Antik Mavi Saç Rengi Hakkında Tüm Detaylar

Antik Mavi Saç Rengi Hakkında Tüm Detaylar

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Antik mavi saç rengiyle sokaklarda, filmlerde veya dizilerde aslında bugüne kadar sık sık karşılaştık. Şimdi, geçmiş çağlardaki estetik algısından esinlenen antik mavi saç tonları ve numaraları hakkında keyifli bir yolculuğa çıkma zamanı!

Sık sık gördüğümüz ve hayranlıkla baktığımız o açık mavi saç renginin geçmişi günümüzden çok daha eskilere dayanıyor. Düşünebiliyor musun? Mısır ve Mezopotamya için kutsal bir estetik unsur olan antik mavi, saç boyası numarası olarak da günümüze kadar gelmeyi başarmış. Üstelik bunca yıla rağmen hala trend görünümler arasında yer alıyor. Seni daha fazla merakta bırakmadan antik mavi saç rengi nasıl elde edilir ve antik mavi saç kimlere yakışır anlatmaya başlayalım!

 

Antik Mavi Saç Rengi Nedir? Nasıl Bir Renktir?

Antik Mavi Saç Rengi Nedir? Nasıl Bir Renktir?

Antik mavi saç rengi, hafif soluk mavi tonlarında olan saç renklerinin genelini ifade ediyor. Pastel mavi olarak da niteleyebileceğimiz bu renk antik objelerin veya eski çağlardan esinlenen estetik anlayışının bir yansıması olarak nitelendiriliyor. Antik mavi saç rengi genellikle pastel tonlarıyla saçlara vintage ve zarif bir görünüm katıyor.

Antik Mavi Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Antik mavi saç modelleri hemen herkeste göz alıcı bir görünüm sergiliyor. Fakat biz antik mavi saç rengini açık beyaz tenlilere ve soğuk alt tonlu ciltlere daha çok yakıştırıyoruz.

 

Antik Mavi Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Antik Mavi Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Antik mavi saç rengini elde etmek için öncelikle saçlarının çok açık tonlara kadar açılması gerekiyor. Ayrıca antik mavi saç boyası numarası için de net bir boya söylemek pek mümkün değil. Bu işlem için açık mavi tonlarındaki saç boyalarını kullanabilirsin.

Koyu Saç Renginde Antik Mavi Tonu Nasıl Elde Edilir?

Koyu saç renginde antik mavi tonunu yakalamak için saçlarını iki kez açtırman gerekebilir. Nitekim koyu saçlara açıcı uygulandığı zaman saçlar en fazla koyu sarı tonuna kadar açılıyor. Ancak bu sarı tonu antik mavi için koyu kalıyor. Saçlarını açmak için L'Oréal Paris Excellence Intense 121 Çok Açık Buzul Sarı rengini kullanabilirsin.

Kumral Saç Renginde Antik Mavi Tonu Nasıl Elde Edilir?

Kumral saç renginde antik mavi tonunu yakalamak koyu saçlara kıyasla daha kolay. Fakat yine de saç rengini açman gerekiyor. L'Oréal Paris Excellence Creme Pure Blond 01 Ultra Açık Doğal Sarı saç boyasını kullanarak saçlarını antik mavi saç rengi için hazırlayabilirsin.

Açık Saç Renginde Antik Mavi Tonu Nasıl Elde Edilir?

Eğer saçların platin sarı kadar açık değilse açık saç renginde dahi saçlara açıcı uygulamak gerekebiliyor. Ancak saçlarının yeterince açık olduğunu düşünüyorsan ekstra bir açıcı uygulamadan antik mavi saç boyasını sürebilirsin. Eğer pastel tonlarda mavi saç boyası bulamazsan koyu mavi boyayı saç boyası pastelleştiriciyle istediğin renge getirebilirsin.

 

Antik Mavi Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalı?

Antik Mavi Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalı?

Antik mavi saç renginin bakımı temel olarak boyalı saç bakımıyla aynı. Fakat öncelikle rengi açılmış saç bakımını öğrenmelisin. Saçlarını açtıktan sonra hemen boyamak yerine birkaç gün dinlendirebilirsin. Bu süreçte mor şampuan kullanarak antik mavi saçın temelini oluşturacak sarı saçı daha dengeli bir renge getirebilirsin. Saçlarını maviye boyadıktan sonra kızıl saç bakımı adımlarını birebir uygulayabilirsin. Nitekim kızıl renkli boyalar da tıpkı mavi gibi saçtan çabuk akıyor ve sık sık renk tazelemek gerekiyor. Saçları sık aralıklarla boyamak ise yıpranmalara neden oluyor.

  • Saçlarını her gün yıkamamaya özen göstermelisin.
  • Boyalı saçlar için renk koruyucu şampuan kullanmalısın.
  • Saçlarını yıkadıktan sonra mutlaka saç kremi uygulamalısın.
  • Saçlarının ihtiyacına göre haftada bir veya iki kez saç maskesi yapmalısın.
  • Duştan sonra saçlarına nemlendirici saç spreyi sıkabilirsin.
  • Son olarak saçlarını kurutmadan önce ısıya karşı koruyucu saç yağı veya saç spreyi uygulamalısın.

 

Editörün Seçimleri: En Güzel Antik Mavi Saç Modelleri

En Güzel Antik Mavi Saç Modelleri

En Güzel Antik Mavi Saç Modelleri

En Güzel Antik Mavi Saç Modelleri

En Güzel Antik Mavi Saç Modelleri

En Güzel Antik Mavi Saç Modelleri

En Güzel Antik Mavi Saç Modelleri

En Güzel Antik Mavi Saç Modelleri

Antik mavi saç boyatanlar bu rengin gün geçtikçe açılmasına ve neredeyse her gün farklı bir tonda olmasına bayılıyor. Hadi, antik mavi boya kullananlar kulübünde sen de yerini ayırt!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?