Karamel kahve saç rengi kimlere yakışır ve bu renk nasıl tutturulur?

Karamel kahve saç rengi kimlere yakışır ve bu renk nasıl tutturulur?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Her kadının hayatı boyunca en az bir kere denediği saç renklerinin başında karamel kahve rengi geliyor. İçinde sıcacık ışıltılar bulunan karamel tonlarına biz de bayılıyoruz! Altın karamel kahve, koyu karamel kahve ve küllü karamel kahve tonları son yıllarda karşımıza sık sık çıkıyor. Sen de saçlarını yeni bir renge boyatmak istiyorsan karamel kahve tonlarını mutlaka değerlendirmelisin. 

Karamel kahve renginin kimlere yakıştığını ve bu rengi evde nasıl tutturacağını anlatıyoruz, hazır mısın?

Karamel kahve nasıl bir renktir?

karamel saç

İçinde karamel ışıltılar bulunan kahverengi saçlar soğuk günlerde tam da içimizi ısıtacak cinsten :) Kış aylarının soğukluğunu sıcak saç renginle ısıtmak istiyorsan karamel kahve saç rengini deneyebilirsin. Eğer saçlarının solgun ve cansız görünümünden şikayetçiysen karamel kahve saç rengi seni bir anda canlandıracak ve enerjik gösterecektir. 

Karamel kahve saç rengi kimlere yakışır?

Merak etme, karamel tonları arasında herkese yakışan bir saç rengi var. Açık tenliler krem karamel rengini tercih etmelilerdir. Ten rengin ile harika bir uyum yaratacak krem karamel rengi bütün görünümünü değiştirecektir. Buğday tenliler ise bal karamel saç rengini deneyebilirler.

Esmerler ise altın karamel rengini denemeliler. Eğer saçlarının daha parlak görünmesini istiyorsan altın karamel rengi sana çok yakışacaktır.

Karamel kahve saç rengi evde nasıl tutturulur?

karamel saç rengi evde

Saçlarını evde de karamel rengine boyayabilirsin. Eğer saçın sarı, kumral gibi açık renkliyse güzellik marketlerinden alacağın karamel saç boyasıyla saçlarını direkt olarak boyayabilirsin. 

Saçların siyah veya çok koyu kahve tonlarındaysa da saçlarının rengini önce açmanı öneriyoruz. Önce saç rengini açan boyaları kullanarak saç rengini sarı tonuna kadar aç. Daha sonra istediğin karamel kahve tonuna saçlarını boyayabilirsin!

Karamel kahve saçın bakımı nasıl olmalıdır?

karamel saç bakımı

Saç renginin uzun süre parlak ve canlı görünmesi için saçlarını boyadıktan sonra saç bakımına dikkat etmelisin. L'Oréal Paris Casting Crème Gloss'un altın karamel saç renginde bulunan fındık özlü bakım kremi, krem karamel ve bal karamel renklerinde bulunan bal özlü saç bakım kremleri ile saç rengi süper parlak, süper yumuşak! :) Saç bakım kremlerini boya işleminden sonra uygulamayı unutmamalısın.

Boyama sonrasında da saçlarını her yıkamada boyalı saçlara özel şampuanla yıkamalısın. Aynı seriden olan saç kremlerini kullanarak daha etkili bir sonuç elde edebilirsin. 

Haftada bir veya iki kere yapacağın renk koruyucu saç maskesi sayesinde saç renginin parlaklığını uzun süre koruyabilirsin. Ayrıca ısıyla şekillendirmek yerine jöle, köpük gibi ürünleri kullanmanı öneriyoruz. Isı kullanacağın günlerde mutlaka ısı koruyucu spreyini saçlarına sıkmalısın.

Karamel kahve saç tonları

koyu karamel

Karamel kahve saç renklerinin arasında en çok tercih edilen renklerden biri koyu karamel kahve. Koyu karamel kahve saç rengi en çok bronz ve esmerlere yakışıyor. Saçlarında doğal ve canlı bir saç rengi arıyorsan koyu karamel seni çok mutlu edecektir. 

Altın karamel kahve saç rengi içindeki ışıltılar sayesinde saçlarını ışıl ışıl gösterecek, seni solgun görünümden kurtaracaktır. Altın karamel kahve saç rengiyle dalgalı saç modelleri çok yakışıyor.

bakır karamel

Bakır karamel kahve saç rengi en çok açık tenlilere yakışıyor. Farklı ve iddialı bir saç rengi istiyorsan bakır karamel kahve saç rengine bir şans verebilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?