Trendy ve farklı: ​Yarım topuz saç modeli

Trendy ve farklı: ​Yarım topuz saç modeli

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yarım topuz saç modelleri günden güne popülerliğini arttırıyor. Sen de hem okulda, hem de arkadaş buluşmalarında kullanabileceğin bir saç modeli arıyorsan bu saç modelini mutlaka denemelisin. Hem yapımı çok kolay, hem de her saç boyuna uygun olan bu saç modeli, senin de kısa zamanda favorin olacağına eminiz!

Yarım toplanan saçlar

Yarım topuz saç modellerinin başında klasik toplanan topuz modeli geliyor. Bu saç modelini eminiz sen de sokak stillerinde sık sık görüyorsundur. Salaş ve rahat toplanmış bu saç modelini yapmak hem çok pratik hem de çok havalı bir görünüm sağlıyor.

Yarım topuz, ombré saçlarda oldukça iddialı görünüyor! Sen de ombré saçların için yarım topuzunu daha yukarıda toplayarak iddialı bir görünüm elde edebilirsin. Bu saç modelini yaptığında altta kalan saçlarını saç maşası ile biraz dalgalandırabilirsin. Böylece hem çok havalı, hem de doğal görüneceksin. Son olarak saç spreyi ile saçlarını sabitlemeyi unutma.

Yarım topuzunu yaparken genellikle ortadan bir saç ayrımı kullanmanı tavsiye ediyoruz. Böylece hem önden hem de arkadan saç modelin kusursuz görünecektir. Eğer bohem saç modellerinden hoşlanıyorsan, önden birkaç saç tutamı bırakabilirsin. Bu arada, kumral tonda saçlara da yarım topuzun çok yakıştığını söylemeden geçmeyelim!

Yarım topuz ve örgü modelinin uyumuna bayılıyoruz. Sen de saçlarını şekillendirirken kalın bir balıksırtı örgüsü yapıp bu saç modelini daha da havalı bir hale getirebilirsin. Örgünü parmaklarınla gevşeterek saçlarını daha hacimli gösterebilirsin, bizden söylemesi!

Eğer yarım topuz modelini hala denemediysen yukarıdaki adımları takip ederek bu saç modelini elde edebilirsin. Yapımı oldukça kolay olan bu saç modeli, eminiz ki arkadaşlarının da dikkatini çekecektir. Eğer bu saç modelini daha farklı ve renkli bir hale getirmek istiyorsan örgülerden ve renkli saç aksesuarlarından da yardım alabilirsin.


Photo Credit: iStock, Pinterest

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?