Kahve saç boyama rehberi: Kahve saç rengi nasıl tutturulur?

Kahve saç boyama rehberi: Kahve saç rengi nasıl tutturulur?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kahverengi saç modası günden güne artarken senin içindeki kahverengi saç sevdasını da tahmin edebiliyoruz. Kahve saç rengini evde boyamak, daha pratik bir şekilde kahverengi saçlara sahip olmak için bu saç boyama rehberimizi mutlaka okumalısın. :) Etrafımızdan ara sıra 'kahve saç rengini bir türlü tutturamıyorum' gibi şikayetler alıyoruz. Kahverengi saç boyası seçmek ve tıpkı saç boyası kutusunun üzerindeki model gibi kahve saçlara sahip olmak için doğru yerdesin. 

Uzun süre kalıcı, zengin görünen kahve saç rengini denemek için hemen buraya tıklayabilirsin!

Saç Sırları editörlerinin saç boyama rehberinden de yardım alarak mükemmel kahverengi saçlara sahip olabilirsin! 

Hangi kahve saç boyasını seçmeli?

Hangi kahve saç boyasını seçmeli?

Kahve saç boyası seçmeden önce kendi saç rengini incelemelisin. Saç rengini açmadan ortalama 2 ya da 3 ton açık kahve saç boyasını kullanabilirsin.

Kahve saç boyası seçerken ten rengine uygun renkler tercih etmelisin. Sıcak ten rengine sahip olanlar için sıcak kahve renkleri, soğuk cilt alt tonuna sahip olanlar için de soğuk kahve tonları önerilir. 

Saç boyası seçerken en çok dikkat edeceğin nokta ise saç boyasının kalitesi olmalı. Markasına güvendiğin saç boyaları seni yarı yolda bırakmaz. Bize göre en iyi kahve saç boyalarının başında L'Oréal Paris Excellence Creme geliyor. Krem boya formülüyle saçlarını dipten uca eşit bir şekilde boyayan ve beyazlarını tamamen kapatan Excellence saç boyasının tutmama şansı yok. :) Saçlarında yoğun bir kahve görünümü istiyorsan Loreal kahve saç boyalarına yakından bakmalısın. 

Kahverengi saç boyası nasıl kullanılmalı?

Kahverengi saç boyası nasıl kullanılmalı?

Kahve saç boyası almadan önce saç boyuna ve uzunluğuna dikkat etmelisin. Eğer çok kalın telli saçların veya uzun saçların varsa iki kutu saç boyası almak senin için daha doğru olacaktır. Saçlarını boyamak için yeterli boyan olmazsa, saç renginde eşit olmayan görünümler ortaya çıkabilir. 

Saç boyama rehberinde ilk önce saç diplerine daha sonra saç uçlarına kahverengi boya uygulanması önerilir. Biz de bu uygulamayı yapıyoruz. Fakat saçlarını ilk defa boyayacaksan ve saçların koyu renkliyse (koyu kestane gibi) o zaman önce saç boylarını, daha sonra saç diplerini boyayabilirsin. Çünkü ilk defa saçını boyarken saç diplerinin ısısıyla bu bölgede daha fazla açılma oluşabilir. Kahverengi saç boyasını tutturmak istiyorsan boyanın saçlarında kaldığı süreyi de ölçmelisin. Telefonundan süre ölçeri aç ve boya kutusunun üzerinde yazan süreyi takip et. 

Editörün önerisi: Saçlarının tamamını boyadıktan sonra poşet veya plastik bir bone yardımıyla saçlarını kapat. Isının etkisiyle saç boyası daha hızlı aktifleşir. 

Hangi kahve saç boyalarını kullanmalı?

Koyu kahve

Koyu kahve

Koyu kahve saçları en çok doğal kestane rengi saçlara sahip olanlar için öneririz. Kahverengi saç boyasını tutturmak için koyu kahve saç boyasını tüm saçına eşit olarak uygulamalısın. Saç boyasını tutturdun, saçların harika görünüyor. Şimdi de bu saç rengini sabitlemek için Excellence saç boyasının içinden çıkan pH dengeli şampuanı ve ağırlaştırmayan besleyici maskeyi kullanmalısın. 

En iyi kahve boyalarından olan L'Oréal Paris Excellence Creme 4 Koyu Kahve, uzun süre saçlarında yoğun ve parlak bir görünüm yaratır. Göz alıcı ışıltısıyla herkes saç rengini konuşacak! Saç renginin uzun süre parlak görünmesi için boyalı saçlara özel şampuan kullanmalısın. 

Açık kahve

Açık kahve

Arkadaşında beğendiğin açık kahve saç rengi sende o kadar güzel görünmediyse doğal saç rengine uygun değil demektir. Eğer saçların boya paketinin üzerindeki kadar açılmadıysa kendi saç renginin çok koyu olduğu anlamına gelir. Bu gibi durumlarda mutlaka saç boyasının kenarında yer alan saç rengine göre nasıl görüneceğini anlatan tabloya bakmalısın. 

Açık kahve saç rengini kumrallara öneririz. Kumral saç rengine kahverengi ışıltılar kazandırmak için L'Oréal Paris Excellence Creme 6 Açık Kahve saç boyasını mutlaka kullanmalısın. Açık ve buğday tenlilere çok yakışan açık kahve saç boyası, saçlarına ışıltı ve ekstra parlaklık kazandırır. 

Çikolata kahve

çikolata kahve

Kahverengi saç boyaları arasında en risksiz tonlardan biri çikolata kahve saç boyası. Her ten rengine uyum sağlayan çikolata kahve saç boyası hem açık, hem de koyu kahve tonlarda tutar ve seni yarı yolda bırakmaz. Biz çikolata kahve saç boyasını en çok sıcak tenlilere yakıştırıyoruz.

Saçlarını ultra parlak çikolata kahve saç rengine boyamak istersen Excellence Creme Saç Boyası 6.35 Çikolata Kahve boyasını sana öneririz. Beyazları tamamen gizleyen bu kalıcı saç boyası, saç rengindeki soluk ve mat görünümü tamamen değiştiriyor. Yüzüne bir anda canlılık kazandıran kahve saç boyası arayışında olanlar bu rengi mutlaka denemeli. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?