Bakır saç rengini canlandırmak için ne yapmalı?

Bakır saç rengini canlandırmak için ne yapmalı?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Son dönemin trend renklerinden bakır saç rengine saçlarını boyattın ama saç rengin solmaya başladığı için canlandırmanın yollarını arıyorsun değil mi? Üzücü bir durum olsa da boyattıktan bir süre sonra saç rengimiz solmaya başlıyor. Özellikle bakır saç renklerinde bu durumu sıklıkla yaşıyoruz. Peki, bakır saç renginin akmaması, sanki daha demin kuaförde boyatmışsın gibi görünmesi için ne yapmalı?

Aslında saç rengimizin solmasına çeşitli dış etkenler de sebep oluyor. Bunlardan da en önemlisi saçlarımızı yıkadığımız su. Bakalım suyun saç rengimize etkileri nelermiş?

Suyun saç rengine etkileri nelerdir?

Bakır saç rengini canlandırmayı öğrenmeden önce saç rengine suyun nasıl zarar verebildiğini öğrenmelisin. 

Suyun boyalı saçlar için başlıca düşmanlardan biri olduğunu biliyorduk. Ancak son dönemde Kérastase’ın yaptığı bir çalışma, suda bulunan bazı parçacıkların boyanın zamanla kaybolmasına neden olduğunu ortaya çıkardı. Bu parçacıklar saç rengini aşındırıyor, renkte matlık, saçta kuruluk oluşturuyor. İşte bu da rengin bozulmasını hızlandırıyor.

Peki, solmuş bakır rengi nasıl canlandırılır

Bakır saç renginin akmaması için önemli olan doğru bakımları uygulamak. Bu noktada da benim önerim saçlarını profesyonel bir bakıma emanet etmen. Kuaförlerin son zamanlarda boyalı saçlar için favori bakımlarından olan, yenilenen Kérastase Reflection Chromatique serisi solan bakır saçlarını canlandırmak için bence çok uygun!  

Saç renginin solmasından sorumlu su partiküllerini etkisizleştiren bu bakım, bakır rengi saçlarının da hep canlı kalmasını sağlar.

Özellikle daha yoğun, daha canlı bir bakır saç rengi istiyorsan Kérastase Reflection serisinin Touche Chromatique bakımını mutlaka keşfetmen lazım! Bu bakımda saçlarındaki bakır yansımalar belirginleşir ve saç rengin parlaklık kazanır. 

 

Bakır saç bakımının vazgeçilmezi olacak bu bakımda Reflection maske Touche Chromatique bakımla karışıyor ve ortaya bakır saçlara bakım sunan harika bir maske karışımı çıkıyor!

Bu işlemin sonucunda ise saçlarını ilk boyattığın günkü saç rengine geri dönüyorsun!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?