Şekillendirmeden bakıma, her sarışının bilmesi gereken 6 sır!

Şekillendirmeden bakıma, her sarışının bilmesi gereken 6 sır!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Sarı saçlar her ne kadar havalı görünse de boyalı saçın bakımının ne kadar zor olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Saçlarını sarıya boyatmadan önce kendine vermen gereken bir söz var; saçlarına düzenli bakım yapmak! Sarışınlara özel saç bakımı seni korkutmasın! Doğru ürünleri düzenli olarak kullandığın sürece ve birkaç adıma dikkat ettiğinde sağlıklı ve parlak sarı saçlarının tadını uzun süre çıkarabilirsin. Şimdi seninle şekillendirmeden saç bakımına kadar her sarışının mutlaka bilmesi gereken 6 sırrı paylaşıyoruz. 

Bu adımları takip ettikten sonra sarı saçlarının parlaklığını uzun süre koruyabileceksin.

Derinlemesine bakım yap

Sarı saçın doğal durması sadece sarının tonuna bağlı değil! Saçın parlak olması da doğal görünmesi için oldukça önemli ve bu da tabii ki düzenli bakımdan geçiyor. Boyalı saçın bakımı için şampuan ve saç kremi uygulamasının yanı sıra haftada bir veya iki gün saçlarına renk koruyucu maske yapmanı öneriyoruz. Saç maskesi, saç renginin canlılığını korumasına ve sarı saçlarının daha parlak görünmesine yardımcı olacak. Saçlarının parlaklığını arttıracak bir diğer bakım ürünü ise saç bakım yağları. Saçlarının boylarına ve uçlarına saç bakım yağı uygulayarak sarı saçlarının çok daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin.

Editörün önerisi: Saçlarını sarıya boyamaya karar verdin ama hangi rengi seçeceğine emin değil misin? Her ten rengine uygun, 2018 trendleri arasında yer alan L'Oréal Paris Excellence Créme 8.1 Koyu Sarı Küllü rengine bir şans verebilirsin! Önümüzdeki yaz mevsimi için de bizce harika bir tercih olur :)

Doğru şampuanı seç

Sarı saç bakımının kilit noktası bize göre şampuan seçimi. Doğru şampuanı bulduktan sonra sarı saçlarının kusursuz görünümünü kolaylıkla sağlayabilirsin. Sarı saçların için boyalı saçlara özel şampuan kullanmalısın. Bu tarz şampuanlar, saç renginin akmasını önleyecek ve saç renginin daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayacak. Boyalı saçlara özel şampuanlar aynı zamanda saç tellerini nemlendirerek, saçlarının kuruluğunu da ortadan kaldıracak. 

Ayrıca koyu bir saç renginden açık sarı saç rengine geçiş yaptıysan ve saç renginde istenmeyen sıcak yansımalar varsa bu tonları mor şampuanla yok edebilirsin. Mesela bizim favorilerimizden olan ve yalnızca uzman L'Oréal Professionnel kuaför salonlarında bulabileceğin Serie Expert Silver Shampoo'yu kullanmanı öneririz. Silver Şampuan sayesinde tam da istediğin sarı saç rengine ulaşabilirsin!

Düzenli olarak saç kesimi yaptır

Sarı saçlarını tararken zorlanıyorsan, saç uçların çatallaşıyorsa sık sık saçlarının uç kısımlarını kestirmeni öneririz. Saçlarını 3 ayda bir düzenli olarak uçlarından kestirerek daha dinamik ve sağlıklı bir görünüm yakalayabilirsin. 

Saçlarını güneşten koru

Saç renginin kalıcılığını ve saç tellerinin sağlığına dikkat etmek için saçlarını sıcaktan korumalısın. Havaların ısınmasıyla birlikte deniz ve havuz mevsimi yavaş yavaş açılmaya başlıyor. Kumsalda güneşlenirken sarı saçlarına UV filtreli saç bakım ürünleri uygulamayı ihmal etmemelisin. Aynı zamanda deniz kenarında saçlarını örerek hem güneşten koruyabilir hem de havalı görünümünü plajda da devam ettirebilirsin. 

Editörden öneri: Saçların için UV filtresi içeren Kérastase Soleil Micro Voile Protecteur Saç Spreyi'ni saçlarına uygulayarak güneş ışınları ve klorlu suyun saçına vereceği zararları engelleyebilirsin.

Saçlarını şekillendirmeden öncesi ısı koruyucu uygula

Saçlarını ısıyla şekillendireceksen sarı saçlarına mutlaka ısı koruyucu bir saç bakım ürünü de uygulamalısın. Isı koruyucu saç bakım spreyleri ve kremler saçlarının yüksek ısıdan zarar görüp yıpranmasını engelliyor. 

Aslında saç renginin solmasını önlemek için saçlarını çok fazla ısıyla şekillendirmek yerine saç şekillendiricilerden yardım almalısın. Saç köpüğü gibi ürünleri kullanarak saçlarının doğal dalgasını ön plana çıkarabilirsin. L'Oréal Paris Studio Line Silk&Gloss Bukle Belirginleştirici Köpük yardımıyla saçlarını doğal dalgalı bir görünüme kavuşturabilirsin.

Saçlarını duşta tara

Sarı saç bakımının püf noktalarından biri de saçlarını duşta taramak! Saçlarını şampuanladıktan sonra saç kremini sür ve geniş dişli tarağınla saçların kremliyken tara. Saç kremi saçlarını yumuşatacağı için bu aşamada saçlarını taramak çok pratik olacaktır. Böylece duştan çıktıktan sonra saçların yumuşacık ve pürüzsüz görünecek. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?