Amonyaksız Saç Boyası Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

Amonyaksız Saç Boyası Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Amonyaksız saç boyasını denemek istiyor ama saçlarına ne gibi etkileri olabileceğini, normal saç boyalarından farkını mı merak ediyorsun? O zaman doğru yerdesin çünkü amonyaksız saç boyası ile ilgili en merak edilen sorulara bu yazımızda cevap veriyoruz. Hadi hemen aklındaki soru işaretlerini giderelim! :)

Amonyaksız saç boyası nedir?

amonyaksız saç boyası

Amonyak içermeyen saç boyasının ne olduğunu anlamak için birçok geleneksel saç boyama işleminde amonyağın oynadığı rolü bilmek önemlidir. Alkali bir kimyasal olan amonyak, boyama işlemi sırasında saçlarımızın pH seviyesini yükseltmek için kullanılır. Bu, daha sonra saç lifinin kütiküllerini kaldırır ve rengin korteks (saçın kütiküller tarafından korunan iç kısmı) üzerinde birikmesine izin verir. Amonyak ayrıca saçın doğal pigmentini hafifletmek için de kullanılır, böylece saç yeniden renklendirilebilir. Amonyak içermeyen saç boyasında ise amonyağın yerini farklı içerik ve teknolojiler alır.

L'Oréal amonyaksız saç boyaları yıllardır amonyak içermeyen saç boyalarının ön saflarında yer almaktadır. Ama bunun nedeni nedir? Amonyak neden geleneksel olarak saç renginde kullanılır, onsuz harika sonuçlar elde edebilir miyiz ve tüm amonyaksız saç boyaları aynı mıdır? Merak ediyorsan okumaya devam etmelisin!

Amonyaksız saç boyası etkili midir?

Amonyaksız saç boyalarında amonyak kullanımının yerini almak için öncü teknolojiler kullanılıyor. Nasıl mı? İşlem aslında oldukça basittir. Renk formülü yağlarla karıştırılarak saça uygulanır. Pigmentler daha sonra yağlardan saç lifindeki neme doğru çekilir ve kortekse nüfuz ederek renklerini saçın tam ortasına bırakır. Böylece amonyağa gerek kalmadan saç istenilen renge kavuşur.

Amonyaksız saç boyası ile beyazlar kapanır mı?

Amonyaksız boyaların çoğu normal boyalar kadar beyaz kapama performansına sahip değillerdir. Ancak Loreal Excellence ailesindeki yeni serisi ile buna çözüm olmuş durumda, amonyak olmadan geliştirdiği güçlü formülü sayesinde Excellence Nude Renkler istemeyen beyaz ve gri saçları Excellence ailesindeki diğer seriler kadar başarılı bir şekilde kapatıyor.

Amonyaksız saç boyasının faydaları nelerdir?

amonyaksız saç boyası faydası

1.       Saça nazik davranır:

Amonyak içermeyen saç boyaları genellikle yumuşak bir formüle sahiptir. Bizce bu, önceki boyama ve/veya şekillendirme işlemlerinden dolayı yıpranmış hassas saç derisine ve saç tellerine sahip olanlar için harika bir haber! Bununla birlikte, güvenliği sağlamak, saç derisindeki hassasiyeti kontrol etmek için renklendirmeden önce her zaman bir deri testi yapman gerektiğini de unutmamalısın.

2.       Koruma ve parlaklık sağlar:

Daha sağlıklı saçlar, daha yumuşak, pürüzsüz ve gelişmiş saç kalitesi anlamına gelir. Amonyaksız saç boyaları, saç renginin uzun süre kalıcı ve parlak olmasını sağlamak için saçın doğal nem seviyelerini korur.

3.       Doğal görünüm sağlar:

Bugünlerde doğal saç renkleri inanılmaz trend! Amonyaksız saç boyaları da işte bu trende ayak uydurabilmemize yardımcı oluyor ve doğal saç rengi sonucu ortaya çıkmasını sağlıyor.

4.        Kokusuzdur:

Amonyak oldukça güçlü bir kokuya sahiptir. Kokuya hassasiyeti olanlar için amonyaksız saç boyaları en doğru tercih olacaktır çünkü bu güçlü koku, amonyaksız saç boyalarında yer almaz. Böylece saç boyama çok daha keyifli bir hale gelir!

Amonyaksız saç boyası markaları nelerdir?

Amonyaksız saç boyası tavsiyesi olarak bizim favorilerimizden 2’sini sana önermek isteriz: L’Oréal Paris Excellence Creme Nude Renkler ve L’Oréal Paris Casting Creme Gloss.

·       L’Oréal Paris Excellence Creme Nude Renkler

loreal nude renkler

L'Oréal amonyaksız saç boyası renk kataloğundaki yeni koleksiyon olan Nude Renkler, özellikle saç boyası alırken rengi seçmekte zorlananlar, kendine hangi rengin yakışacağını bilmeyenler için ideal! Nude Renkler’deki “U” teknolojisi ile irize, küllü ve dore yansımalar bir arada yer alıyor ve böylece her kadına, her cilt tonuna uyan saç renkleri ortaya çıkıyor.

Nude koyu kahve, nude kahve, nude koyu kumral, nude kumral, nude koyu sarı, nude açık sarı saç renkleri ile uzun süre kalıcı, ışıltılı saç rengine kavuşabilirsin.

·       L’Oréal Paris Casting Creme Gloss

Loreal amonyaksız saç boyalarından olan, yarı kalıcı Casting Creme Gloss da saç boyamaya yeni başlayanlar, saç renginde doğal değişimler isteyenler, süper parlak saç rengine, süper yumuşak saçlara kavuşmak isteyenler için ideal! Saçlara doğal tonlarda parlak renkler verirken, boya sonrası saç bakım kremi ile saçı aynı zamanda besliyor.

28 şampuanlamaya kadar kalıcı olduğunu  da söylemeden geçmeyelim! Diğer boyalardan tamamen farklı olarak hem saçta daha az kalıyor, hem de dip boya derdini ortadan kaldırarak saçtan azalarak gidiyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?