Buzul sarısı saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!


Çekici ve havalı görünümün sırrı sarı saçlardan geçiyor. Sarı saç modasında yeni tanıştığımız buzul sarı rengine ilk görüşte aşık olduk! Buzul sarı saç modeli, saçların en karizmatik ve havalı versiyonlarından biri. Sen de saçlarında yeni bir görünüm arıyorsan buzul sarısı saç rengiyle tanışmalısın. Buzul sarısı saç rengini merak ediyorsan ve bu saç rengini nasıl elde edeceğini öğrenmek istiyorsan doğru yerdesin. Buzul sarı saç rengiyle ilgili bilmen gerekenleri anlatıyoruz. 

Buzul sarısı saç rengi nasıl bir renk?

Buzul sarısı saç rengi nasıl bir renk?

Buzul sarı saç rengi, soğuk alt tonlu açık sarı tonda bir saç rengidir. Buzul sarısı, özellikle açık sarı tonları arasında en çekici ve parlak görünen saç tonlarının başında geliyor. Parlak saç modasının yükselmesiyle birlikte buzul sarı saç rengi de trend saç renkleri arasında ilk sıraya yerleşti.

Buzul sarısı saç renginin en beğendiğimiz yanı, saçları daha çekici ve parlak göstermesi. Bakımsız görünen mat saçlarımız, buzul sarısı sayesinde çok daha havalı görünmeye başladı. Yeni saç rengi arayışında olanlar, çekici görünmek için artık hangi sarı saç rengini denemesi gerektiğini öğrendi! :)

Buzul sarısı saç rengi kimlere yakışır?

Buzul sarısı saç rengi kimlere yakışır?

Buzul sarısı saç rengini biz en çok açık tenlilere yakıştırıyoruz. Soğuk alt tonlu ve açık tenli kadınlar buzul sarısı ile karizmatik görünümler elde edebilirler. Bakışları üzerinde toplamayı seven ve kendine güvenen kadınlar buzul sarısı ile anında kendilerini daha havalı hissedecekler. 

Eğer buğday tenliysen ve sarı saç rengini denemek istiyorsan senin için sıcak alt tonlu sarı saç renklerini önerebiliriz. Platin sarısı, bal sarı ve koyu sarı saç renkleri buğday tenine çok yakışacak. Emin ol, her ten rengine yakışacak bir sarı tonu var. 

Buzul sarısı saç rengi nasıl elde edilir?

Buzul sarı saç rengini elde etmek ise çok kolay! Bizim en sevdiğimiz saç boyalarından olan Garnier Çarpıcı Renkler 111 Ekstra Açık Gümüş Sarısı saç boyası ile küllü yansımalara sahip buzul sarı rengini elde edebilirsin. Garnier saç boyası, tek uygulamada çarpıcı ve yoğun sarı saç rengini verebiliyor, beyazlarını tamamen kapatıyor. 

Saçlarını Garnier Çarpıcı Renkler 111 Ekstra Açık Gümüş Sarısı saç boyasıyla boyadıktan sonra saçlarında yoğun parlaklık ve iddialı rengi çok seveceksin. Bir anda saçların açık sarı saç rengiyle canlanacak ve saçlarındaki matlık kaybolacak.

Buzul sarısı saç renginin bakımı nasıl olmalı?Buzul sarısı saç renginin bakımı nasıl olmalı?

Buzul sarısı saç renginin ilk günkü gibi canlı görünmesi için boyalı saç bakımına dikkat etmelisin. Saçlarını boyadıktan sonra Garnier saç boya kutusundan çıkan saç kremiyle saçlarına ilk bakımı yapmalısın. Saçlarını boyadıktan sonra yapacağın ilk saç bakımı sayesinde saç renginin kalıcılığı artacak ve saçların daha uzun süre parlak görünecek. 

Saç bakımın tabii ki sadece ilk adımda kalmamalı, her yıkamada boyalı saç bakımına uygun şampuan, saç kremi ve maske kullanmalısın. Saçlarını yıkadıktan sonra saç kurutma makinesiyle saçlarını kurutmak yerine pamuklu bir havluya sarıp doğal olarak kurumasını beklemelisin. Saçlarına sık sık fön çektirmek yerine saç bakım ürünleri ile saçlarını şekillendirmek saç renginin daha canlı görünmesini sağlar. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!