Açık kestane saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!

Açık kestane saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Havalı olduğu kadar, gizemli bir görünüm de sağlayan kestane saç renginin açık tonu, son dönemin yükselen trendlerinden! Saç rengini değiştirmek, yenilenmek ama bunu yaparken de doğallıktan şaşmamak istiyorsan açık kestane saç rengine bir şans verebilirsin. İşte açık kestane saç rengi hakkında bilmen gerekenler!

Açık kestane saç rengi nasıl bir renk?

Her şeyden önce açık kestane saç renginin oldukça yoğun ve ağırlığı olan bir saç rengi olduğunu söylemeden geçmeyelim. Kestane rengi, kahve saç rengi üzerine çok hafif, hatta belli belirsiz şekilde kızıl yansımalara sahip bir renk. Açık kestane saç rengi ise daha açık bir kahve tonu üzerine kızıl ve altın renginde yansımalara sahip. Ancak bahsettiğimiz bu yansımalar oldukça doğal görünüyor.

Özellikle saç rengin koyu tonlardaysa ve yüzüne biraz daha aydınlık bir görünüm vermeyi, saç renginin daha canlı görünmesini sağlamak istiyorsan açık kestane saç rengini tercih edebilirsin. Hatta seni olduğundan daha enerjik göstereceğini de söyleyebiliriz! :)

Açık kestane saç rengi kimlere yakışır?

Açık kestane saç rengi bizce daha çok buğday ve esmer yakışıyor. İçerisindeki açık kahve tonu, buğday ve esmer ten rengi üzerinde ışıltılı bir görünüme bürünüyor.

Bizce, saç rengi ne kadar koyulaşıyorsa ten renginin de o kadar açık renkte olması gerekir. Ten rengi ile saç rengi çok fazla koyu olursa ortaya aydınlık ve doğal sonuçlar çıkmayabilir. Bu nedenle eğer açık ten rengine sahipsen açık kestane saç rengi yerine, koyu kestane saç rengini tercih etmeni öneririz.

Koyu kestane saç rengi için de sana önerimiz L’Oréal Paris Excellence Creme 3 Koyu Kestane! Bu zengin ve yoğun saç rengiyle beyazların tamamen kapanır, uzun süre kalıcı ve parlak bir saç rengine kavuşmuş olursun!

Açık kestane saç rengi için hangi saç boyasını tercih etmeli?

Açık kestane saç renginde önemli olan rengin parlaklığıdır. Yansımaların ışıl ışıl parlak görünmesi, saç renginin doğal olması için de kullanacağın saç boyasının önemi büyüktür.

Kullandığın saç boyasının yarı kalıcı özellikte olmasını, böylece eski saç rengine dönüş yapma şansı sunmasını istiyorsan 28 şampuanlamaya kadar kalıcı L’Oréal Paris Casting Crème Gloss tam sana göre! Casting Crème Gloss 400 Kestane rengi, süper parlak ışıltısı, doğal görünümüyle bizce favorin olacak saç renklerinden! :)

Eğer kullandığın saç boyasının uzun süre kalıcı olmasını, beyazlarını kapatmasını istiyorsan da sana önerimiz L’Oréal Paris Excellence Creme 4.15 Büyüleyici Kahve rengi! Seramid ve Pro-Keratin içeren Excellence Creme, saçı güçlendirerek bakım yapıyor ve saçlar uzun süre parlaklığını koruyor.

Açık kestane saç renginin bakımı nasıl olmalı?

Açık kestane saç rengine boyalı saçlara nasıl bakım yapılır diye soracak olursan sana önerimiz doğal, parabensiz, silikonsuz saç bakım ürünleri kullanman. Doğal içeriklere sahip saç bakımlarıyla, saç renginin uzun süre parlak olmasını sağlayabilirsin.

Doğal ürünler saç rengine zarar vermeden, nazikçe temizleyip, bakım yapar. Bu nedenle saçlarını açık kestane saç rengine boyadıktan sonra doğal, botanik ürünler kullanmanı öneriyoruz.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?