Kısa saça ombre modelleri


Kısa saçlarınla kendine yeni bir tarz yaratmak istiyorsan kesinlikle kısa ombre saç modellerini değerlendirmelisin. Her zamanki sıradan görünümlerden kurtulmak ve stil sahibi görünmek istiyorsan senin için seçtiğimiz kısa ombre saç modellerinden birini seçmeye ne dersin? 

Kısa saçlılar ombre saçlara nasıl ulaşabilir?

Saçların uç kısımlarına doğru kademeli olarak açılan ombre saç modelleri hala trend listelerinde üst sıralarda! Ombre’yi genelde uzun saçlılarda görsek de, lob denilen uzun bob kesimdeki saçlara, bob saç modellerine de ombre çok yakışıyor. Hatta daha kısa, pixie saç kesimlerinde bile ombre kullanılabiliyor.

Peki ombre’yi evde yapabileceğini biliyor muydun? L’Oréal Paris Colorista Ombre, bu görünüme çabucak ulaşmanı sağlıyor! Colorista Ombre'nin özel fırçası yardımıyla saç uçlarında ışıltılı renk geçişi sağlayabiliyorsun. Bu kademeli açılmış saç görünümü saçlarına daha aydınlık bir hava veriyor ve saçlarının daha göz alıcı görünmesini sağlıyor! :)

Hatta saçlarına Colorista ile ombre yaptıktan sonra Colorista Washout’un pastel saç renkleri ile de renklendirebilirsin. Görünümüne renk katmak gerçekten de süper havalı olacak! :)

Kısa ombre saç modelleri

İşte ilham alabileceğin ombre’li kısa saç modelleri!

Doğal ışıltılar

Eğer saçlarında çok farklı bir değişikliğe gitmek yerine sadece doğal ışıltılar görmek istiyorsan, saç uçlarında güneşten açılmış bir etki de yaratabilirsin. L’Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel’i saçının sadece uç kısımlarına doğru uygulayıp fön makinesi ile kurutarak güneşten açılmış saç görünümüne ulaşabilirsin.

Sunkiss Renk Açıcı Jel, Hindistan cevizi yağı içeren, amonyaksız hoş kokulu formülüyle saç rengini aşamalı olarak açıyor. Eğer saçlarında boya yoksa ve güneşten açılmış saç rengini seviyorsan bizce tam sana göre! Sunkiss ile saç rengin daha sıcak görünecek, saçlarının ışıltısı ile daha dikkat çekeceksin. :)

Mavi ombre

Renkli saçlar bütün sezon boyunca dikkatimizi çekti; şimdi ise deneme zamanı! Hatta artık pixie saç kesimlerine sahip olanlar da kullanabiliyor! Bu ombre görünümü için saçlarını açmana bile ihtiyacın yok. L'Oréal Paris Colorista Hair Makeup Blue Hair rengini, saçının sadece daha uzun olan kısımlarının uçlarına uygula.

Jel formda olduğu için Colorista Hair Makeup saça kontrollü olarak uygulanabiliyor. En güzeli ise ilk şampuanlamada saçtan temizlenmesi. Böylece tek bir renge bağlı kalmadan her güne farklı renkler deneyebiliyorsun! Süper değil mi? :)

Platin ombre

İddialı başka bir stil ise platin ombre saçlar! Dikkat çekici bir görünüm için bu sezon tercihini platin ombre modelinden yana kullanabilirsin. Saç uçlarını açık sarı platin rengine boyadıktan sonra kimse gözlerini saçlarından alamayacak. :)

Photo Credit: Getty Images, Pinterest, istock Photo

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!