​Süper kabarık saç görünümü için: Krepe nasıl yapılır?


Özellikle ince telli, düz saçlıların en sık karşılaştığı durum tabii ki hacim eksikliği! Atkuyruğun, topuzun hatta açık saç stillerin ne yaparsan yap dümdüz mü görünüyor? O zaman tek ihtiyacın olan krepe yaparak saçlarının daha kabarık ve hacimli görünmesini sağlamak! Kuaförlerin de en sık kullandığı tekniklerden biri olan krepeyi, sen de yapabilirsin. Haydi aşağıdaki adımlarımızı takip et!

2 adımda krepe yapımı:

İlk adım: Öncelikle saçlarının diplerine doğru bolca hacim veren saç spreyi uygula.

 

İkinci adım: Sonrasında da saçının üst kısmından bir tutamı yukarı kaldırıp, ince dişli bir tarak yardımıyla yukarıdan aşağı doğru, nazik hareketlerle tara. Ancak bunu yaparken yalnızca saç diplerini taramalısın. İşte bu kadar!

Fön makinesi ile krepe yapmak:

Krepe yaparak saçını kabartmayı fön makinesi kullanarak da yapabilirsin. Saçının arka tarafından bir tutamı, ince dişli bir tarak yardımıyla arka tarafından başlayarak, yukarı ve aşağı hareketlerle kabart. Ardından hacim veren saç spreyini uygulayıp, saç diplerine doğru fön makinesi uygula. Sonuç inanılmaz bir volüm olacak!

Krepe yaparken hangi ürünleri kullanabilirsin?

Krepe yaparken saçlarına hacim kazandıracak saç spreylerini ve güçlü tutuşa sahip saç spreylerini kullanmanı öneriyoruz. Bu konuda da bizim favorilerimizden L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi ve Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Saç Spreyi'nden yardım alabilirsin.

Krepe yaparken saç diplerine hacim spreyini uygulayabilir, saç modelini oluşturduktan sonra da son dokunuşu Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Saç Spreyi ile yapabilirsin. 

Krepe ile yapabileceğin saç modelleri

Krepe yapmayı öğrendiğine göre artık hacimli saç modellerini kolayca elde edebilirsin!

Hacimli topuz

Hem derli toplu hem de hacimli görünen bu saç modelini davetlerde, özel yemeklerde kullanabilir, hatta günlük saç modellerinde de tercih edebilirsin. 

Volümlü ense topuzu

Tercihin kabarık görünen, volümlü bir topuz da olabilir. Yukarıdaki gibi atkuyruğunu oluşturduktan sonra içe kıvırıp, kıvırdığın kısma krepe yaparak topuzunun daha hacimli görünmesini sağlayabilirsin. 

Vintage hacimli saçlar

Eski filmlerden fırlamış gibi görünebileceğin bir saç modeliyle karşındayız! Saç bandı taktıktan sonra saçlarının arka kısımlarına krepe yaparak bu görünümü elde edebilirsin. 

Kabarık atkuyruğu

Artık bir klasik haline gelen krepeli atkuyruğu da harika bir tercih olabilir! Saçlarını toplamadan önce saçının üst kısmına krepe uygulayıp tel tokalarla sabitle. Ardından tüm saçını atkuyruğu yap. İşte bu kadar kolay! :)


Photo credit: Fotolia, Istockphoto.com

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!