Kısa saçlar için renkli saç modelleri

Kısa saçlar için renkli saç modelleri

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Şekillendirmesi, yıkaması, bakımı çok kolay olan kısa saç kesimleri, tam da rahatına düşkün olan kadınlara göre! Yoksa sen de saçlarını kısa mı kestirdin? Peki, saçlarına biraz daha farklı bir dokunuş yapıp, saç kesimini renkli saçlarla tamamlamaya ne dersin?

Sana özel önerilerimizi merak ediyorsan seni yazımızın devamına alalım! :)

Orta-kısa saçlara özel renkli saçlar:

Eğer saçların bob kesim dediğimiz, boyun hizasındaysa saç uçlarına rengârenk dokunuşlar yapabilir, renkli ombre tarzlarını deneyebilirsin. Saçların yeterli uzunlukta olduğu için göz hizasından başlayan renkli ombre’yi deneyebilirsin.

Aynı şekilde, saçlarının sadece uç kısımlarına uygulanacak pembe, mavi, turkuaz gibi renklerle de çok havalı görünümler elde edebilirsin. Bu görünüm için de renkli saçların kulak hizasından başlayabilir.

Eğer saçlarının yalnızca bir kısmının renkli olmasını istiyorsan, kulak hizasından başlayan saçlarının alt kısmını, ensene kadar değişik bir renge boyayabilirsin. Mesela saç rengin kahve tonlarındaysa turkuaz tonlarını deneyebilirsin. 10-20 şampuanlamaya kadar kalıcı L'Oréal Paris Colorista Washout Turquoise ile saçlarını boyayarak bambaşka bir “sen” yaratabilirsin! :)

Glass hair trendini  duyup, hemen bu trende ayak uydurmak mı istedin? Bu havalı saç trendini, başka bir saç trendi olan rose gold saç rengiyle birleştirmek kulağa hiç fena gelmiyor değil mi? Özellikle saç rengin sarı tonlarındaysa rose gold saç rengine 1 günlüğüne sahip olmak için L’Oréal Paris Colorista Hair Makeup Rose Gold rengini hemen deneyebilirsin! Eminiz ki küt, kısa saç kesiminle harika görünecek!

Orta-kısa saçlara uygun bir diğer önerimiz ise saçlarını tamamen bambaşka bir renge boyayıp, görünümleriyle ön plana çıkmaları! Ancak saçların kısa olduğu için daha aydınlık bir görünüm elde edebilmek için saçlarını daha çok pastel tonlarını boyamalısın. Böylece daha canlı görünümlere ulaşabilirsin. Mesela lila tonlarda saç renkleri en ideal seçeneklerden! Tabii saç rengin koyu tonlardaysa önce saç rengini açtıktan sonra pastel tonları denemen gerektiğini unutmamalısın.

Çok kısa saçlara özel renkli saçlar:

Cool tavrına en uygun saç kesimi olduğunu düşünerek saçlarını kısa, pixie stilinde mi kestirdin? Havana hava katmak için renkli saçları denemeni öneririz. Ancak saçların çok kısa olduğu için renkli ombre yerine saçlarının tamamını renkli saçlara boyamalısın. Aksi takdirde renkli ombre saçlarında hem çok fazla belli olmaz, hem de çok fazla kalıcı olmaz. Mesela metalik mavi saçları deneyebilirsin.

L'Oréal Paris Colorista Hair Makeup Metallic Blue Hair rengiyle saçlarını 1 günlük kalıcı olarak bile bu harika rengi deneyebilirsin!

Açık morun büyüleyici havası seni de etkisi altına alıyor mu? O zaman bu süper renge de bir şans verebilirsin. Özellikle ten rengin de açık tonlardaysa sana çok yakışacaktır. Renkli saçlarını uzman ellere emanet etmek istersen uzman L'Oréal Professionnel kuaför salonlarında uygulana Flash Saç Makyajı'nın Mistik Mor rengine bir şans verebilirsin. Adı gibi mistik bir havaya sahip bu renk ile şimdiden iltifatları toplamaya hazır ol! :)

Şeker pembesi saçlar, kısa saçlara oldukça sevimli ve enerjik bir hava veriyor. Sen de görünümünde canlılık istiyorsan şeker pembesini deneyebilirsin. Hatta bu tatlı renge 1-2 hafta kadar kalıcı renkli saç boyalarıyla da ulaşabilirsin. L’Oréal Paris Colorista Washout Pink Hair rengiyle çabucak pembe saçları elde edebilirsin. Ancak pastel bir ton olduğu için önce saç rengini açman gerektiğini unutma. 

Orta-uzun saçlara da önerdiğimiz rose gold rengi, çok kısa saç kesimlerine de çok yakışıyor. Özellikle asimetrik bir saç kesimin varsa, kesiminin daha da belirgin olabilmesi için rose gold rengi tam sana göre!

Photo credit: Pinterest.com, Unsplash.com

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?