Gizemli, baş döndüren saç rengi: Siyah saçlar!


Siyah saçlı kadınlar gizemli görünümleriyle herkesi kolayca büyülemeyi başarıyorlar! Siyah saç renginin farklı havası, büyüleyici görünümü gerçekten de baş döndürücü! Bizim de şu sıralar en çok dikkatimizi çeken saç renklerinden olan siyah hakkında biraz daha bilgi sahibi olabilmen için de bu rehberi hazırladık. Kim bilir; belki de saçlarını bir anda siyaha boyamayı bile düşünebilirsin:)

Siyah saç rengi kimlere yakışır?

Siyah saç rengi kimlere yakışır?

Siyah saç deyince senin de aklına bembeyaz bir ten, renkli gözler geliyor mu? Pamuk Prenses’i andıran bu görünüm, siyah saçın yalnızca açık tenlilere yakıştığını düşündürüyor. Ancak doğru tonu tercih ettiğinde buğday veya esmer ten rengine sahip olanlar da siyah saç rengini kullanabilirler.

Buğday tenliysen, siyaha dönük, çok koyu kahve tonunu, esmersen de kadife siyah gibi yumuşak bir tonu tercih etmeni öneririz. Açık tenliysen de, yoğun siyah tonlarını rahatlıkla tercih edebilirsin.  

Siyah saç renkleri

Kadife siyah saç rengi

Kadife siyah saç rengi

Kadife siyah saç rengi, adı üstünde kadife gibi yumuşacık bir siyah tonu! Bu yumuşak ton sayesinde doğal bir siyah saç rengi elde edebilirsin. Ayrıca az önce de bahsettiğimiz gibi esmer tenlilere de çok yakışır. Eğer bu saç rengine bir şans verirsen, kadife siyah saç rengini görenler eminiz ki bayılacaklar!

Yoğun siyah saç rengi

Yoğun siyah saç rengi

Yoğun ve zengin bir siyah saç rengi herkesten çok daha fazla dikkat çekmeni sağlar. Özellikle açık ten rengine sahipsen yoğun siyah saçlarınla baş döndürücü bir görünüme bürünebilirsin. L’Oréal Paris Excellence Creme Saç Boyası 1.01 Derin Siyah tonu bizce siyahın en zengin tonu!

Bu saç boyasının 3 aşamalı bakımıyla daha parlak saç renklerine ulaşabileceğini biliyor muydun? Hatta artık Excellence boya kutularının içerisinde pH dengeli bakım şampuanı bulunuyor. Koruyucu krem boyası, pH dengeli bakım şampuanı ve besleyici maskesiyle bizim kalbimizi fethetti bile, bizce sen de bir şans verebilirsin! :)

Çok koyu kahve siyah saç rengi

Çok koyu kahve siyah saç rengi

Buğday tenliysen ve siyah gibi çok koyu bir renge sahip olmak istiyorsan kahvenin siyaha dönük, en koyu tonunu deneyebilirsin. Bu rengi nasıl bulurum diyorsan da sana önerimiz L’Oréal Paris Excellence Créme 3 Koyu Kestane tonu. Uzun süre parlaklığını koruyan bu kalıcı saç boyası saça derinlemesine nüfuz ederek rengi saça hapsediyor. Sana da uzun süre boyunca saç renginin tadını çıkartmak düşüyor!

Gece siyahı saç rengi

Gece siyahı saç rengi

Gece siyahının büyülü havası sence de mükemmel değil mi? Bizim en sevdiğimiz siyah tonlarından olan gece siyahı rengi, açık ten rengine çok yakışıyor. Favorimiz ise L’Oréal Paris Excellence Intense 1.1 Gece Siyahı rengi. Hem uzun süre kalıcı, hem de ışıl ışıl parlak bu siyah tonuna sen de bir şans vermeye hazır mısın? :)

Mavi siyah saç rengi

Mavi siyah saç rengi

Biraz daha orijinal ve farklı bir görünüm isteyenler için de önerimiz mavi siyah saç rengi. Siyahın bu farklı tonu gerçekten de çok cool görünüyor!

Küllü siyah saç rengi

Küllü siyah saç rengi

Siyah saç rengine küllü yansımalar eklendiğinde ortaya çıkan füme rengi görünüm tam “rocker” kızlara göre! Bu asi saç renginle fark yaratacağından emin olabilirsin.

Siyah saçlara yakışan saç modelleri

Düz siyah saç modeli

Düz siyah saç modeli

Saç rengini siyaha boyadığında ilk tercih edeceğin saç modeli düz saç modeli olmalı! Düz saç modeli saç renginin çok daha belirgin olmasını, daha çok ön plana çıkmasını sağlayan bir saç stili. Saçlarını düzleştirici yardımıyla kolayca düz bir görünüme kavuşturabilirsin.

Atkuyruğu

Atkuyruğu

Siyah saç renginin o asi duruşunu atkuyruğu saç modelinle gözler önüne serebilirsin! Saçlarını ister tepede, ister arkada, istersen de ensende topla; atkuyruğu saçlar siyah saçlarına çok yakışacak!

Dalgalı siyah saçlar

Dalgalı siyah saçlar

Hacimli görünümlerden yanaysan tercihin dalgalı saç modelleri olmalı! Maşayla şekillendirdiğin siyah saçlarınla çok iddialı bir görünüme imza atabilirsin.

Siyah saçın bakımı nasıl olmalı?

Özellikle kalıcılığından emin olmadığın saç boyalarıyla saçını boyadığında sonuç hüsran olabilir! Bu nedenle önerimiz yukarıda önerdiğimiz L’Oréal Paris Excellence saç boyalarını tercih etmen yönünde.

Tabii, kaliteli saç boyası dışında, saç rengini siyaha boyadıktan sonra saç bakımına birazcık daha fazla özen göstermelisin. Boyalı saçlara özel bakım şampuanları ve saç kremleri kullanıp, haftada 2 kez saç maskesi uygulamalısın. Ayrıca boyalı saçlara özel saç bakım spreylerini de banyodan sonra uygulamayı unutmamalısın.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!