelmesine engel olabilen saç bantları. Bizim önerimiz havlu saç bantlarını kullanman ve kaymasını engellemek için saçına tel tokalarla iyice sabitlemen.

rnrn

Yüksek Topuz

rnrn

Yoga ve pilates gibi yerde düz şekilde zaman geçirilen egzersizlerde çift örgü gibi topuz modelini de tercih edebilirsin. Başının üstünde sıkıca toplanmış bir yüksek topuz yere uzandığında seni rahatsız edecek bir yüzey oluşmasını engellemiş olur. Koşu ve kickboks gibi yüksek etkili egzersizlerde de saçlarının yüzüne gelmesini engellediği için rahatlıkla kullanabilirsin. Eğer saçların topuz yaptığında terden gevşeyip düşmeye başlıyorsa, sabitleyici sprey uygulayıp, tel tokalarla gevşeyen yerleri tutturabilirsin.

rnrn

Şimdi spor salonunda bile göz kamaştırmaya hazır mısın?

rnrn

Fotoğraf kaynağı: Getty Images

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?