Deniz Tuzu Spreyi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Deniz Tuzu Spreyi Nedir? Nasıl Kullanılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Denizden çıktıktan sonra tuzlu suyun etkisiyle dalgalanan saçlarına ne kadar hayran olduğunu tahmin edebiliyoruz! Aslında her daim öyle doğal ve dalgalı saçlara kavuşmak için denize girip çıkmana gerek yok. Deniz tuzu spreyi kullanarak plaj dalgası saç modeline kolayca kavuşabilirsin. 

Yaz akşamlarında doğal dalgalar elde etmek ve plaj güzelliğini günün her saatine yaymak için deniz tuzu spreyiyle ilgili detaylar için seni yazımızın devamına alalım! :)

Deniz tuzu spreyi nedir?

Deniz tuzu spreyi, denizden çıktıktan sonra oluşan doğal, belirgin dalgalara kolayca ulaşmamızı sağlayan şekillendirici saç spreyidir. Ancak içeriğinde deniz tuzu olduğu için aşırı kullanımda saçının kurumasına yol açabilir. Bu nedenle seçeceğin doğru sprey sayesinde saçlarını kurutmanın aksine bakım yapmasını sağlayabilirsin. Doğal ve temiz içerikli deniz tuzu saç spreyleri saçlarına bakım yaparak dalgalı görünmesine yardımcı olacaktır. 

Deniz tuzu spreyini nasıl yapabilirsin?

Bizce en iyisi kendi deniz tuzu spreyini kendin yapmak! :) Evde yaptığında, karışımın içerisine saçlarının kurumasına engel olabilecek durulanmayan saç bakım kremi ya da saç bakım yağı da katabilirsin. Evde deniz tuzu spreyi yapmak için ise bazı basit malzemelere ihtiyacın var.

-1 yemek kaşığı deniz tuzu

-1 yemek kaşığı saç bakım yağı

-1 yemek kaşığı saç şekillendirici jöle

-1 bardak ılık su

Öncelikle ılık suyun içinde deniz tuzunu kat. Daha sonra diğer malzemeleri de ekle ve iyice çalkala. Bu karışımı plastik, ucu spreyli şişede saklamalısın. Böylece uygulaması çok daha kolay olacaktır.

Deniz tuzu spreyi nasıl kullanılır?

Deniz tuzu saç spreyini kullanmak ise çok kolay. Saçlarına plaj dalgası vermek için önce saçlarını baş aşağı eğ. Böylece saçların çok daha hacimli görünecektir. Saçlarının uçlarına ve boylarına deniz tuzu saç spreyi sıkarak bu hacmi sabitlemelisin.

Saçların baş aşağı pozisyonundayken, saç spreyini sıktıktan sonra saç uçlarına masaj yaparak daha salaş ve dalgalı görünmesini sağlamalısın. Tıpkı saç köpüğü sürer gibi, deniz tuzu spreyini de saç uçlarını dalgalandırarak sürebilirsin.

Deniz tuzu spreyi kullanılarak yapılabilecek saç modelleri

Deniz dalgalı yarım örgü

Bu yılın en havalı saç modellerinden yarım örgülü saçlarla deniz dalgalı saçlarını tamamlayabilirsin! Yarım örgü saç modelini yapmak hem çok pratik hem de çok şık görünüyor. Saçlarının ilk yarısını ör, geri kalanını da deniz tuzu saç spreyiyle dalgalandır. Bu saç modelini plaj partilerinde veya akşam buluşmalarında tercih edebilirsin.

Saç fuları kullan

Deniz tuzu saç spreyine en çok yakışan saç aksesuarı yaz temalı saç fularları! Yazın en sevdiğimiz aksesuarını saçlarına taşımak için klasik atkuyruğu veya klasik topuz gibi modelleri doğal dalgalı saçlarınla tercih edebilirsin. Kolay saç modelinin üzerine fular takarak deniz tuzu saç spreyinin enerjisine uygun bir saç stili yakalayacaksın!

Editörün önerisi: Bizce deniz dalgalı saçlara en çok güneşten açılmış saç rengi yakışıyor! Eğer sen de bu görünümü yakalamak istiyorsan, saç rengini açan jellerden yardım almanı öneririz. Hatta bizim renk açıcı jeller konusundaki favorimiz Sunkiss Renk Açıcı Jel'i inceleyebilirsin.! Güneşten açılmış saç rengin ve doğal dalgalı saçların harika bir uyum yakalayacak!

Deniz dalgalı örgülü topuz

Deniz dalgalı saçlarınla şık bir görünüme ulaşmak için örgülü topuz modelini değerlendirmelisin. Bu saç modeli için saçlarının önlerinden ince tutamları geriye doğru ör ve geri kalan saçlarını arkada dağınık topuz yap. Saçını şekillendirmeden saç uç ve boylarına deniz tuzu sprey sıkarak doğal dalgalar elde etmeyi unutma!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?