Cadılar Bayramı partisi için çekici saç rengi kızıla ne dersin?


Cadılar Bayramı'nı kendine bahane edip, o hep istediğin kızıl saç rengini denemeye var mısın? Hem sadece Cadılar Bayramı için değil, içinde bulunduğumuz sonbahar aylarına da çok yakışacak bakır, kızıl tonlarıyla saçlarına çekici bir dokunuş da yapmış olursun! 

Cadılar Bayramı bahanen olsun, tarihi karakterlerden ilham alarak, o çok beğendiğin kızıla artık saçlarını boya! 

Hangi kızıl tonu senin için uygun?

Öncelikle damarlarına bakmalısın. Eğer damarların mavi görünüyorsa, soğuk cilt alt tonuna sahipsin demektir ve açık, soğuk yansımalara sahip bakır ve kızıl tonlarını tercih etmen gerekir. Damarların yeşil ise sıcak alt tonuna sahip yani sarı alt tonlu birisin ve sıcak yansımalara sahip daha koyu renkleri tercih etmelisin. Damarına baktığında biraz yeşil, biraz mor ve mavi görüyorsan da rengin nötrdür. Bu durumda da her saç rengini tercih edebilirsin! :)

Cadılar Bayramı için hangi kızıl saç rengiyle, hangi karaktere bürünebilirsin?

Uzun zamandır aklında olan kızıl tonunu denemeye karar verdin, sana uygun rengi de buldun. Şimdi de sıra bu saç renginin hangi karakterde güzel görüneceğini bulmakta!

Kraliçe:

Bir kraliçe olmak hiç fena olmazdı değil mi? Tacının altında ışıl ışıl parlayan bakır rengi saçlarınla eminiz ki partideki herkesi kendine hayran bırakacaksın! :) Özellikle beyaz tenliysen bakır saç renginin sana çok yakışacağını düşünüyoruz. Saçlarını bu renge boyadıktan sonra Cadılar Bayramı görünümünü tamamlamak için su dalgalı saç modeli ve örgülü saçları tercih edebilirsin. Geniş uçlu bir maşa ile su dalgalı görünümü oluşturduktan sonra saçının ön kısımlarından başlayarak her iki tarafı da ör. Ardından örgüleri birleştir ve hazırsın!

Gotik görünüm:

Siyahlara bürünüp gotik bir hava estirmeye ne dersin? File çoraplar, botlar, siyah kıyafetler ve görünümünü tamamlayacak açık bakır saç renginle ne peruğa, ne başka bir kostüme ihtiyacın yok. Görünümün yeterince gizemli olacaktır! Saçlarını da açık, kendi haline bıraktın mı tamamdır! :)

Denizkızı:

Cadılar Bayramı kostümlerinin vazgeçilmezlerinden olan denizkızı kılığına bürünmeye ne dersin? Bunun için yüzüne birkaç pul, payet yapıştırabilir, tabii yanı sıra bakır kızılı saçlar da görünümünle harika uyum sağlayacaktır. Saçlarında doğal dalgalar oluşturmak istersen, saçlarını klasik örgü şeklinde ördükten sonra fön makinesi ile saçlarını kurut. Ardından örgüleri açınca oluşan dalgalar çok hoşuna gidecek! :)

Tatlı Cadı:

Adı üstünde Cadılar Bayramı için cadı kılığına girmeye ne dersin? Dantelli bluz, siyah cadı şapkası ve koyu makyajını bakır kızılı saçlarınla tamamlayabilirsin. Saç rengin bu kostümünle çok uyumlu olacağı için saçına farklı modeller uygulamana hiç gerek yok. Sadece açık bırakman yeterli olacaktır. 

Hippi:

70'lerin hippilerinden olmaya var mısın? Kum bakırı saçlarını serbest bırak ve saçlarından minik tutamlar alıp bu tutamları klasik örgü şeklinde ör. Hatta örgülerden birini alın hizasından diğer tarafa alıp, tel tokayla sabitleyebilirsin. 

Viking kızı:

Tarihte savaşçılıklarıyla bilinen Vikingler'in, savaşçı kızlarının kılığına bürünmek de çok ilginç olabilir. Açık bakır tonda saçlarıyla ünlenen bu tarihi karakterlerden biri gibi görünmek için çok çaba göstermene gerek yok. Açık bakır kızılını denedikten sonra saçlarını salaş bir şekilde açık bırakabilirsin. 

Elf:

Elf Prensesi olmak da kulağa hiç fena gelmiyor! Sıcak yansımalara sahip yakut kızılı saç renginle eminiz ki tam bir Elf Prensesi gibi görüneceksin. :) Bu saç rengine en yakın tona ulaşmak için Garnier Çarpıcı Renkler Saç Boyası 6.6 Yoğun Yakut Kızılı renginden yardım alabilirsin. Ayrıca kızıl saçlarını balıksırtı tarzda ördükten sonra yana doğru genişleterek salaş bir görünüm verebilir ve çarpıcı bir görünüm yakalayabilirsin. 

Kırmızı Başlıklı Kız:

Kırmızı Başlıklı Kız’a “merhaba” de! :) Görünüm gerçekten çok sevimli ama biz en çok saç rengine bayıldık! Kum bakırı denilen bu güzel saç rengi, açık ve buğday tenlilere çok yakışıyor. Garnier Çarpıcı Renkler koleksiyonunda bulunan 7.34 Sıcak Kum Bakırı renginde altın ve bakır yansımalar bir arada. Bu güzel yansımalarla beraber parıldayan bir saç rengine kavuşabilirsin. Saçlarına dalgalı bir fön çekerek de görünümünü tamamlayabilirsin. Dalgalı fönü nasıl çekeceğini öğrenmek için buraya tıklayabilirsin.

Minik Aslancık:

Aslan burcuna sahip olanlar buraya! Özellikle ten rengin buğday ve koyu tonlardaysa aslan yelesini andıran bakır kahve saç rengin ve makyajınla Cadılar Bayramı partisine katılabilirsin. Son dönemde yükselişe geçen bakır kahve saç renginin en yoğun haline ise Garnier Çarpıcı Renkler 6.46 Yoğun Bakır Kahve rengiyle ulaşabilirsin.

Photo credit: Pinterest.com

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!