Koyu kahve saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!

Koyu kahve saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

En asil saç rengini sorsalar hiç düşünmeden koyu kahverengi saçlar deriz! Koyu kahverengi saç rengi, yüze asil, zarif ve havalı bir ifade kazandırıyor. En son saç trendlerini incelediğimizde karşımızda koyu kahverengi saçları görünce çok sevindik, evet özlemiştik!

Sen de saçlarında bizim gibi koyu görünümleri özlediysen koyu kahve saç boyasını hiç düşünmeden deneyebilirsin. Saçlarına doğal bir ışıltılı ve parlaklık kazandıracak bu rengi çok seveceğine eminiz. Koyu kahve saç boyası hakkında öğrenmek istediğin her şey yazının devamında seni bekliyor.

Koyu kahve saç rengi nasıl bir renk?

Koyu kahve saç rengi nasıl bir renk?

Koyu kahve saç, sıcak ve soğuk yansımalara sahip, kahvenin en koyu tonlarından meydana gelen bir renktir. Koyu kahve saçtaki ışıltılı yansımalar saça sıcak bir hava kazandırırken, küllü koyu kahve saç renginin soğuk bir alt yapısı da mevcuttur. Bu nedenle koyu kahve saç rengi her cilt alt tonuna uygun nadir renklerden biridir.

Koyu kahve saç boyasını deneyenler saçlarının daha parlak ve canlı göründüğünü söylüyorlar. Bu canlı görünümle birlikte koyu kahve saç rengini tercih edenler daha genç ve enerjik de görünürler.

Koyu kahve saç rengi kimlere yakışır?

Koyu kahve saç rengi kimlere yakışır?

Koyu kahve saç boyası her cilt rengine uyarlanabilen bir renktir. İçinde sıcaklık olan koyu kestane saç rengi en çok esmer ve buğday tenlilere yakışır. Sıcak alt tonlu olan bu renk, cildi daha genç, canlı ve sağlıklı gösterir. Eğer sen de sürekli solgun görünmekten şikayetçiysen L’Oréal Paris Excellence Creme Koyu Kestane 3 saç boyasını deneyebilirsin.

Açık tenliler ise koyu kahve saç rengini çok daha iyi taşıyacaktır. Açık ten renginle kontrast yaratmak ve saç rengini ön plana çıkarmak için hemen koyu kahve saç renkleri ile tanışmalısın.

Koyu kahve saç rengi nasıl elde edilir?

Koyu kahve saç rengi nasıl elde edilir?

Koyu kahve saç renklerini evde denemek çok pratik ve kolay! Evde saç boyamak için L’Oréal Paris Excellence Creme 4 Koyu Kahve saç boyasını kullanabilirsin.Beyazlarını tamamen gizleyen ve saçlarını besleyen bu saç boyası sayesinde saçların ilk andan itibaren ışıl ışıl görünecek. Koyu kahve saça ışıltı katmak isteyenler Excellence saç boyaları ile tanışmalılar.

Eğer saçlarının tamamını boyatmak yerine koyu kahve saç ombre denemek istersen sadece saç boylarını ve saç uçlarını boyayabilirsin. Koyu kahve saç boyasını denemek istersen 28 şampuanlamaya kadar kalıcı olan L’Oréal Paris Casting Creme Gloss 323 Bitter Çikolata rengini sana önerebiliriz. Yarı kalıcı olan bu saç boyası saçlarına anında ayna ışıltısı kazandıracak.

Koyu kahve saç renginin bakımı nasıl olmalı?

Koyu kahve saç renginin bakımı nasıl olmalı?

Koyu kahve saç rengini ilk günkü gibi parlak göstermek istiyorsan ilk olarak Excellence saç boyası kutusundan çıkan pH dengeli bakım şampuanını kullanmalısın. Boya sonrasında saçının pH oranını dengeleyen bu şampuan, saç renginin parlaklığını uzun süre koruyacak. 

Saçlarını boyattıktan sonra diplerinden çıkan beyaz saçlara gelecek olursak... Onun da çözümünü bulduk! L'Oréal Paris Magic Retouch Beyaz Dipler için Kapatıcı Sprey'in koyu kahve saçlar için olan rengi sayesinde diplerindeki beyazları gizleyebilirsin. Boya yaptıracak zamanı bulamadığın günlerde kapatıcı spreyini sık ve işte hazırsın!

Her yıkamada, boyalı saçlar için uygun olan şampuan ve saç kremlerini kullanmalısın. Haftada bir saç maskesi yapmak boyalı saçına çok iyi gelecektir. Bir de son olarak saçlarını duşta yıkarken çok sıcak sudan uzak dur. Sıcak su yerine ılık su kullanmak saçına ve cildine iyi gelecek.

Photo Credit: Istock, Unsplash

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?