Beyaz saç kapatıcı nedir, nasıl kullanılır?


Yeni çıkan beyazlarımızla baş etmeye çalışırken karşımıza beyaz saç kapatıcıları çıktı. İlk denemeden itibaren favori saç ürünlerimiz arasına giren beyaz saç kapatıcıları gerçekten dakikalar içinde düzensiz çıkan beyaz saçlarımızı gizledi, diplerden uzayan beyaz saç tellerini anında kapattı! Sen de bizim gibi beyaz saçlarınla yeni karşılaşıyor veya yıllardır onları gizlemenin en kolay yollarını arıyorsan aradığın saç ürünü güzellik marketlerinde seni bekliyor! 

Şimdi, en sevdiğimiz beyaz saç kapatıcılarını ve nasıl kullandığımızı anlatıyoruz! :)

Beyaz saç kapatıcı nedir?

Beyaz saç kapatıcı nedir?

Beyaz saç kapatıcısı, saçlarda geçici etki yaratan ve tek dokunuşta saçları kendi saç rengine boyayan saç ürünleri. Saçlardaki beyazları kapatan boyaların, klasik saç boyalarından farkı sadece lokal uygulama yapabilir olmaları. Böylece sadece saç diplerinde beliren beyazlarını bu kapatıcılarla bölgesel olarak gizleyebiliyorsun. Ayrıca, saç kapatıcılarının etkisi geçici olduğu için kullanması daha pratik ve kolay oluyor. Hata yapma şansın neredeyse sıfır! 

Beyaz saç kapatıcı kimler için uygundur?

Beyaz saç kapatıcı kimler için uygundur?

Beyaz saç kapatıcısı, saçlarında beyaz olan herkes için uygun. Hem kadın, hem de erkekler beyaz saç kapatıcılarını kullanarak saçlarında pürüzsüz ve tek renk görünüm yakalayabilirler. Beyaz saçları gizleyen saç ürünlerini dilersen tek tük beyazlarını gizlemek için veya saç dibinden yoğun olarak gelen beyazlarını kapatmak için kullanabilirsin. 

Beyaz saçlar genellikle şakaklarda ve alın kenarında yoğunlaşıyor. 20'li yaşlarda dahi başlayabilen beyaz saçlar kadın ve erkekleri rahatsız edebilir, onların özgüvenlerini etkiler. Saçlarını boyatmadan, sadece beyazlarını gizlemek için beyaz kapatıcı saç ürünleriyle tanışmalısın. Biz yeni tanıştık ve şimdiden vazgeçilmezimiz oldu!

Beyaz saç kapatıcının saçımıza etkileri?

Beyaz saç kapatıcının saçımıza etkileri?

Beyaz saç kapatıcısının saçlarımıza ilk etkisi beyazları anında gizlemesi oldu. Dışarı çıkarken saçlarımızın arasından ışıldayan (!) beyazları gizlemenin bir sürü yolunu arıyorduk. Neyse ki beyaz saç kapatıcısı hızlı bir şekilde imdadımıza yetişti. Beyaz saçları kapatan ürünlerin en sevdiğimiz diğer özelliği ise dipten gelen doğal saç rengimizi değiştirebilmesi. Kısaca pratik dip boya yapması da diyebiliriz.

Dip boyası yapacak zaman bulamadığımızda, saç diplerine renkli saç kapatıcısını sıkıyoruz ve anında kuaförden çıkmış gibi görünüyoruz. Saç kapatıcı ürünler saçlarını sertleştirmiyor ve ağırlaştırmıyor. İstersen fönlü saçlarına da bu ürünleri kullanabilirsin, fönün bozulmuyor. Denendi ve onaylandı! :)

En iyi beyaz saç kapatıcılar hangileri?

En iyi beyaz saç kapatıcılar hangileri?

Sacsirlari.com editörlerinin kullanıp çok beğendiği beyaz saç kapatıcıları L'Oréal Paris'in Magic Retouch serisindeki beyaz kapatıcı sprey ve beyaz kapatıcı maskara. Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Sprey, geniş alandaki beyaz saçları kapatma konusunda usta! Beyazların çok yoğunsa veya geçici dip boyası yapmak istiyorsan sprey başlığı sayesinde bu ürünü hızlı bir şekilde uygulayabilirsin. 

Eğer düzensiz beyazlarını gizlemek istersen sana Magic Retouch Beyaz Kapatıcı Maskarayı öneririz. Maskaranın taraklı uygulama fırçası sayesinde beyazlarına tek seferde yoğun renk verebiliyorsun. Sadece dakikalar içinde sabitlenir ve gün içinde akmaz. Her iki üründe ilk şampuanlamada saçlarından kolayca temizleniyor ve saçlarında hasar bırakmıyor. Bize göre saç ürünlerinde devrim yaratan beyaz kapatıcı maskara ve spreyi bütün arkadaşlarımıza ve ailemize önerdik, şimdi deneme sırası sende!

Beyaz saç kapatıcı ürünler nasıl kullanılır?

Beyaz saç kapatıcı ürünler nasıl kullanılır?

L'Oréal Paris Beyaz Saç Kapatıcı ürünleri kullanmak çok basit! Dilersen saçlarını şekillendirdikten sonra veya saçlarını şekillendirmeden kullanabilirsin. Tek bir şart var, o da saçlarının kuru ve taranmış olması. Kuru saçlarını geriye doğru tara. Magic Retouch spreyi kullanacaksan saçlarına 15 cm uzaktan sık. Maskarayı kullanmak istersen beyazlarının üzerine uygula ve uygulama tarağı ile saçlarını geriye doğru tara. 

Her iki Magic Retouch saç kapatıcısı da 5-10 dakika içinde sabitleniyor. Dilersen bu ürünleri spora veya ofise de götürerek plansız çıkan buluşmalara anında hazır hale gelebilirsin!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!