​En İyi Saç Boyaları: Senin Boyan Hangisi?

​En İyi Saç Boyaları: Senin Boyan Hangisi?

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Doğru bir saç rengi tüm görünümünü etkileyebilir. Cilt tonunu vurgularken, yüz hatlarını ortaya çıkarır, cildinin daha aydınlık ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Öte yandan, solgun saçlar da görünümünü olumsuz yönlerden etkileyebilir. Eğer yeni bir saç rengi ile kendini şımartmaya hazırlanıyorsan, senin için hazırladığımız önerilere kulak ver. En iyi saç boya markası, senin isteklerine, ten rengine ve ihtiyacına uygun olanıdır.

Kuaförlerin kullandığı en iyi saç boyası gibi saçlarına mükemmel bir renk verecek saç boyasını arıyorsan detaylı bir saç boyası rehberine ihtiyacın var demektir. Bu kadar saç boyası arasında kendine en uygun rengi ve markayı nasıl bulabileceğini açıklıyoruz. Senin için hazırladığımız dosyada en iyi saç boya markasını keşfedebilirsin. 

En iyi saç boyası nasıl bulunur?

En iyi saç boyası, sana, ten rengine, saç rengine uygun renkler sunan saç boyasıdır! Yani seçtiğin renk, oldukça önemlidir. Ancak seçtiğin renk dışında da göz önünde bulundurman bazı kriterler vardır. Hadi bu kriterleri keşfedelim!

1.Saçlarına bakım yapıp yapmadığına dikkat etmelisin

Kullandığın saç boyasının, içeriklerine oldukça dikkat etmelisin. Piyasada organik saç boyası adı altında satılan birçok saç boyası var. Ancak organik saç boyası olarak satılan bu ürünlerin içerikleri, normal saç boyalarından tamamen farksızdır. Bu nedenle her zaman, saçlarına bakım yapan içeriklere sahip saç boyalarını tercih etmelisin.

Pro-Keratin gibi, saçları besleyen, daha güzel bir renge kavuşmasını sağlayan içeriklere sahip saç boyalarını kullanabilirsin.

2.Geniş renk kataloğu olmasına özen göstermelisin

Kullanacağın saç boyasının, geniş renk kataloğuna sahip olması da oldukça önemlidir. Denemek istediğin saç renginin, farklı yansımalara sahip diğer renkleriyle, kendine uygun tonu bulabilirsin. Küllü, sıcak, altın, bakır gibi yansımalara sahip saç renkleriyle göz alıcı görünümler elde edebilirsin.

3.Beyazlarını kapatabileceğinden emin olmalısın

Saçlarını boyarken amacın, beyazlarını kapamaksa, %100 beyaz kapama sağlayabilecek saç boyalarını tercih etmelisin. Özellikle erkekler, kırlaşan saçlarındaki grilikleri kapamak için en iyi gri saç boyasını ararlar. Ancak bunun yerine, %100 beyaz kapama sağlayan saç boyalarına yönelmelidirler.

4.Kullanımının kolay olduğundan emin olmalısın

Bazı saç boyaları içerisinde, saçlarını boyarken ihtiyacın olacak tüm malzemeler, işini kolaylaştıracak her şey yer alıyor. Hatta bazı saç boyalarının içerisinden, boya sonrasında kullanabilmen için şampuan ve saç maskesi bile bulunuyor. Bu nedenle, ihtiyacın olan her şeye sahip saç boyalarını tercih etmeni öneririz.

5.Renk uyumuna bakmalısın

Herkesin saç rengi farklıdır ve bizi özgün yapan şeylerden biri de budur. Her renk her insanda farklı bir etki yaratır bu nedenle bir başkasındaki rengin sana da aynı şekilde gitmesini beklememelisin. Doğal saç renginden mutlaka yalnızca birkaç ton farklı bir saç rengine yönelerek en doğal sonuçları yakala. Esmerlere yakışan saç renkleri için cilt alt tonuna uygun renkleri bulmalısın.

6.Saç tipini göz önünde bulundurmalısın

Saç tipin, saç renginin nasıl duracağını doğrudan etkiler. Kalın telli saçların rengi emmesi biraz daha zaman alır. Boyayın saçında bekletirken bu bilgiyi de göz önünde bulundur. Eğer kalın telli ve uzun saçların varsa iki kutu boya almalısın böylece boyanın yetmeme riskini de ortadan kaldıracaksın. Eğer saç tellerin ince ise saçın rengi emmesi daha az zaman alacaktır bu nedenle boyayı bekletirken saçlarını sık sık kontrol etmelisin.

En iyi saç boyası markası

En iyi saç boyası konusunda yukarıdaki kriterleri göz önünde bulundurmayı atlamamalısın. Sonuçta kullandığın saç boyası ne kadar kaliteli olursa, saç rengin de o kadar kalıcı, yoğun ve zengin olur.

Evde saç boyamak isteyenlerin ilk tercihleri ise genelde L'Oréal saç boyası çeşitleri ya da Garnier saç boyası çeşitleri oluyor. L’Oréal Excellence Creme, Casting Créme Gloss, Garnier Color Naturals, Garnier Çarpıcı Renkler gibi saç boyalarının, bizim de favorilerimizden olduğunu söylemek isteriz. :) En iyi sarı saç boyası, en iyi çikolata kahve saç boyası gibi arayışlardaysan bu önerdiğimiz saç boyalarına mutlaka bir şans vermelisin!

En iyi saç boyaları

1- Bitter çikolata

1- Bitter çikolata

L'Oréal Paris Casting Creme Gloss Saçlara süper bir parlaklık kazandıran, 28 şampuanlamaya kadar kalıcı bu saç boyası, doğal renkleriyle, dip boyası derdi olmamasıyla, özellikle ilk kez saçlarını boyayacak olanlar ya da saç boyamak konusunda kararsız olanlar için ideal!

2-  Efsanevi Türk Kahvesi

2-  Efsanevi Türk Kahvesi

Zengin, yoğun ve uzun süre kalıcı saç boyası isteyenleri böyle alalım! Özellikle de en iyi beyaz kapatan saç boyası arayışındaysan bu saç boyasını bir denemeni tavsiye ederiz. Beyazları %100 kapatan, 3’lü bakımıyla saça bakım yaparken renklendiren L’Oréal Paris Excellence Creme saç boyasının renk kataloğu da oldukça geniş! Özellikle buğday tenliler için Efsanevi Türk Kahvesi rengini öneriyoruz. 

3- Küllü sarı

3- Küllü sarı

Doğal görünen saç rengi denildiğinde akla ilk gelen saç boyalarından biri kuşkusuz Garnier Color Naturals oluyor. İçerisinde avokado yağı, karite yağı gibi besleyici yağlar bulunan bu besleyici saç boyasıyla hem saç rengin mükemmel görünüyor hem de saçların parlak, yumuşacık oluyor.

Son dönemin en dikkat çeken renklerinden olan Garnier Color Naturals 1.10 Gece Mavisi ve Garnier Color Naturals 111 Ekstra Açık Doğal Küllü Sarı renklerini ise mutlaka denemeni tavdiye ederiz. 

4- Buzlu kestane

4- Buzlu kestane

Uzun süre kalıcı, çarpıcı bir saç rengi istiyorsan tercihin Garnier Çarpıcı Renkler'den yana olmalı. Saçlarınla fark edilmek, göz alıcı parlaklıkta saç rengine ulaşmak için mutlaka denemeni öneririz. Buzlu kestane saç rengi soğuk alt tonlu ciltlere çok yakışıyor. 

5- Sıcak çikolata 

En çok tercih edilen saç boyalarından biri de sıcak çikolata rengi! Bronz ve esmer tene çok yakıştırdığımız sıcak çikolata rengini denemediysen hemen Casting Creme Gloss 535 Sıcak Çikolata Saç Boyası'nı sepetine eklemelisin. Saç boya renkleri arasında favorimiz olan sıcak çikolata kahve, saçlara parlaklık ve ışıltı kazandırıyor. 

6- Küllü koyu kumral

6- Küllü koyu kumral

Küllü kumral saç boyası arıyorsan sana L’Oréal Paris Excellence Cool Creme 6.11 Ekstra Küllü Koyu Kumral rengini öneririz. Esktra küllü özelliği sayesinde saçlarında soğuk yansımalar elde edebilirsin. Küllü koyu kumral rengi en çok açık ve buğday tenlilere yakıştırıyoruz. Bize göre en iyi küllü saç boyalarından olan Cool Creme 6.11 saçlarına ekstra küllü görünüm kazandıracak. 

7- Açık sarı

7- Açık sarı

Sarı saç boyası önerisi isteyenler için ilk önerdiğimiz saç boyalarının başında Excellence Creme Saç Boyası 01 Ultra Açık Doğal Sarı geliyor. En güzel sarı saç boyalarından biri olan Ultra Açık Doğal Sarı rengi, saçlarda çekici bir sarı tonu yaratıyor. Ultra renk açıcı özelliği sayesinde saçlarında istediğin açık sarı rengine sahip olabilirsin. Soğuk yansımalı zengin sarı tonlarını görünce başka bir saç boyası görmek istemeyeceksin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?