Türk kahvesi saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!

Türk kahvesi saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kahve saç renkleri arasında karar vermek gerçekten zor iş. Ancak uzun zamandır aradığımız 'o' kahve saç rengini sanıyoruz ki bulduk! :) Ne zamandır gözümüzün üzerinde olduğu Türk Kahvesi saç rengini bugün yakından inceliyoruz! 

Türk kahvesi saç renginin ışıl ışıl ve cool havasına daha fazla karşı koyamadık. Sen de saç renginde değişikliğe gitmek istiyorsan kahvenin en güzel tonlarından olan Türk kahvesi saç rengi ile mutlaka tanışmalısın. Saçlarına parlak bir hava kazandıracak olan Türk kahvesi saç boyasına ve saç rengine dair merak ettiklerin yazının devamında! :)

Türk kahvesi saç rengi nasıl bir renk?

Türk kahvesi saç rengi soğuk alt tonlu, koyu kahve tonlarından biri. Tıpkı Türk kahvesinin telvesi gibi koyu ve iddialı bir renge sahip. Kahve saç renginin bu tonu için ne çok koyu, ne de çok açık kahve diyebiliriz. Özellikle soğuk alt tonlu kahve saç rengi arıyorsan, saçlarının daha parlak ve canlı görünmesini istiyorsan Türk kahvesi saç rengi senin için doğru tercih olacak. 

Türk kahvesi saç rengi kimlere yakışır?

Türk kahvesi saç rengi, bizce soğuk cilt alt tonuna sahip olan herkese yakışıyor. Özellikle buğday tenlilere çok yakıştırdığımız bu renk, soğuk alt tonuyla uyum yakalayarak saçların daha iddialı görünmesine yardımcı oluyor. Soğuk alt tonlu buğday ten rengine sahip kadınlar artık aradıkları kahve saç tonunu buldular! Türk kahvesinin içindeki soğuk akaju yansımalar bronzlaşan buğday tenli kadınlarda harika görünüyor.

Editörün önerisi: Eğer açık tenliysen koyu kumral veya altın kahve saç boyalarını denemeni tavsiye ederiz.

Türk kahvesi saç rengi nasıl elde edilir?

Türk kahvesi saç boyaları arasında kendine ikonik bir yer edinmiş olan, en iyi saç boyasını seninle tanıştıralım: L'Oréal Paris Excellence Creme 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi. Excellence Creme saç boyasının %100 beyaz kapama özelliği ve yoğun renk veren formülü sayesinde Türk kahvesi rengi saçlarında göz alıcı görünecek. Saçlarını boyadıktan sonra beyazların kapanacak, saçların ışıl ışıl görünmeye başlayacak. Etrafındaki herkesin saçlarına iltifat yağdırmasına hazırsan artık Türk Kahvesi saç rengini deneyebilirsin. :)

Excellence saç boyası nasıl kullanılır: Excellence Creme saç boya kutusunun içinden ihtiyacın olan her şey çıkıyor. Boya fırçası ve boya kasesine ihtiyacın yok. Excellence Creme uygulama başlığından yardım alarak saç boyanı saç diplerinden uçlarına doğru uygulamaya başla. Boya kutusunda yazan süre kadar saçlarında beklet ve sonra da durula. İşte bu kadar! :)

Türk kahvesi saç renginin bakımı nasıl olmalı?

Saçlarını boyadıktan sonra ilk günkü parlaklığın devamı için boyalı saçlara özel saç bakımı yapmalısın. Ayrıca boyama işleminin hemen sonrasında Excellence saç boyası kutusunun içerisinden çıkan pH dengeli şampuan ve saç maskesini kullanmayı da unutmamalısın. Bu pH dengeli şampuan ve bakım maskesi sayesinde saçların hızlıca arınır, yumuşacık olur, yoğun bir şekilde nemlenir. Boyanın hemen sonrasında kullandığında saçlarının parlaklığını daha uzun süre koruduğunu görebilir, boyalı saçlarının yıpranmasını önleyebilirsin.

Saçlarını boyadıktan sonra, 2 boya uygulaması arasında çıkan dip beyazların için hızlı bir çözüm mü arıyordun? Biz çoktan bulduk. :) Bu sırrımız L'Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Sprey! İlk şampuanlamaya kadar kalıcı, 3 saniyede beyazları kapatan bu sprey ile kolayca beyazlarını kapatabilirsin. Saç boyamaya vakit bulamadığımız dönemlerde, beyazlarımızı kapatmak için çabucak Magic Retouch kullanıyoruz ve hemen beyazlarımızı kapatabiliyoruz.

Hatta şakaklarımızdaki, tek-tük çıkan düzensiz beyazlarımız için de L'Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Saç Maskarası kulanıyoruz. Önce diplerimizi Magic Retouch Sprey ile kapatıp ardından düzensiz beyazlarımızın üzerine saç maskarası uyguluyoruz. Böylece anında kusursuz görünebiliyoruz! :) 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?