Koyu kestane saç rengi hakkında bilmen gerekenler!

Koyu kestane saç rengi hakkında bilmen gerekenler!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Doğal bir renkle ışıldamaya hazır mısın? Bu yılın en çok sevilen renklerinden biri koyu kestane saçlar! Koyu kestane saç rengi oldukça çekici ve havalı görünen renklerden biri! Önümüzdeki yaz aylarında, kışın etkisinden dolayı solmuş saçların için parlak bir etki elde etmek istersen koyu kestane saç rengi seni bekliyor!

İşte koyu kestane saç rengi ile ilgili bilmen gerekenleri açıklıyoruz!

Koyu kestane rengi nasıl bir renk?

Koyu kestane saç rengi koyu kahverengi alt tonlu bir renk. İçinde kızıl ve akaju tonlarda yansımalar olan koyu kestane rengi özellikle ışıltısıyla dikkat çekiyor! Kahverengi tonlarının da en ışıltılı ve karizmatik görünen tonlarından biri.

Hangi ten renklerine ve cilt alt tonlarına yakışıyor?

Koyu kestane rengi, özellikle buğday tenlilerde ve esmerlerde kusursuz görünüyor! Sen de esmer tenliysen ve bu saç rengini tercih etmek istersen sana önerimiz L’Oréal Paris Excellence Crème 3 Koyu Kestane tonu. Zengin ve kalıcı renkler sunan Excellence Crème ile saçlarını boyadıktan sonra herkes saç rengini soracak! :)

Tabii ten renginin yanında, cilt alt tonun da oldukça önemli. Koyu kestane saç rengi, sıcak cilt alt tonlarına yakışan bir renk. Koyu kestane saç renginin içindeki ışıltılar sıcak ten rengiyle buluşunca ortaya göz alıcı bir uyum çıkıyor!

Açık tenliler ise, koyu kestane rengi yerine daha çok küllü kestane gibi daha soğuk yansımalara sahip tonlara yönelerek ten renklerine uygun bir seçim yapabilirler. Mesela L’Oréal Paris Casting Créme Gloss 4102 Cool Kestane saç rengiyle bu renge ulaşabilirsin. 28 şampuanlamaya kadar kalıcı Casting Créme Gloss, süper parlak saç rengine kavuşmamızı sağlıyor.

Ayrıca L’Oréal Paris Casting Créme Gloss 4102 Cool Kestane kutusunun içerisinde Hindistan cevizi yağı içeren bakım kremi bulunuyor. Saçlarını boyadıktan sonra bu bakım kremini uyguluyorsun ve ışıltılı, parlak ve capcanlı saç rengine kavuşabiliyorsun. :)

Koyu kestane saç renkleri

Koyu kestane saç rengi önümüzdeki sezonun da en cool renklerinden biri. Koyu kestane saç rengi yaz mevsiminde bronz tene de çok yakışır. Saçlarında doğal ve ışıltılı koyu kestane saç renginle dikkatleri üzerine çekeceğin kesin. Bronzlaşınca parlaklığı ortaya çıkacak bu saç rengi, tatil fotoğraflarını ölümsüz kılacak!

Ayrıca koyu kestane saç renginin seni olduğundan da genç göstereceğine eminiz. Eğer sade ve minimal bir stilin varsa koyu kestane saçlarınla bu stilini tamamlayabilirsin.

Koyu kestane saç rengine yakışan saç modelleri

Koyu kestane saç rengini dolgun göstermek için dalgalı saç modellerini tercih edebilirsin. Dalgalı saç modelleri hem saçları dolgun gösterirken, hem de koyu kestane saç renginin ışıltılarını ön plana çıkarıyor. 

Editör önerisi: Senin de bildiğin gibi koyu renk saçlarda beyaz saç telleri olduğunda daha fazla belirginleşiyor. Dip beyazlarının görünümünü etkilemesine engel olmak için bizce tercihin L'Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Sprey'den yana olmalı! İlk şampuanlamada saçtan temizlenebilen, 3 saniyede saça uygulanabilen bu beyaz saç kapatıcı spreyin saç rengine uygun tonunu seçerek kusursuz görünebilirsin!

Koyu kestane saç renginin bakımı nasıl olmalı?

Saçlarını koyu kestane rengine boyadın ve çok mutlusun! Ancak saçlarının ilk günkü gibi ışıl ışıl görünmesi için de boyama işlemi sonrasında saçına uyguladığın bakım ritüeli oldukça önemli! Boya sonrasında saçlarının pH dengesini koruyabilecek özelliğe sahip şampuanları kullanmanı öneririz. 

L’Oréal Paris Excellence Crème kutularının içerisinde artık ağırlaştırmayan besleyici maskenin yanında pH dengeli bakım şampuanı da var. Boya uygulamasının hemen sonrasında uygulanan bu şampuan ve maske ile saç rengin hem uzun süre kalıcı parlaklığa ulaşır hem de saçların yumuşacık olur! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?