​Çikolata kahve saç rengi hakkında her şey!

​Çikolata kahve saç rengi hakkında her şey!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Son dönemin en trend saç renklerinden biri olan ''çikolata kahve saç rengi'' önümüzdeki sezona da damga vuracak gibi görünüyor! Biz kadınların çok sevdiği çikolatayı, saç rengine taşımak hiç fena bir fikir gibi gelmiyor değil mi? Açıktan koyuya, birçok renk seçeneği olan çikolata kahve saç rengini denemek için tek yapman gereken sana en uygun tonu bulmak. Eğer nasıl bulacağını bilmiyorsan, bu yazımız senin için!

Çikolata kahve saç rengi nasıl bir renk?

Çikolata kahve saç rengi nasıl bir renk?

Çikolata kahve saç rengi bizce asla trendlerden düşmeyecek kahve tonlarından! Tabii bunun dışında çok doğal görünmesi de bizi bu saç rengine yöneltiyor. Çikolata kahve saç rengi, normal kahverengi saça göre daha sıcak bir tona sahip. Adından da anladığımız gibi tam bir çikolata rengi olan bu saç rengi, tıpkı çikolata gibi farklı tonlara sahip.

Çikolata kahve saç rengi kime yakaşır?

Zengin bir tona sahip çikolata kahve saç rengi, saçlarında sıcak tonları sevenler için en iyi saç rengi seçeneklerinden biri. Sıcak alt tonu sayesinde tüm cilt tonlarına yakışan bu saç rengi ile enerik ve çarpıcı bir etki elde etmek mümkün. Açık tenliler için açık çikolata kahve saç rengi uygunken, buğday tenliler de karamel çikolata kahve ve altın çikolata kahve tonlarını deneyebilirler.

-Buğday tenlere uygun çikolata kahve saçlar: Buğday tenliysen çok şanslısın çünkü çikolata kahvenin her tonu sana çok yakışacaktır. Dilediğin tonunu deneyebilirsin!
-Esmer tenlere uygun çikolata kahve saçlar: Esmersen, yüzünün daha aydınlık görünmesini sağlayacak doğal çikolata kahve, mocha çikolata kahve ve buzlu kahve tonlarına bir şans verebilirsin.
-Beyaz tenlere uygun çikolata kahve saçlar: Beyaz teninin daha canlı görünebilmesi için açık çikolata, kızıl çikolata saç renklerinin dışında karamel çikolata kahve saç renkleri de sana çok yakışacaktır.

Çikolata kahve saç rengi esmerlere yakışır mı?

Çikolata kahve saç rengi esmerlere de çok yakışıyor. Saç rengini açıcı ile açmak istemeyen esmerler koyu çikolata kahve ve buzul çikolata kahve saç renklerini de deneyebilirler. Fakat saçlarında ışıltı ve hareketli renkler denemek isteyen esmerler ise çikolata kahve ombre veya ışıltılı çikolata kahve saç renklerini deneyebilirler.

Çikolata kahve saç rengi tonları

1.Çikolata kahve saç rengi

1.Çikolata kahve saç rengi

Çikolata kahve saç rengi buğday tenlilerde hoş durur. Saçlarına ışık vurduğunda göz kamaştıran, doğal bir ışıltıya sahip olmak istersen çikolata kahve saç boyasını mutlaka denemeni öneririz.

3 besleyici yağ ile saçı besleyen, %100 beyaz kapama özelliğine sahip Garnier Color Naturals'ın 5.52 Çikolata Kahve saç rengi, en beğendiğimiz tonlardan biri. Eminiz ki bir deneyince senin de favorilerinden olacak! :)

2.Altın çikolata kahve saç rengi

2.Altın çikolata kahve saç rengi

Her ten rengiyle uyumlu bir saç rengi olan altın çikolata kahve, özellikle beyaz tenlerdeki solgun görünümü canlandırmak için harika bir seçim!

Garnier Color Naturals 6.34 Altın Çikolata Kahve saç boyası ise bu renge ulaşırkenki en büyük yardımcımız! Özellikle doğal, parıldayan bir saç rengi istiyorsan altın yansımalara sahip bu çikolata kahve saç rengi senin için ideal tonlardan!

3.Mocha çikolata kahve saç rengi

3.Mocha çikolata kahve saç rengi

Mocha ve çikolata renkleri birleşince ortaya bu harika saç rengi çıkıyor. Mocha’nın altın rengindeki yansımaları sayesinde saç rengi ışıl ışıl görünüyor! L'Oréal Paris Casting Créme Gloss Cool Brunette serisinden 5102 Cool Mocha, süper parlak rengiyle büyüleyici bir görünüm sağlıyor. Sen de bu rengi tercih ederek havalı görünümünle büyüleyebilirsin.

4.Buzlu çikolata kahve saç rengi

4.Buzlu çikolata kahve saç rengi

Buzlu çikolata kahve tonu açık tenlilerde hoş bir görünüm oluşturur. Küllü ve akaju ışıltılara sahip olan bu saç rengi sayesinde saçların muhteşem bir görünüme kavuşacaktır.

28 şampuanlamaya kadar kalıcı L'Oréal Paris Casting Créme Gloss'un Cool Brunette serisinden 515 Buzlu Çikolata bizce ilk denemen gereken tonlardan! :)

5.Kızıl çikolata kahve saç rengi

5.Kızıl çikolata kahve saç rengi

Kızıl tonlarını çok seviyor ama kahve saçlarından da vazgeçmek istemiyorsan kızıl yansımalara sahip kızıl çikolata kahve saç rengi tam senlik!

6.Karamel çikolata kahve saç rengi

6.Karamel çikolata kahve saç rengi

Karamel ışıltılar, kahve saç için en iyi ışıltılar arasında! Nefis karamel tonu çikolata kahve saçlarla beraber çok hoş ve çekici bir görünüm sağlıyor. Sen de bu görünüme karamel tonda balyaj ya da röflelerle ulaşabilirsin.

Çikolata kahve saç rengi dışında diğer kahve saç renklerine göz atmak istersen buraya tıklayabilirsin!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?