Saçını koyu bir renge boyamadan önce bilmen gereken 7 madde


Her ne kadar birçok insan yaz gelince saçlarını sarıya, açık renklere boyamayı düşünse de, bu sezon koyu ve doğal görünümlü saç renkleri çok trend! Yoksa sen de bu trende uymaya mı karar verdin? Koyu saç renklerin karizmasına karşı koyamıyorsan en iyi koyu saç renklerine göz atmalısın. Unutma, koyu saç seni her zaman daha çekici ve karizmatik gösterir. O zaman saçlarını koyu bir saç rengine boyamadan öncebilmen gereken 7 maddeyi seninle paylaşıyoruz!

1.Kaş rengini de düşünmelisin

1.Kaş rengini de düşünmelisin

Eğer doğal saç ve kaş rengin boyatacağın tondan çok daha açık bir tondaysa kaşlarını da aynı tona boyaman gerekir. Ancak kaş boyamayı evde yapmak yerine kuaförüne danışarak yapmanı öneririz.

En doğal saç renklerinden olan Efsanevi Türk Kahvesi rengi, doğal kaş rengine çok yakın. Kaşlarına uygun bir renk arıyorsan L'oreal Paris Excellence Creme Saç Boyası 5.15 rengini denemeni öneririz. Soğuk ve sıcak yansımalara sahip olan bu kahve tonu, özellikle buğday tenli kadınlara çok yakışıyor. Saçlarına enerjik, canlı ve havalı bir görünüm sunan bu kahve tonunu yaz aylarından kışa geçerken denemelisin! 

2.Sana uygun olduğundan emin olmalısın

2.Sana uygun olduğundan emin olmalısın

Koyu tonlarda saç renklerine geçiş yapmak zorlu bir karar çünkü eski saç rengine dönüş yapmak biraz zor olabiliyor. Bu nedenle koyu saç rengini gerçekten isteyip istemediğinden emin olmalısın. Veya pişman olmayacağın koyu saç renklerini en başından araştırmalısın. Bize göre pişman olmayacağın saç renklerinin başında kestane kahvesi geliyor. Neredeyse her ten rengine yakışan kestane kahvesi, saçlarına ekstra parlaklık ve ışıltı kazandırır. Renk önerimiz ise L'Oréal Paris Excellence Creme 3.0 Koyu Kestane ve Casting Creme Gloss 400 Kestane saç boyaları. Bu iki renk de her cilt tonuna yakışan saç renklerinden.

3.Saç boyasını test etmelisin

3.Saç boyasını test etmelisin

Koyu tonlardaki saç boyalarından bazıları alerjik reaksiyon göstermene neden olabilir. Bu nedenle boyayı saçına uygulamadan önce kulak arkasına az miktarda boyayı uygulamalı, eğer kaşıntı, kızarıklık gibi tepkiler oluşursa da o boyayı uygulamamalısın.

4.Saç rengini koruman gerektiğini bilmelisin

4.Saç rengini koruman gerektiğini bilmelisin

Doğal saç rengin boyayacağın tondan birkaç ton daha açık olacaksa, saç diplerine 3-4 haftada bir dip boyası yapman gerektiğini bilmelisin. Saçlarını boyatmaya henüz karar veremeyenler için harika bir saç boyası önerimiz olacak. L'Oreal Paris Casting Creme Gloss Saç Boyası 680 Bronz Kahve sadece 28 yıkamaya kadar geçerli! 28 şampuanlama sonrasından saçlarından akıp giden bu saç boyası sayesinde merak ettiğin saç renklerini istediğin gibi deneyebilirsin. Saçları ultra parlak ve yumuşacık gösteren bu saç rengini yılın her mevsimi deneyebilirsin! Bronz ve buğday tene çok yakışan bu kahve saç rengini denedikten sonra başka bir renk denemek isteyeceğini tahmin edemiyoruz :)

5. Yeniden açık renge ulaşmak zorlu olabilir

Özellikle saç rengini sürekli değiştirmekten çekinmeyen biriysen, koyu bir saç renginden daha açık tonlara dönüş yapmanın birazcık daha zor olabileceğini sana hatırlatalım. Koyu saç rengini açmak için seni bu makalemize alalım.

6.Makyaj rutinin değişebilir

6.Makyaj rutinin değişebilir

Şu anki saç renginle tercih ettiğin makyaj tonları, daha koyu bir saç renginde farklı görünecektir. Mesela pembe bir allık seni çok renkli gibi gösteriyorsa, daha bronz tonlara geçiş yapmalısın. Koyu saç rengini denedikten sonra kiremit, kızıl, kahve ve nude far renklerini tercih etmelisin. Dudaklarında ise koyu kırmızı ruj denemeni öneririz.

7.Son olarak: Koyu tonlar seni etkisi altına alabilir7.Son olarak: Koyu tonlar seni etkisi altına alabilir

Koyu tonlarda saç renkleri gözlerinin daha belirgin, yüzünün daha aydınlık olmasını sağlar. Koyu saç rengini deneyenler bir daha açık tonlara geri dönmek istemiyor, en azından birkaç sene boyunca... Koyu saç renklerinin bir diğer avantajı ise daha bakımlı görünmesi. Saçlarında yoğun kırıklar varsa ve saçların mat görünüyorsa senin için koyu saç rengi zamanı geldi demektir. Belki de bu tonlardan vazgeçmek bile istemeyebilirsin; şimdiden seni uyaralım!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala