Minimalist bir tarzı olanların favorisi olacak saç modelleri!

Minimalist bir tarzı olanların favorisi olacak saç modelleri!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Minimalist akım günden güne popülerliğini arttıyor. Dolabımızdaki kıyafetleri azaltıp artık daha az ve öz tüketim alışkanlıklarına sahip olmaya başladık. Sadeliğin, doğallığın ön plana çıktı bu akım artık saç modellerimize de yansıyor! 

Sen de saçlarında minimalist bir hava yaratmak istiyorsan uzun süre kullanabileceğin, sürekliliği olan, sade saç modellerini değerlendirmeli, kolay ve pratik saç modellerini tercih etmelisin. Saçların senin zamanını çok almamalı, tam tersine kolayca şekillendirebileceğin minimalist saç kesimleri ile saçlarını daha verimli kullanabilir hale getirmelisin. 

Minimal tarzını saçlarına yansıtmak için ilham alabileceğin minimalist saç kesimlerini ve saç modellerini senin için belirledik!

Minimalist saç modellerinin faydaları

Minimalist saç modellerinin faydaları:

Minimal dokunuşa sahip saç modelleri genelde her kıyafete ve her mevsime uygun olurlar. Cool bir duruş sağladıkları için Instagram'da like rekoru kırabilmeni garantilemiş olursun. Çabasız bir şıklık sağladığı için kötü saç günlerine elveda demiş olursun. Saçlarında farklılık istediğinde minimal saç modelleri sayesinde ufak değişikliklerle bile istediğin farklılığı yakalayabilirsin. Ayrıca minimalist saç modelleri minimum şekillendirme gerektirdikleri için çok fazla ürün kullanmana gerek kalmaz.

Minimalist saç kesimleri 

Küt saç kesimi

Küt saç kesimi

Minimalist tarzı benimseyenlerin küt saç kesimlerini çok seveceğine eminiz. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olanlara çok yakışan küt saç kesimi hem sana havalı bir görünüm katacak, hem de uzun süre kullanılabilir stili sayesinde fazla zamanını çalmayacaktır. Tam omuzların üzerinde olan ve genelde düz stilde kullanılan bu saç kesimini daha çok düz veya az dalgalı saçların tercih etmesini öneriyoruz. Bu şekilde saçlarının düz kalmasını sağlamaları daha kolay olacaktır.

Eğer saçlarının özellikle uç kısımlarının elektriklenmesinden, kabarmasından şikayetçiysen saçlarını düzleştirdikten sonra durulanmayan bakım kremlerini kullanmayı deneyebilirsin. Bu konuda da Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krembizim favorilerimizden. Saç uçlarına ve boylarına bu kremi uygulayarak saçının uç kısımlarının kabarmadan pürüzsüz, ışıltılı görünmesini sağlayabilirsin. 

Kısa bob saç kesimi

Kısa bob saç kesimi

Bob saç kesimi en popüler olan minimalist saç kesimlerinden biri! En çok da oval yüz hatlarına sahip olanlara çok yakıştığını söylemeliyiz. Özellikle şekillendirmek için çok fazla saç şekillendirici kullanmak istemiyor, yıka-çık bir kesim arıyorsan bob saç kesimi tam sana göre. Saçlarını hacimli gösteren bu saç kesimi senin günlük hayatını çok kolaylaştıracak. 

Kaküllü saç kesimi

Kaküllü saç kesimi

Etrafımızda ne kadar minimalist tarzları benimsemiş kişi varsa çoğu kaküllü! :) Şu sıralar vintage kakül yani neredeyse gözlerin içine kadar girecek uzunluktaki kaküller de inanılmaz moda! Ancak sen kakülünü uzun süre kestirmeden kullanmak istiyorsan, kakül kestirirken normalden bir cm kadar daha kısa kestirebilirsin. Bu şekilde kakülün daha geç uzar ve sürekli kuaföre gitmek zorunda kalmazsın. Yüz şekline en uygun kakül modelini bulmak için hemen buraya tıklayabilirsin!

Pixie saç kesimi

Sabahları hızlıca duş almak, iki dakikada saçlarını şekillendirerek evden çıkmak istiyorsan, oval yüz hatlarına uygun Pixie saç kesimi tam sana göre. Özellikle de düz saçlara sahipsen Pixie saç kesimi senin hazırlanma süreni yarı yarıya azaltabilir. Saçlarını kurut ve hazırsın!

Minimalist saç modelleri

Saç aksesuarı kullan

Minimalist saç modelleri

Minimal tarzları saçlarında yakalayabilmek için saç aksesuarlarından faydalanmalısın. Abartılı, taşlı saç aksesuarları yerine daha sade ve modern olan kullanışlı saç aksesuarlarını tercih etmelisin. 

Tokalarını sadeleştir

Minimalist saç modelleri

Saç modeline biraz şık bir hava katmak için kurdele saç aksesuarını kullanabilirsin. Hatta saçlarını bu modelde olduğu gibi atkuyruğu yapabilirsin. Hediye paketleriyle gelen kurdeleleri atmıyorsun umarım! Bu kurdelelerle yarım atkuyruğunu toplayabilirsin, minimalist olmak bunu gerektirir, değil mi?

Ensede topuz

Ensede topuz

Ensede topuz en kolay saç modellerinden biridir. Ensede topuz modeline renkli bir hava katmak için evdeki fularları da değerlendirebilirsin. Önce saçlarını topuz yap. Daha sonra topuzunun çevresine fular sar ve bağla! Renkli fularları bu şekilde değerlendirerek minimalist bir saç modeli yapabilirsin.

Editör önerisi: Topuzunu şekillendirirken yalnızca L'Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için şekillendirici köpük uygulayıp saçlarını ellerinle karıştırman yeterli olacaktır. Ardından saçlarına topuz görünümü verebilirsin.

Ensede atkuyruğu

Ensede atkuyruğu

Ensede atkuyruğu bizim en sevdiğimiz minimal saç modellerinden biri! Saçlarını ensede topla ve tüm coolluğunla güne başla! Bu saç modelini dilersen iddialı saç aksesuarları ile birleştirebilirsin. 

Minimalist saç modellerinde hangi ürünleri kullanmalısın?

Minimalist saç modellerinde hangi ürünleri kullanmalısın?

Minimalist saç modellerinde saçlarının doğal bir ışıltıya sahip görünmesini sağlayan saç bakım yağlarından yardım alabilirsin. Bu tarzdaki saç modelleri çabuk şekillendirmeye sahip olduğu için şekillendirici köpükler de en büyük yardımcın olacaktır. Saçlarındaki dalgaları belirginleştirmeni sağlayacak L’Oréal Paris Elnett Dalgalı saçlar için saç köpüğü ile saç tellerin sertleşmeden doğal dalgalara sahip olabilirsin. Tek yapman gereken köpüğü avucuna alıp saçlarının uç kısımlarından yukarı doğru baskılayarak uygulamak. İşte bu kadar, minimal saçların hazır!

saç modelleri

Saçlarının hacimli ve daha dolgun görünmesini istiyorsan sana önereceğimiz saç ürünü kuru şampuan olacaktır. Kuru şampuan, saçlarındaki yağlı görünümü yok eder ve saç modelinin daha hacimli görünmesini sağlar. L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan'ı saç diplerine doğru uygula ve dolgun, ferah saçlarına 'merhaba' de!

Photo Credit: Istock, Instagram/lorealhair, Pexel, Unsplash

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?