Trend Alarmı: Z Kuşağı Saç Modelleri

Trend Alarmı: Z Kuşağı Saç Modelleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Artık trendleri Z kuşağı belirliyor! Instagram’da, TikTok’ta sıklıkla gördüğümüz Z kuşağı üyeleri saç, makyaj, güzellik, moda konularında trend listelerini domine ediyor diyebiliriz. Hatta kendilerini giydikleriyle, saç stilleriyle, makyajlarıyla ifade ediyorlar. Peki Z kuşağı en çok hangi saç modellerini tercih ediyor? Şu sıralar çok popüler olan, Z kuşağı onaylı saç trendlerini derlemek istedik. Bakalım sen bu trend saç modellerinden en çok hangisini seveceksin?

Bella Topuzu Z Kuşağı Saç Trendi

bella topuzu saç modeli

Gergin ve sımsıkı topuz saç modeli son dönemin en dikkat çeken saç modellerinden! Bu topuzun en önemli özelliği ise ışıl ışıl parlak ve pürüzsüz görünmesi. Bu nedenle önce saçlarını düzleştirip ardından topuzu elde etmeni öneririz.

Editör önerisi: Saçlarının pürüzsüz ve parlak görünmesi için Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu kullanmanı öneririz. Saça 8 saniyede anında gözle görülür bir değişim veren ve saçların 10 kat* daha pürüzsüz, parlak, yumuşak olmasını sağlayan bu bakım suyunu banyo rutininde uyguladıktan sonra saçlarını şekillendirdiğinde pürüzsüz saçlarınla göz kamaştırabilirsin! :)

Wolf Cut Saç Modeli Z Kuşağı Trendi

wolf cut saç modeli

80’lerdeki mullet hair trendine benzeyen wolf cut saç modeli, kaküllerin ve saçın üst kısmında kısa katların olduğu bir saç modeli. Uzun, orta ve kısa saç boylarının hepsine uygulanabilen bu saç kesimiyle farklı ve marjinal bir tarz ortaya çıkıyor.

Sıkı Atkuyruğu Z Kuşağı Saç Trendi

sıkı atkuyruğu saç modeli

Sımsıkı toplanmış upuzun saçlar Z kuşağı üyelerinin de gözdesi! Tepede toplanmış bir atkuyruğu, hem günlük olarak hem de özel günlerde en çok tercih edilen saç modellerinden. Tüm saçını tepede sıkıca toplayıp lastik tokayla sabitleyerek bu saç modelini elde edebilirsin.

Doğal Bukleli Z Kuşağı Saç Trendi

Doğal Bukleli Saç modeli

Z kuşağı doğallığa, çabasız görünümlere önem veriyor. Özellikle de kıvırcık saçlara sahip olanlar buklelerini serbest bırakarak doğal görünümü tercih ediyor.

Ortadan Ayrılmış Düz Saç Z Kuşağı Saç Modeli Trendi

Ortadan Ayrılmış Düz Saç

Orta ayrımlı düz saç modeli her ne kadar pratik bir saç gibi görünse de burada önemli olan saçların mükemmel düz görünmesi! Düzleştirici yardımıyla saçlarına düz bir görünüm vererek bu saç modeline ulaşabilirsin.

Editör önerisi: Mükemmel düz görünen saçlara ulaşmak için yapman gereken ise ister ıslak saçlarına kurutma öncesinde, ister kuru saçlarını şekillendirmeden önce, istersen de saçlarını şekillendirdikten sonra son dokunuşta Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum uygulamak.

Bebek Örgülü Z Kuşağı Saç Trendi

bebek örgüler

Açık saç modellerine de toplu saç modellerine de bebek örgü denilen minik örgüler eklenerek ortaya çok sevimli görünümler çıkıyor. Genellikle saçın yüzü çevreleyen kısmına bu örgüler yapılıyor.

Editör önerisi: Saçlarını kolayca örebilmek, saçının kolay şekil almasını sağlamak için saçlarını örmeye başlamadan önce Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem kullanmanı öneririz. Bu sayede saçların yumuşacık olur kolayca örülür. Tabii misler gibi kokması da cabası! :)

Z Kuşağı Trendi Saç Aksesuarları

saç aksesuarları

Işıltılı, sloganlı, büyük saç aksesuarları, saç klipsleri Z kuşağının en sık kullandığı aksesuarlardan. Dışarıya vermek istedikleri mesajları aksesuarları aracılığıyla verebiliyorlar. Kulağa hiç de fena gelmiyor değil mi?

Canlı Saç Renkleri Z Kuşağı Saç Trendi

canlı saç renkleri

Z kuşağının farklı görünümleri çok sevdiği bir gerçek! İşte bu görünümlerden biri de capcanlı saç renkleri. Özellikle son dönemde neon tonlar favorileri!

Yarım Topuz Z Kuşağı Saç Trendi

yarım topuz saç modeli

Tabii ki hız onlar için çok önemli. Bu nedenle pratik saç modelleri de en sık tercih ettikleri görünümlerden. Yarım topuz saç modeli de cool görünümü, kolay yapılışıyla günlük olarak favorilerinden.

Perde Kahkül Z Kuşağı Saç Trendi

Kahkül kestirmek konusunda çekinceleri olanların tercihi perde kahkül, görünüm olarak kahkülden daha uzun ve alnın her iki tarafına da düşüyor.

Wet Mop Z Kuşağı Saç Trendi

wet mop saç modeli

TikTok'ta trend olan Wet Mop saç trendi, genellikle erkekler tarafından tercih edilen bir stil. Bu saç modelinde üst ve ön kısımda daha uzun, yanlardan ve arkalarda daha kısa saçlar bulunuyor. Özellikle de saçlar yoğun dalgalı ya da kıvırcık stilde şekillendiriliyor.


*Instrumental test

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?