Kirli sarı saç rengi hakkında tüm bilmen gerekenler burada!

Kirli sarı saç rengi hakkında tüm bilmen gerekenler burada!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Her sezon farklı bir sarı saç rengini görüyoruz trend listelerinde. Bu kez de kirli sarı saç rengi, bu yılın en trend sarı tonlarından oldu. Ünlü yıldızlarda, sosyal medyada influencer’larda sık sık gördüğümüz bu saç rengi, senin de bir sonraki saç rengin olmaya aday! Sen de kirli sarı saç rengini denemeye karar verdiysen bu yazımız tam sana göre! İşte kirli sarı saç rengi hakkında tüm bilmen gerekenler! :)

Kirli sarı saç rengi nasıl bir renk?

Kirli sarı saç rengi, sarı saç rengi üzerine, soğuk ve küllü yansımalara sahip saç rengidir. Yani küllü sarı saç rengi de diyebiliriz.

kirli sarı saç rengi

Bu soğuk yansımaları sayesinde yüze daha aydınlık, daha canlı bir görünüm sağlar.

kirli sarı saç renkleri

Özellikle şu anda kesinlikle popüler bir trend!

Kirli sarı saç rengi nasıl bir renk?

Çoğu kadın ilkbaharda ve yaz aylarında açık saç renklerine şans vermeyi düşünür. Ancak bizce bu saç rengi, her mevsim kullanılabilen, zamansız saç renklerinden!

kirli sarı saç modeli

Hatta son dönemde yüzüne daha aydınlık bir görünüm vermek, saçlarını birkaç ton açmak istiyorsan tam sana göre diyebiliriz.

Kirli sarı saç rengi nasıl bir renk?

Genelde açık saç renklerinin yüze doğal bir görünüm vermediği düşünülür. Fakat bizce bu durum kirli sarı saç rengi için geçerli değil. Çok fazla açık, platin sarısı gibi bir ton olmadığı için saçların kolayca bu saç rengine adapte olur ve doğal bir görünüm elde edersin. Tabii bunda da tercih ettiğin kirli sarı saç renginin koyu ya da açık olması oldukça önemlidir.

kirli sarı saçlar

Saç rengin doğal koyu tondaysa koyu kirli sarı saç rengini, doğal açık tonlardaysa da açık kirli sarı saç rengini tercih edebilirsin.

Kirli sarı saç rengi kimlere yakışır?

Kirli sarı saç rengi kimlere yakışır?

Sarı saç renklerinin yalnızca açık ten rengine sahip olanlara yakıştığı düşünülse de kirli sarı saç rengi, farklı tonlarıyla her ten rengine yakışıyor.

kirli sarı

Saç renginin doğal olmasını isteyenler, açık ten rengine sahipse kirli sarı saç rengini, koyu ten rengine sahip olanlarsa koyu kirli sarı saç rengini tercih etmeliler. Böylece hem saç renkleri oldukça doğal görünür hem de hayallerindeki o havalı görünüme kavuşabilirler.

Kirli sarı saç rengine nasıl ulaşılır?

Eğer kirli sarı saç rengini elde etmek istiyorsan, küllü sarı saç boyalarıyla saçlarını boyayabilirsin. Ancak kullandığın saç boyasının önemi burada oldukça büyük. Saç rengin ne kadar doğal olursa, o kadar görünümünle bütünleşir ve stilinle uyum sağlar. Bu nedenle doğal bir görünüm elde etmek için mutlaka doğal görünüm sağlayan saç boyalarını kullanmanı öneririz.

Doğal saç renkleri konusunda bizim favorilerimizden biri Garnier Color Naturals 9.13 Küllü Sarı saç rengi. Besleyici içeriği ile saça renk verirken besleyen bu saç boyası, saç renginin boyandıktan sonra ipeksi yumuşaklıkta, ışıl ışıl parlak olmasını sağlıyor. Kirli sarı saç rengini elde etmek isteyenler bu saç rengine mutlaka bir şans vermeli!

Eğer daha koyu tonda bir kirli sarı rengini elde etmek istiyorsan da sana önerimiz Garnier Color Naturals 7.1 Küllü Kumral saç rengi. Açık kumral saç rengi üzerine küllü ve soğuk yansımalara sahip bu saç rengiyle göz alıcı bir görünüm elde edebilirsin.

Editör önerisi: Boyamanın hemen sonrasında uyguladığın bakım çok önemlidir. Saçlarını boyadıktan sonra, Garnier Color Naturals boya kutusunun içerisinden çıkan ve 3 besleyici yağ içeren bakım kremini mutlaka kullanmanı öneririz. Bu bakım kremi, hem saçlarını besleyerek yumuşacık olmasını sağlıyor hem de uzun süre kalıcı parlaklığa ulaşmana destek oluyor. E daha ne olsun! :)

Kirli sarı saç renginin bakımı nasıl olmalı?

Her sarı saç renginde olduğu gibi, kirli sarı saç renginde de düzenli ve özenli bakım şart. Sarı saç renginin parlaklığını koruma altına almak, saç renginde turunculuklar, istenmeyen yansımalar varsa düzeltmek için sana önerimiz "Mor Bakım Rutini"! Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, Renk Düzeltici Mor Maske ve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi'nden oluşan bu rutin ile saçlarına bakım yapabilirsin.

elseve mor şampuan

Haftalık olarak Mor Şampuan ve Mor Maske'yi kullanarak saç renginin kusursuz tonda olmasını sağlayabilir, Mor Sıvı Bakım Kremi ile de saçlarının daha parlak görünmesini, daha yumuşak olmasını sağlayabilir, saçlarını onarıp güçlendirebilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?