Saçlarda Renk Bloklama (Color Blocking) Trendi Nedir?

Saçlarda Renk Bloklama (Color Blocking) Trendi Nedir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

İddialı saç renklerini denemeye bayılıyorsan color blocking trendini yapılacaklar listene çoktan eklemiş olmalısın. Yoksa renk bloklama nedir bilmiyor musun? Merak etme, trend avcıları olarak saçlarda renk bloklama akımını hiç beklemeden mercek altına aldık!

Saçlarımızda aynı anda birden fazla renk kullanabilecekken neden tek renge hapsolalım ki? Sen de bizim gibi renkli ve cesur saç stillerinden hoşlanıyorsan color blocking akımına dair tüm detayları öğrenmelisin. Moda evleri kreasyonlarındaki renkli kıyafetleri artırmaya başlamışken saçlarımızı renklendirmenin de tam zamanı. Düşünsene, yeni aldığımız yeşil çantayla veya toz pembe bluzla aynı tonlarda saçlara sahip olabiliriz. Hadi, saçlarda renk bloklama nedir, color blocking trendi nasıl uygulanır ve saçlarda renk bloklama modelleri nelerdir birlikte keşfedelim!

Saçlarda Renk Bloklama (Color Blocking) Trendi Nedir?

Saçlarda Renk Bloklama (Color Blocking) Trendi Nedir?

Saçlarda renk bloklama trendi, saçta birden fazla rengin kontrast oluşturacak şekilde kullanılması. Mesela, son zamanlarda bir hayli popüler olan saçı tam ortadan ikiye ayırıp yarısını siyah, yarısını beyaza boyama akımını color blocking modellerine örnek gösterebiliriz.

Saçlarda Renk Bloklama (Color Blocking) Trendi Kimlere Yakışır?

Saçlarda Renk Bloklama (Color Blocking) Trendi Kimlere Yakışır?

Saçlarda renk bloklama trendi seçilen saç rengine bağlı olarak herkese yakışabilir. Teninle, göz renginle ve tarzınla uyumlu renkleri seçerek sen de kendine yakışan bir color blocking modeline sahip olabilirsin.

Saçlarda Renk Bloklama (Color Blocking) Nasıl Yapılır?

Color blocking trendinin birçok farklı modeli bulunuyor. Bunlardan birini seçerek evde veya kuaför salonunda saçlarını renk bloklarıyla hareketlendirebilirsin. En çok tercih edilen beş farklı color blocking modelini aşağıda senin için detaylandırdık. Hadi, incelemeye hemen başla!

Saç Tutamlarında Renk Bloklama

Saç Tutamlarında Renk Bloklama

Yüzü çevreleyen saç tutamlarında color blocking tekniğiyle çehrene yeni bir hava katabilirsin. Bu uygulamayı saçının ana rengini değiştirmeden yapabilirsin. Örneğin; kahverengi saçlara sahipsen kakülünün sağ tarafını ve saçının sol taraftaki birkaç tutamı açık sarıya boyayabilirsin. Bu modeli kendi kendine yapmak için L’Oréal Excellence Crème 8.11 Ekstra Küllü Sarı saç boyasıyla kaküllerini ve saçlarının istediğin tutamlarını renklendirebilirsin.

Kaküllerde Renk Bloklama

Kaküllerde Renk Bloklama

Renkli kaküller saçlarda renk bloklama trendinin en popüler modellerinden biri. Bu saç modelinde saçının geri kalanıyla çarpıcı bir kontrast yakalamayı hedeflemelisin. Siyaha yakın saçlar için yeşil ve mavi kaküller deneyebilirsin. Veya daha iddialı bir görünüm için kaküllerinde somon veya beyaz gibi açık renkleri kullanabilirsin.

Saç Dibinde Renk Bloklama

Saç Dibinde Renk Bloklama

Daha önce saçlarını boyadıysan diplerin ne kadar hızlı uzadığını biliyor olmalısın. Dip boyası derdini bir nebze ortadan kaldırmak için saçlarında renk bloklama trendini kullanabilirsin. Bu modelde saçlarının dibini uç ve gövdelerinden farklı bir renge boyayabilirsin.

Editörün önerisi: Saçlarının dibini koyu bir renge boyamak istiyorsan L’Oréal Paris Excellence Crème 1.01 Derin Siyah saç boyasını denemelisin. Saçlara parlak bir siyahlık kazandıran bu boya aynı zamanda içten gelen ışıltılara da sahip. Siyah saçın gizemli büyüsünden vageçemiyorsan saçlarına parlaklık kazandıran L’Oréal Paris Excellence Crème ailesiyle mutlaka tanışmalısın!

Saç Uçlarında Renk Bloklama

Saç Uçlarında Renk Bloklama

Blok saç rengi tekniğini denemenin bir başka yolu da klasik olarak saç uçlarından geçiyor. Bu tekniği uygulamak için saçın diplerinden uçlarına kusursuz bir renk geçişi yapmak gerekiyor. Sarı saçlarının uç kısımlarını somon rengi veya pembeye boyayabilir, siyah saçlarda ise mavi veya mor renkleri tercih edebilirsin. Geçiş yapacağın renklerin birbirine yakın olmasına dikkat etmen yeterli.

Katmanlı Renk Bloklama

Katmanlı Renk Bloklama

Saçlarda renk bloklama trendini katmanlı bir şekilde de uygulayabilirsin. Katmanlı saç bloklama modeli için saçlarının diplerini, gövde kısmını ve uçlarını farklı renklere boyaman gerekiyor. Pembe, mavi ve gri gibi birbirinden farklı renkleri kullanabileceğin gibi aynı rengin farklı tonlarını da kullanabilirsin. Örneğin; violet, leylak ve lila renkleriyle saçlarında monokrom bir geçiş elde edebilirsin.

Renk Bloklu Saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Renk Bloklu Saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Color blocking saç bakımı da tıpkı düz boyalı saç bakımı gibi olmalı. Öncelikle boyalı saçlara uygun şampuan ve saç kremi edinmelisin. Ayrıca saçlarını besleyecek, nemlendirecek ve çevresel etkenlere karşı koruyacak bir saç bakım yağına da ihtiyacın var. Evde Saç Boyama Sonrasında Yapman Gerekenleri Açıklıyoruz! içeriğimizi inceleyerek saç bakımıyla ilgili daha detaylı bilgilere ulaşabilirsin.

Saç renginde yenilik yapmayı planlıyorsan son yılların en iddialı ve cesur trendlerinden biri olan color blocking tekniğine bir şans ver!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?