Evde fön çekme rehberi: 7 adımda harika saçlar

Evde fön çekme rehberi: 7 adımda harika saçlar

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol
Biz kadınların kendimizi en özel hissettiğimiz anlardan biridir herhalde, yeni fön çekilmiş saçlarımızla dışarı çıkmaya hazırlandığımız an! Kendimizi daha pozitif, daha güzel ve farklı hissederiz. Yani, saçlarımız ne kadar güzel ve bakımlı görünürse kendimizi de bir o kadar iyi hissediyoruz. Şimdi kuaför randevularını iptal edebilirsin, çünkü evde nasıl fön çekebileceğini öğrenmek üzeresin. Evet, doğru, kuaför salonlarına gitmek yerine, evde de fön çekebilirsin! İhtiyacın olan tek şey bir fön makinesi ve yuvarlak fırçalar. İşte bu kadar!

1.Banyoda Bakıma Başla

İşe ilk olarak saç bakımından başlaman gerekir. Seçtiğin şampuan yapılandırıcı ve onarıcı bir özellikte olmasını tercih etmelisin. Şampuanlama sonrası kullanacağın, bakım kremi ile de saçlarının ısıdan yıpranmasına karşı şimdiden önlem almış olursun. Banyo sonrasında da saçlarını taramadan ve karışıklıkları açmadan önce sıvı bakım spreyi kullanırsan saçların yumuşayıp, daha kolay taranır. Ayrıca saçlarının uçları çok kırık ise mutlaka kırık uçlara özel durulanmayan bir bakım kremi kullanırsan fön öncesi saçlarının daha pürüzsüz olmasına yardımcı olursun. fön nasıl çekilir

2.Buhardan Kaçın

Genelde hepimiz banyo yaptıktan sonra, saçlarımızı az önce banyo yaptığımız nemli ve buharlı banyoda kuruturuz. Ama eğer fön çekeceksen ve saçlarını kuruturken elektriklensin istemiyorsan, mutlaka kuru bir yerde bunu gerçekleştirmelisin. Mesela yatak odanda yapabilirsin.

3.Saçlarını Havluyla Kurutma

Eğer saçlarına zarar vermek ve elektriklenmesini önlemek istiyorsan saçlarını havluyla ovarak kurulamaktan kaçınman gerekiyor.

4.Kurutmaya Saç Köklerinden Başla

Saçlarına fön çekmeden önce kurutmaya saç köklerinden başlamalısın. Saç diplerine doğru hafif masaj hareketleriyle kurutursan daha iyi bir sonuç elde edebilirsin. fön çekmek

5.Saç Kesimini Göz Önünde Bulundurmalısın

Eğer saçların katlı kesim değilse, yani tüm saçın aynı uzunluktaysa düz fönlü saçlar sana çok yakışır. Katlı kesimler için ise daha canlı ve hareketli fön çekmek, hacimli bir görünüm sağlayacağı için daha doğru olur.

6.Doğru Fırçayı Bul

Her saç fırçası fön fırçası değildir. Saç tipine uygun bir fön fırçası bulmak gerekir. Ayrıca saçının kısa ya da uzun oluşu kullanacağın fırçanın da ince ya da kalın oluşuyla doğru orantılıdır. Eğer ince telli ve uzun saçlıysan hacim vermesi için aralıklı dişleri olan bir fırçayı, kalın telliyse de sık dişli bir fırçayı kullanabilirsin. fön çekimi

7.Tutamlara Ayır

Fön çekmeye başladığında saçlarını eşit tutamlara ayırırsan işin daha kolay hale gelir. Ayrıca en alttaki tutamlardan fön çekmeye başlamak daha doğru olur. Editör önerisi: Fön çekilmiş saçlarına yeni saç rengin de eşlik etsin ister misin? O zaman sana önerimiz sezon trendlerinden açık kumral saç rengi. Bu saç rengini keşfetmek için tıkla!
Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?