Saçlarını hemen bebek sarısı saç rengine boyamak için 5 neden!

Saçlarını hemen bebek sarısı saç rengine boyamak için 5 neden!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Bebek sarısı saç trendini yakalamaya ne dersin? Yumuşacık görünen, belki de sarının en naif tonlarından bebek sarısı saç rengi, bu sezon yeniden yükselişe geçiyor. Yoksa sen de son zamanlarda saç renginde bir değişim olmasını mı istiyordun? 

O zaman bebek sarısı boyayı hemen denemen için bu 5 nedene mutlaka göz atmalısın! Bebek sarısı saç renginin kimlere yakıştığını, bebek sarısı ışıltılarını uzun süre korumak için sarı saç bakım önerilerimizi okumayı da sakın unutma! :) 

Eğer doğal bebek sarısı saç rengini hemen denemek istersen buraya tıkla!

Bebek sarısı saç rengi kimlere yakışır?

Bebek sarısı saç rengi kimlere yakışır?

Bebek sarısının açık tonları daha çok beyaz tenlere yakışıyor. Bebek sarısı ve bebek kumralı açık tenlilerde daha doğal görünüyor. Eğer koyu ten rengine ya da buğday ten rengine sahipsen senin için bebek sarısı boya yerine küllü açık sarı tonları denemeni öneririz. Böylece saç rengin ve ten rengin arasında kusursuz bir uyum olur. Küllü sarı tonları esmerlere ve buğdaylara çok yakışır. Merak etme, her cilt tonuna uygun sarı tonu vardır!

Bebek sarısı saç rengi nasıl elde edilir?

Bebek sarısı saç rengine nasıl ulaşacağını merak edenleri buraya alalım! Bebek sarısı saç rengine açık sarı saç boyalarıyla kolayca ulaşabilirsin. Uzun süre kalıcı, göz alıcı bir saç rengi istiyorsan L'Oréal Paris Excellence Créme 10 Açık Sarı saç rengini denemeni öneririz. Açık sarı saç rengi, açık tenlerde doğal bir bitiş sağlar. Saçlarının tamamında yoğun sarı tonları görebilir ve beyazlarından bir süreliğine uzaklaşabilirsin. 

Eğer çok daha açık, platin sarısı gibi bir bebek sarısı tonunu tercih edeceksen de L'Oréal Paris Excellence Pure Blonde serisinin 01 Ultra Açık Doğal Sarı ve 03 Ultra Açık Küllü Sarı renklerini deneyebilirsin. Beyazları tamamen gizleyen ve ilk boyamada yoğun renk veren bu sarı saç boyasını seveceğine eminiz. 

Bebek sarısı saç rengini tercih etmek için 5 neden

1. Saç stilleri daha belirgin oluyor!

bebek sarısı saç rengi

Koyu renk saçlarda o kadar uğraşıp yaptığın saç modelleri tam olarak belli olmuyor. Özellikle sarı saça örgüler, dağınık topuzlar, saçlar koyu renk olduğunda neredeyse görünmez gibi oluyor! Ancak bebek sarısı gibi açık saç renklerinde tüm saç modelleri daha fazla belirgin oluyor, saç modellerindeki ayrıntılar daha fazla ön plana çıkıyor. Bebek sarısı, bebek kumralı saç rengi özellikle küt saç modellerine çok yakışıyor, bizden söylemesi!

2. Çok parlak görünüyor!

Çok parlak görünüyor!

Ne zaman bir sarışın görsek saçlarının parlaklığından gözlerimizi alamıyoruz! Ancak tabii ki bu durum kullanılan saç boyaları ve tercih edilen renklerle de yakından alakalı! Sen de saç rengini değiştirmek, bebek sarısı veya bebek kumralı saçları denemek istiyorsan saçlarına çarpıcı ve yoğun renkler sunacak boyaları tercih ederek bebek sarısı ışıltılara kavuşabilirsin. Eğer saçlarının tamamını boyatmak istemiyorsan bebek sarısı ombre ve bebek sarısı balyaj da yaptırabilirsin. 

3. Çok trend!

Son zamanlarda ünlüler de sık sık bebek sarısı saç rengini kullanmaya başladı. Hatta bu zarif saç rengine Moda Haftaları’nda da sık sık rastladık. Tabii durum böyle olunca da bu kadar trend bir saç rengini denemeden olmaz!

Bebek sarısı ve kumralı saç rengini evde deneyebilirsin. Bebek kumralı saç rengi için hangi boya? Mera edenleri bu makalemize alalım. 

4. Oldukça dikkat çekici!

Kabul edelim, sarı saçlar gerçekten de çok dikkat çekici! Bebek sarısı saç modelleri de aynı şekilde oldukça dikkat çekici. Bu kadar ön plana çıkmasında içerisindeki yansımaların da payı büyük. Dore yansımalar sayesinde çok daha parlak bir görünüm sağlıyor ve böylece kalabalıklar arasından bile görümünle ön plana çıkabiliyorsun. Eğer çok açık tenliysen açık bebek sarısı saç rengini de düşünebilirsin. Bebek sarısı rengini artık daha çok seviyorsun, değil mi?

5. Beyazları saklıyor!

Beyazları saklıyor!

Her açık saç renginde olduğu gibi bebek sarı saçlar da beyaz saç tellerinin gizlenmesini sağlıyor. Diplerin gelse bile saç rengin açık olduğu için çok fazla fark edilmiyor. Özellikle de beyazları %100 kapatan saç boyalarıyla saçlarına renk verdiğinde beyazlarına uzun süre veda edebilirsin.

Saçlarını bebek sarısına boyadıktan sonra havalı havalı yürürken, kendine olan güvenin de tavan yapacak! :)

Bebek sarısı saç renginin bakımı nasıl olmalı?

Bebek sarısı saç rengini neden bu kadar çok sevdiğimize geçmeden önce bu saç renginin bakımından bahsetmek isteriz. Bebek sarısı rengi daha çok soğuk ve küllü tonlardan meydana geliyor. Bu nedenle bebek sarısı saç renginin ışıldayan yasnımaları arasında turuncu/kızıl yansımaları görmek istemeyiz. Saçlarındaki kızıl yansımaları nötrlemek ve saç renginin daha küllü tonlara ulaşmasını sağlamak için mor şampuan ve mor maske kullanmanı öneririz.
mor şampuan

Mor şampuan ve mor maske konusunda da bizim favorilerimizden olan Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan ve Elseve Color-Vive Renk Düzeltici Mor Maske, saç rengindeki istenmeyen yansımaları küllü tonlara dönüştürür ve saç renginin adeta ışıl ışıl görünmesine yardımcı olur.

Mor şampuanı da mor maskeyi de saçlarındaki istenmeyen yansımaların yoğunluğuna bağlı olarak haftada 1 kere, boyalı saçlar için kullandığın bakıma ek olarak kullanman yeterli olacaktır. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?