​En yeni saç trendi: Turuncu saçlar

​En yeni saç trendi: Turuncu saçlar

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Bahar ayının yavaş yavaş gelmesiyle birlikte farklı saç renklerini sokaklarda, sosyal medyada çok daha sık görmeye başladık. Hatta TiktTok'ta da sık sık karşımıza çıkıyor. En yeni renkli saç trendlerinin arasında turuncu saçlar dikkatimizi oldukça çekti. Özellikle beyaz tenlilere çok yakışan bu saç rengi, önümüzdeki günlerde daha da popüler olacak gibi görünüyor! Sen de saçlarında yeni bir renk arıyorsan, turuncu saçları düşünmeni öneririz.

Turuncu saç nedir?

Turuncu saç nedir?

Turuncu saç, saçlarda adeta 'ginger' denilen sarı ile bakır saç tonları arasında yer alan parlak bir saç rengidir. Turuncu saç rengi karşımıza genellikle sıcak tonlarda çıkıyor. Fakat küllü turuncu saç renkleri de mevcut! Turuncu saç rengini en çok saç renginin matlaşmasından şikayetçi olanlar tercih ediyor.

Saçlarının solgun ve cansız görünümünden şikayetçiysen turuncu saç rengini mutlaka denemelisin. Seni anında çok daha enerjik ve havalı gösterecek olan bu renk, bu yılın en çok aranılan saç renklerinden biri!

Turuncu saç boyasıyla saç nasıl turuncu yapılır?

Turuncu saç boyasıyla saç nasıl turuncu yapılır?

Turuncu saç rengini evde denemek istiyorsan en iyi turuncu saç boyalarını arıyorsan sana güzel önerilerimiz var. Turuncu saç rengi, bakır saç rengine yakın bir ton olduğu için sana ilk önerimiz L'Oréal Paris Excellence Intense Saç Boyası 7.43 Tarçın Bakır, saçlarına sıcak alt tonlu turuncu yansımalar sağlar. Tarçın bakırı saç rengi en çok beyaz ve sıcak cilt alt tonuna sahip olanlara yakışıyor. İlk boyamadan itibaren beyazlarını gizleyen ve saçlarına zengin bir renk kazandıran bu saç boyasını çok seveceksin. 

Editörün önerisi: Sultan bakırı saç rengini denedikten sonra farklı modeller denemek çok daha kolay olacaktır. Çünkü saçlarının ışıltısı sayesinde bütün saç modelleri sende kusursuz görünecektir. Saçlarını duştan çıktıktan sonra şekillendirici köpük veya saç jölesiyle de şekillendirip havalı görünebilirsin.

Turuncu saç kimlere yakışır?

Turuncu saç kimlere yakışır?

Turuncu saç rengi en çok açık tenlilere yakışıyor. Beyaz teninde capcanlı bir renkle kontrast oluşturmak istiyorsan turuncu saç boyalarını yakından incelemelisin. Dore ve sıcak yansımalara sahip turuncu saç boyası arıyorsan senin için L'Oréal Paris Excellence Creme Saç Boyası 7.43 Sultan Bakırını önerebiliriz. Sultan bakırı, saçlarında turuncu alt tonlu bakır rengi yaratacak. Açık tenlilere çok yakışan bu saç rengi, seni daha enerjik ve genç gösterir. 

Turuncu saçları farklı renklerle kombinlemek de çok popüler! Mavi, yeşil gibi tonlara uyum sağlayan bu renk sayesinde saçlarında gökkuşağı görünümü yaratabilirsin.

Turuncu saç bakımı nasıl olmalı?

Turuncu saç bakımı nasıl olmalı?

Saçlarını turuncu rengine boyadıktan sonra herkesin saç rengine aşık olacağını şimdiden göz önünde bulundurmalısın. Bu harika saç rengini korumak için Excellence saç boyası kutusundan çıkan pH dengeli şampuan ve besleyici maskeyi kullanarak saç renginin ömrünü uzatabilirsin. Saçlarını boyadıktan sonra ilk günkü gibi parlak ve göz alıcı görünmesini istiyorsan boyalı saçlar için üretilen şampuan ve saç kremini mutlaka kullanmalısın. Haftada bir yapacağın saç maskesi de saç rengini korumana yardımcı olacaktır.

Saçlarını turuncu yaptıktan sonra sonra okulda, iş yerinde ve sokakta bütün gözler senin üzerinde olacak! Bu nedenle saçlarının canlılığından ve parlaklığından emin olmanı öneririz. Evden çıkmadan uygulayacağın saç bakım yağı sayesinde saçların gün boyu ışıl ışıl ve sağlıklı görünecektir, bizden söylemesi!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?