Gözlük kullananlar: Bu saç modelleri sizin için!

Gözlük kullananlar: Bu saç modelleri sizin için!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Gözlük kullananların en sıkıntı yaşadığı konulardan biri saç modelleri. Gözlük kullanmaya başladığın andan itibaren saç modelleri sana hiç olmadığı kadar zor gelebilir... Gözlük kullananlar genellikle yüzlerinin kapanmadığı saç modellerini tercih ediyor. Yüzünü ve gözlüğünü ön plana çıkarmak aynı zamanda da havalı saç modelleriyle çekici görünmek istiyorsan bu yazı tam sana göre! Gözlüklülere uygun saç modelleri, saç kesimleri ve saç rengine uygun gözlük seçme rehberiyle karşındayız!

Saç kesimleri

Kahkül kesimi

kakül kesimi

Gözlük kullananların mutlaka denemesi gereken saç kesimlerinden biri kahküllü kesimdir. Kahkül kestirirken gözlüğünün ebatına çok dikkat etmelisin. Eğer büyük çerçeveli bir gözlüğün varsa mutlaka mikro kahkül kestirmeni öneriyoruz. Eğer küçük bir gözlüğün varsa iddialı kahküllerden korkmamalısın.

Katlı saç kesimi

Saçlarının daha hacimli görünmesi için katlı saç kesimlerini tercih edebilirsin. Özellikle saçlarını açık bıraktığında bu saç modeli gözlüğünle harika bir uyum yakalayacak. Saçlarını topladığında önlerden çıkan ince saç tutamları gözlüğünle muhteşem bir ikili olacak.

Pixie saç kesimi

Pixie saç kesimi gözlük kullananların en çok tercih ettiği saç kesimlerinin başında geliyor. Hem pratik kullanımı, hem de havalı görünümü sayesinde bu saç modeli sana bambaşka bir hava katacak. Minimal görünümlü Pixie saç kesimini iddialı gözlüklerle tamamlayarak stiline farklı bir dokunuş ekleyebilirsin. Pixie saçlarını L'Oréal Professional Tecni Art Full Volume Köpük ile kolayca şekillendirebilirsin.

Bob saç kesimi

Genç ve modern görünümleri seviyorsan bob saç kesimi ve gözlüklerin uyumundan ilham alabilirsin. Bob saç kesimi özellikle kemik çerçeveli gözlüklerde harika duruyor. Saçlarını şekillendirirken gözlüklerini ön plana çıkarmak için öndeki saç tutamlarını geriye doğru sabitleyebilir veya balıksırtı saç örgüsüyle sabitleyebilirsin. 

Saç modelleri

Dağınık at kuyruğu

at kuyruğu

Gözlük kullananlar at kuyruğu saç modelini biraz daha salaş bir hale getirerek havalı görünebilirler. Sıkı at kuyruğu yerine saçlarının önlerinden ince tutamlar çıkararak yapacağın atkuyruğu gözlüklerine daha çok yakışacaktır. 

Yüksek topuz

yüksek topuz

Yüksek topuz saç modeli, gözlük kullananların en sık kullandığı saç modellerinin başında geliyor. Özellikle yüksek ve sıkı atkuyruğu hem günlük hem de gece stilinde hayat kurtarabiliyor. Saçlarının önlerinden irili ufaklı saç tutamları çıkarak gözlüğünle uyum sağlayabilirsin. Eğer hacimli saç modellerini seviyorsan topuzunu biraz gevşeterek daha iddialı görünmesini sağlayabilirsin.

Düz saçlar

Gözlüklerinin ön plana çıkarmak istediğin günlerde saçlarını düzleştirerek harika bir görünüm yakalayabilirsin. Saçlarını düzleştirmeden önce Kiehl's Heat Protective Silk-Straightening ısı koruyucu kremini sürmeyi unutmamalısın. Saçların yıprandıktan sonra istediğin o sağlıklı ve canlı havayı yakalaman zor olacaktır.

Dalgalı saçlar

dalgalı saç

Gözlüklerinle sempatik bir görünüm yakalamak istiyorsan saçlarını kıvırararak daha eğlenceli bir görünüm yakalayabilirsin. 2018 yılında iri dalgalar yerinde daha kıvırcık ve sık bukleler ön plana çıkıyor. Bunun için ince uçlu maşa kullanmanı öneriyoruz. Saçlarını son olarak L'Oréal Paris Studio Line Silk & Gloss Sabitleme Spreyi ile sabitlemeyi unutmamalısın.

Gözlük rengine göre saç rengi seçimi:

Metal gözlükler

gri saç

Eğer gri saçların varsa sana en çok metalik tonlardaki gözlükler yakışacaktır. Sezonun trendi olan gümüş tonlarındaki gri saçlarını metalik çerçeveli gözlüklerle tamamlayarak iddialı bir görünüm yakalayabilirsin. Gri saçların dışında, siyah saçlar da metalik gözlüklerle harika görünüyor.. 

Kahverengi gözlükler

kahverengi gözlük

Kahve ve kahve tonlu gözlüklerini mutlaka kumral veya kestane rengi saçlarınla birleştirmelisin. Gözlüklerinin çerçevesinin altın tonlarda olması saç rengine uyum sağlayacaktır. Bu tonlardaki gözlükler genellikle buğday tenlilere çok yakışıyor. Kahverengi saçlarının daha canlı görünmesi için L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi kullanmayı unutmamalısın.

Siyah gözlükler

siyah gözlük

Sarışınlar buraya! Sarı saçlarına yakışacak bir gözlük rengi arıyorsan siyah gözlükten şaşmamalısın. Özellikle saçlarında balyaj, ombre veya röfle gibi renklendirme işlemleri varsa siyah gözlükler sana çok yakışacaktır.

Bakır ve turuncu gözlükler

bakır gözlük

Saçlarında bakır veya kızıllık varsa gözlüklerinde de aynı detayları taşımalısın. Bakır tonlu gözlükler saç rengine çok yakışacak ve ikisi birlikte harika bir uyum sağlayacaktır. Özellikle açık tenliler kahve ve bakırın uyumundan mutlaka ilham almalılar.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?