Doğru saç boyasını hala bulamadın mı? Bu önerilerimiz senin için!


Saç rengimizi değiştirmek istediğimizde ilk iş olarak hemen araştırmalara başlıyoruz. Biraz sosyal medyanın, biraz da arama motorlarının yardımıyla istediğimiz renkleri belirliyoruz. Ancak saç rengini ve saç boyanı seçmeden önce göz önünde bulundurman gereken birkaç ayrıntı var.

Bu nedenle biz de saç rengini ve saç boyasını seçmeden önce sana yardımcı olması için bu rehberi hazırladık! Haydi başlayalım! :)

Saç rengini seçerken yapman gerekenler:

1.Saç rengini telefonundan dene!

Denemek istediğin saç rengini hemen şimdi, saçlarında görmek ister misin? O zaman hemen, L'Oréal Paris web sitesindeki, canlı saç rengi deneme yöntemini dene! Herhangi bir uygulama indirmene gerek kalmadan, siteye girip, denemek istediğin L'Oréal Paris Excellence Creme saç rengini seçiyorsun ve telefonunun kamerasıyla fotoğraf çekerek ya da önceden çekmiş olduğun bir fotoğrafını kullanarak, rengi saçlarında görebiliyorsun. Bu sayede sana, ten rengine en çok yakışan saç rengini bulabiliyorsun. Harika değil mi? :)

2..Ten rengini göz önünde bulundur

Saç rengini seçerken mutlaka ten rengine uygun renklere yönelmen gerekiyor. Ama öncesinde cilt rengin soğuk mu yoksa sıcak alt tona mı sahip, onu belirlemen lazım. Bunun için sana minik bir test yapmanı öneriyoruz: Bileğinin iç kısmındaki damarların ne renk? Damarların yeşil ya da zeytuni renklerdeyse sıcak, mavi ya da mor tonlarındaysa da sıcak ten rengine sahipsin demektir.

Soğuk ten rengine uygun renkler: Soğuk ten rengine sahip olanlar sarının her tonunu, bakır, kızıl gibi tonların yanında küllü yansımalara sahip renkleri de tercih edebilirler.

Sıcak ten rengine uygun renkler: Kestane, kumral, kahve ve altın tonlarını rahatlıkla tercih edebilirler.  

3.Kişiliğini göz önünde bulundur

Saç rengini ve saç boyanı seçerken kişiliğini de göz önünde bulundurman şart. Mesela değişken bir yapın varsa ve saçların koyu renkteyse farklı renklere geçişi zor olan sarı, kızıl gibi renklerden uzak durmanı öneririz. Doğallıktan yanaysan toprak tonlarını, dikkat çekmeyi seviyorsan kızıl tonlarını tercih etmelisin.

4.Giyim tarzını göz önünde bulundur

Nasıl bir tarzın var sence? Feminen bir tarzın olduğunu düşünüyorsan sarılar, kızıllar tam sana göre! Giyiminde daima minimallikten yanaysan da kahve saç renklerini, bohem bir tarzın varsa kumral tonlarını, elegan ve şık bir tarzın varsa da bakır tonlarını tercih edebilirsin.

Saç boyasından beklentin nedir?

1.Dip boyası derdi olmayan, amonyaksız saç boyası

Saçlarını daha önce hiç boyatmadın mı? Ya da yapaylıktan tamamen uzak, doğal görünen, parlak bir saç rengi mi istiyorsun? Hatta sürekli dip boyası yapmak istemiyor musun? O zaman tercihin 28 şampuanlamaya kadar kalıcı L’Oréal Paris Casting Crème Gloss'tan yana olmalı! :)

Bu koleksiyondaki saç renklerinin yansımaları o kadar doğal ki, saçlarını boyadıktan sonra sanki doğal saç renginmiş gibi görünüyor. En sevdiğimiz özelliği ise, Casting Creme Gloss ile saçlarımızı boyadıktan sonra saç rengimizin süper parlak olması! Bizce bir kullanınca vazgeçilmezin olacak! :)

2.Kalıcı ve beyazları kapatan bir saç boyası

Uzun süre kalıcılığı olan, zengin, yoğun bir saç rengi sağlayan, beyazlarını tamamen kapatan bir saç boyası mı arıyorsun? O zaman senin de tercihin L’Oréal Paris Excellence Creme’den yana olmalı. Excellence Creme saç boyasının renkleri oldukça zengin ve bu zengin renkler parlaklıklarını uzun süre koruyabiliyorlar.

Saçlarında çok fazla beyaz varsa ve bu beyazlar boyanmamak için dirençliyse, Excellence Creme’in en dirençli beyazlarda bile etkili olduğunu, %100 beyaz kapama sağladığını da söylemeden geçmeyelim. 

3.Yaratıcılığını konuşturabileceğin renkli saç boyası

Mavi-siyah, mor, bakır gibi ilgi çekici ve farklı saç renklerini mi denemek istiyorsun? Bu trend renklerin uzun süre kalıcı olmasını hatta biraz da işin içine yaratıcılığını mı katmak istiyorsun? O zaman senin tercihin L’Oréal Paris Colorista Paint’ten yana olmalı!

Violet, Ronze, Blueblack, Cherryred, Mulberry, Copperblonde renkleriyle Colorista Paint, alışılmışın dışında farklı renkleri saçlarına yansıtıyor! Özel tasarım fırçası ile ister ombre yaparak ister tüm saçlarına uygulayarak Colorista Paint’i dilediğin şekilde uygulayabilirsin!

Belki de bu önerilerimiz yardımıyla sana uygun saç rengini ve saç boyasını buldun bile! O zaman yeni saç renginin tadını çıkartmaya başlayabilirsin :)

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!