Çikolata karamel saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!

Çikolata karamel saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Parlak ve ışıltılı saç renklerini seviyorsan bu yılın modası olan çikolata karamel saç rengine bayılacaksın! Saçları olduğundan daha canlı gösteren çikolata karamel rengi, bu sezon hiç olmadığı kadar dikkat çekiyor. 

Evde saç rengini değiştirmek isteyenler için çikolata karamel saç boyası rehberi hazırladık. Sen de saçlarında değişiklik yapmak istiyor, hangi saç rengini deneyeceğine bir türlü karar veremiyorsan karamel saç renginin en güzel tonlarından olan çikolata karamel saç boyası göz atmalısın. 

Çikolata karamel saç rengi nasıl bir renk?Çikolata karamel saç rengi nasıl bir renk?

Çikolata karamel saç rengi, içinde sıcak yansımalar bulunan kahve alt tonlu karamel saç boyasıdır. Çikolata karamel saç boyasının bu kadar popüler olmasının sebebi, neredeyse her cilt tonuna çok yakışması ve saçları olduğundan daha parlak göstermesi. 

Saçlarının mat görünmesinden şikayetçi olanlar, karamel saç tonlarını denemek isteyenler için çikolata karamel saç rengini tavsiye ediyoruz. Karamel kahve saç boyasıyla tanışmak istiyorsan Excellence Intense Saç Boyası 6.32 Karamel Kahve saç rengini denemelisin. Yoğun ışıltı ve zengin bir saç rengi veren karamel kahve saç boyası, koyu saçlarda bile görülebilen bir etki yaratıyor. Beyazlarını tamamen kapatan bu saç boyasını denedikten sonra başka bir karamel tonu denemek istemeyebilirsin. 

Çikolata karamel saç rengi kimlere yakışır?

Çikolata karamel saç rengi kimlere yakışır?

Çikolata karamel saç renginin her cilt tonuna uyarlanabildiğini söylemiştik. Biz çikolata karamel saç boyasını en çok bronz tenlilere ve buğdaylara yakıştırıyoruz. Sıcak alt tonlu esmerler de çikolata karamel rengini mutlaka denemeliler! 

Açık tenliler ise çikolata kahve saç rengiyle harika görünecekler. Açık ten rengiyle kontrast yaratacak çikolata kahvesi, yüzüne ekstra ışıltı katar ve seni olduğundan daha dinamik gösterir. Saçlarında koyu tonlar görmek istiyorsan Excellence Creme Saç Boyası 6.35 Çikolata Kahve tam sana göre bir tercih olacak. Excellence saç boyası Pro-Keratin ve koruyucu serum içerikleri ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde saçlarını beslerken, aynı zamanda yeni saç renginin uzun ömürlü olmasını sağlayacak. Çikolata kahve saç renginin içindeki sıcak yansımalar sana yepyeni bir görünüm kazandırır. 

Çikolata karamel saç rengi nasıl elde edilir?

Çikolata karamel saç rengi nasıl elde edilir?

Çikolata karamel saç rengi için ten rengine en çok yakışan kahve karamel tonunu keşfetmen gerekiyor. En iyi saç boyaları arasında gösterilen L'Oréal Paris Casting Crème Gloss 503 Altın Çikolata, her cilt tonuna yakışan risksiz saç renkleri arasında yer alıyor. Saç boyasını hazırla, saçlarının önce uçlarını daha sonra diplerini dikkatli bir şekilde boya. Eğer ilk defa saç boyuyorsan evde saç boyama tekniklerimizi okumalısın. 

 Casting Crème Gloss saç boyalarının amonyak içermeyen formülleri sayesinde evde hoş kokular eşliğinde saç boyama keyfi yaşayabilirsin. Sadece 28 yıkamaya kadar kalıcı olan bu saç boyasını özellikle karamel kahve saç rengini denemek isteyen ama bir türlü son kararı veremeyenler için öneririz. Saç rengi konusunda karar vermekte zorlanıyorsan Casting Creme Gloss saç renkleri tam göre! Eminiz altın çikolata saç rengini denedikten sonra başka bir saç rengine geçmek istemezsin. 

Eğer yoğun ve uzun süre kalıcı bir saç rengi istiyorsan da sana önerimiz L'Oréal Paris Excellence Intense 5.3 Sıcak Çikolata rengi. İçerisindeki altın rengi yansımalarla çok havalı bir görünüm sağlayan bu saç rengi, zengin ve yoğun ışıltılı bir görünüm sunuyor.

Çikolata karamel saç rengi bakımı nasıl olmalı?

Çikolata karamel saç rengi bakımı nasıl olmalı?

Çikolata karamel saç rengi, saç rengine parlaklık kazandırırken saçlarının daha sağlıklı görünmesini de sağlıyor. Bu parlak ve ışıl ışıl görünümü uzun süre korumak için mutlaka boyalı saçlara özel şampuan ve saç kremi kullanmalısın. Haftada 2-3 kere boyalı saç için maske yapmak da yeni saç renginin uzun ömürlü olmasını sağlar. Boyalı saçlarını temizlerken sıcak su yerine soğuk su kullanmayı da unutmamalısın. 

Saçlarını karamel rengine boyarken seçeceğin boya da çok önemli. L'Oreal Paris Casting Créme Gloss Çikolatalı Kahve 532, saçlarının beslenmesini ve daha parlak görünmesini amaçlıyor. Amonyaksız hoş kokulu formülü saçlarına boya sonrasında da ışıltrı kazandırır. Casting Creme saç boyasının içinden çıkan fındık özlü saç kremi, saçlarını besleyecek ve sıcak kahve yansımalarının daha belirgin hale gelmesini sağlayacak. 

Çikolata karamel saçlar nasıl şekillendirilmeli?

Çikolata karamel saçlar nasıl şekillendirilmeli?

Karamel saç renginin aralarındaki ışıltıların ön plana çıkması için saçlarını açık veya yarı toplu olarak kullanmalısın. Yarım atkuyruğu, yarım saç topuzu gibi modeller çikolata karamel saç rengine çok yakışacak.

Senin gibi sıcak tonlara sahip saç renklerini kullananlara su dalgasını da çok yakıştırıyoruz. Su dalgası, saçlarının aralarındaki yansımaları ortaya çıkarır, saç renginin daha belirgin olmasını sağlar. Saçlarını şekillendirirken ısı yerine saç köpüğü kullanmak çikolata karamel saç renginin daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olacak. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?