​Test edildi, onaylandı!: 10 harika saç hilesi

​Test edildi, onaylandı!: 10 harika saç hilesi

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçlarımız, görünümümüzü tamamen değiştiren en önemli aksesuarımız! Ancak dürüst olalım, bazen şekillendirmek ve harika bir görünüm elde etmek zor olabiliyor. Biz de bazı minik hilelere başvurmak zorunda kalıyoruz! İşte bizim favorimiz olan saç hileleri!

1.Fön hilesiyle sabit saçlar:

Fön hilesiyle sabit saçlar

Saçlarını fön makinesiyle şekillendirirken, özellikle de fön çekerken son dokunuşu nasıl yapıyorsun? Son dokunuşta saç modelimizin sabit kalmasını sağlamak, kabarmalara engel olmak için biz, fön makinemizi soğuğa ayarlıyoruz ve saçlarımıza bu soğuk havayı vererek son bir kez daha tarıyoruz. Böylece bu soğuk hava sayesinde saçlarımız sabitleniyor ve uzun süre bozulmadan kalabiliyor.

2.Kolay dalgalı saçlar:

Saçlarını uzun uzun şekillendirmek istemediğin günler olabilir. Ancak saçlarına kolayca maşa yapmış gibi doğal dalgalar sağlayacak bir önerimiz var: banyo sonrasında saçlarını örmek! Banyo sonrasında saçlarının bir kısmı kuruduktan sonra saçlarını, gürlüğüne göre 3’e ya da 4’e ayırıp her bir tutamı ör. Klasik örgü olarak ördükten sonra da bu şekilde uyuyabilirsin. Sabah uyanıp örgülerini açtığında oluşan dalgalı görünümü çok seveceksin. :)

Editör önerisi: Dalgalarının belirgin olması için saçlarını örmeden önce ve örgülerini açtıktan sonra Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Krem uygulamanı öneririz. Böylece dalgaların çok daha belirgin olacak.

3.Daha hacimli görünüm:

Daha hacimli görünüm:

Saçlarına anında daha hacimli bir görünüm vermek ister misin? Saçını kurutmadan önce L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi’ni uygula. Ardından tüm saçını öne atıp, fön makinesiyle yukardan aşağıya doğru hava verecek şekilde kurut. Saçların anında hacim kazanacak ve daha dolgun görünecek. :)

4.Toka izlerini yok et:

Toka izlerini yok et

Saçlarını lastik toka ile topladıktan sonra saçını açtığında ortaya çıkan ize engel olmak için, lastik toka yerine telefon teline benzeyen, elastik tokaları kullanabilirsin.

5.Fırçalarını temizlemek için:

Fırçalarını temizlemek için

Saç sağlığın ve saçlarına daha kolay şekil verebilmek için fırçalarını daima temiz tutman gerekir. İnce dişli bir tarak yardımıyla, fırçandaki saçları kolayca temizleyebilirsin. Tabii fırçalarını sık sık yıkamayı da unutmamalısın. Şampuanınla fırçalarını güzelce temizleyebilirsin.

6.Hızlı ve iri dalgalar elde etmek:

Saçlarında en hızlı şekilde doğal, iri dalgalar görmek istersen sana önerimiz atkuyruğu yöntemini denemen! Saçlarını atkuyruğu yaptıktan sonra atkuyruğundan tutamlar alarak geniş uçlu maşayla şekillendir. Sonra da atkuyruğunu aç ve parmaklarınla bukleleri tara. İşte bu kadar!

Editör önerisi: Saçlarını ısıdan korumak için maşa yapmadan önce boy ve uçlarına Elseve Dream Long Bye Bye Makas Bakım Kremi’ni kullanmanı öneririz. 180 dereceya kadar ısıdan saçlarımızı koruyabilen bu bakım kremi hem saçlarımızı koruma altına alıyor hem de içerisindeki Hint yağı, vitaminler ve bitkisel keratin ile besliyor. Harika kokusuna ise bayılacaksın! :)

7.Elektriklenen saçlara elveda:

Elektriklenen saçlara elveda

Saçlarımızı şekillendirdikten sonra görünümü bozan, elektriklenen minik saçlar olabiliyor. Eğer senin de saçların şekillendikten sonra elektrikleniyorsa kullanmadığın, temiz bir diş fırçasının üzerine sabitleyici sprey uygulayıp elektriklenen kısımların üzerine nazikçe tarayarak uygulayabilirsin. Bu şekilde minik saçlar elektriklenmeden, daha düzgün görünecektir.

Editör önerisi: Saçlarının elektriklenmesinden şikâyetçiysen, besleyici yağ kremler de sana yardımcı olabilir! Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Kremi saçlarını şekillendirmeden önce ve sonra, saçının uç ve boy kısımlarına uygula ve saçların gün boyu hem mis gibi koksun, hem de elektriklenmesin. :)

8.Tel tokalı kolay saç modeli:

Tel tokalı kolay saç modeli

Hem saçlarının gün içinde yüzüne düşmesini engellemek, hem de pratik ve şık bir stil oluşturmak mümkün! Saçlarının ön kısmından bir tutama geriye doğru burgu şeklini verip iki tel tokayı biri ters, biri düz şekilde takarak çok pratik bir stil elde edebilirsin.

9.Saç bandıyla iri dalgalar:

Saç bandıyla iri dalgalar

Saç bandın yardımıyla ısı kullanmadan saçlarını dalgalandırabileceğini biliyor muydun? Gece yatmadan önce saç bandını tak ve ardından saçlarını tutam tutam, bandanaya sar. Bu şekilde uyu ve sabah uyandığında bandanana sardığın saçlarını serbest bırak. Saçların geniş uçlu maşayla dalgalandırmışsın gibi dalgalı görünecek. :)

10.Sahte kahkül stili

Sahte kahkül stili

Kahkül yaptırmak istiyor çekiniyorsan, saçını kestirmeden de kahkül görünümü elde edebileceğini sana söylemek isteriz. :) Öncelikle saçlarını tepede toplayıp topuz görünümü veriyorsun. Ancak topuzu yaparken saçının uç kısımları alnına düşecek şekilde serbest bırakıyorsun. Tel tokalarla da sabitledin mi tamamdır; sahte kahküllerin hazır!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?