Beyaz saçlarla ilgili doğru bilinen yanlışlar!

Beyaz saçlarla ilgili doğru bilinen yanlışlar!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saç tipi, saç rengi veya saç dokusu nasıl olursa olsun fark etmeden, beyaz saçlar yaş aldıkça, herkeste görünür. Tabii beyaz saçlarla ilgili herkesin bir düşüncesi de var! Aslında bu düşüncelerin çoğu da doğru sanılan yanlışlardır.

Saçlar ile ilgili bir çok şehir efsanesi üretiliyor. Bunların çoğu doğruymuş gibi uyguluyoruz. En çok da beyaz saçlar için bu tip efsaneler üretiliyor. Beyaz saçlarla ilgili yaygın şekilde doğru olarak bilinen yanlışlar neymiş öğrenelim!

1.Beyaz saç teli koparılırsa daha çok beyaz saç çıkar.

Saçların ilk beyazlamaya başladığında belirli bir bölgeden 1 beyaz tel çıktığını düşün. Kopardığında oradan genellikle daha fazla beyaz tel gelebilir. Ama bu, efsanenin doğru olduğu anlamına gelmez. Efsane yanlıştır. İlk çıkan saç telinin çıktığı bölge, saçının muhtemelen o bölgeden beyazlamaya başlayacağının göstergesidir. Sen koparsan da koparmasan da o bölgeden daha fazla beyaz saç çıkmaya devam edecektir.

2.Saçı boyamak saçların daha hızlı beyazlamasına neden olur.

Saçlarını boyarken saçın gövdesindeki pigmentlere müdahale edilir. Bir sonraki saçın beyaz veya kendi renginde gelmesini sağlayan saç köküne boya ulaşamaz. Bu nedenle bu da bir şehir efsanesidir ve saç boyamak saçın beyazlamasına etki etmez. Ancak doğru saç boyaları ile saçlar boyandığında beyaz saç telleri renklenir ve beyaz görünüm ortadan kalkar. Tabii saç boyası seçimi oldukça önemlidir. %100 beyaz kapama sağlayan L’Oréal Paris Excellence Creme ise bizim bu konudaki favorilerimizden!

En dirençli beyaz saçlarda bile uzun süre kalıcı, zengin renkler sağlayan Excellence Creme saç boyasını bir defa deneyince bir daha vazgeçemeyebilirsin; bizden söylemesi! :)

3.Güneş, saçların beyazlaşmasına neden olur.

Saçların güneş ışınlarına fazla maruz kalması saç tellerinin zarar görmesine neden olabilir. Ancak saçın beyazlamasına bir etkisi yoktur. Bu durum, tabii ki saçlarını güneşten korumaman gerektiği anlamına gelmiyor. Saçlarımız güneş ışınlarına maruz kaldığında saç rengimizin parlaklığı azalabilir, saçlarımız kuruyabilir. Bu nedenle özellikle yaz aylarında saçlarını güneş ışınlarına karşı koruman gerekir.

4.Beyazlar sadece saç boyası ile kapanabilir.

Bu düşünce de aslında yanlış çünkü sadece saç boyalarıyla değil, beyazları kapatan saç spreyleriyle de kapanabilir. Özellikle dip boyasına vakit bulamadığımızda oluşan dip beyazları için bu spreyler idealdir!

L'Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Sprey ile de dip beyazlarını kapatabilirsin! :) Dip beyazlarının kalıcı şekilde kapanmasını istiyorsan, az önce de bahsettiğimiz gibi L’Oréal Paris Excellence Creme gibi, %100 beyaz kapama sağlayan saç boyalarıyla boyaman gerekir. Ama boya yapmaya vaktin olmadığında, çabucak Magic Retouch'tan yardım alabilirsin.

Beyaz saç diplerin görünmeye başladığında ve dip boyası yapmaya da fırsat bulamadığında Magic Retouch kurtarıcın olacak! Siyah, koyu kahve, kahve, kumral ve sarı tonlarının yanında kızıl kahverengi ve de altın kahverengi renkleriyle her saç rengine uygun bir Magic Retouch var!

Magic Retouch nasıl uygulanıyor?

Magic Retouch’ı uygulaması ise süper pratik! Önce Magic Retouch’ı güzelce çalkala. Sonra da beyaz saç diplerine doğru, yaklaşık 13 cm uzaklıktan spreyi uygula. İşte bu kadar! Sadece birkaç saniyede dip beyazların kapandı bile! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?