Sarı Saçların En Yeni Hali: Tiramisu Blonde

Sarı Saçların En Yeni Hali: Tiramisu Blonde

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Sarı tutkunu olup doğallıktan yana duranlar için sıcak yansımalar ve aydınlık bir illüzyon vadeden tiramisu blonde saç rengi, eminiz sana da çok yakışacak!

Sarı saçlara sahip olmanın hayalini kuruyor veya dipten uca göz kamaştıran sarı saçlarından vazgeçmek istemiyor olabilirsin. Peki, tekrarlayan saç açma işlemleri ve dip boyası seni bu konuda biraz geri mi çekiyor? Öyleyse tiramisu blonde stilini kendi zevkine göre uyarlayarak tüm sorunlarını tek hamleyle çözebilirsin! Doğal dip görünümü, sıcak yansımalarla boyutlandırılmış sarı saç rengi tonları ve tabii ki yumuşak geçişler… Hadi, yaz aylarına ışıltı katacak tiramisu blonde saç trendine yakından bakalım!

Tiramisu Blonde Saç Nedir?

Tiramisu Blonde Saç Nedir?

Tiramisu blonde saç trendi, doğal saç köklerinin sıcak sarı yansımalar ve yumuşak geçişlerle renklendirilmesini ifade ediyor. Eğer saçında köklü bir renk değişimi istemiyor, yalnızca biraz vurgu ya da daha açık saç uçları istiyorsan tiramisu blonde saç modeli tam sana göre olabilir. Doğal dip görünümü sayesinde etkileyici bir uyum ortaya koyan bu saç trendini kendi ten ve saç rengine göre uyarlaman mümkün. Nasıl mı? Denemek için sabırsızlananları hemen alt satıra alalım!

Tiramisu Blonde Saç Nasıl Yapılır?

Tiramisu Blonde Saç Nasıl Yapılır
  • İnce uçlu bir tarakla saçlarını parmak kalınlığında tutamlara ayırmalı ve krepe yaparak daha ince tutamlar oluşturmalısın.
  • Tutamları tek tek boyayarak folyo ile sarmalısın. 
  • Bekleme süresinin sonunda folyoları çıkarıp saçlarını yıkamalı ve durulamalısın.
  • Küllü bir ton elde etmek için durulama esnasında dilersen saçlarına mor maske uygulayabilirsin. 

Parıltını biraz daha artırmak istersen daha açık sarı tonları ya da saçına sadece biraz hareket katmak için koyu sarıları tercih edebilirsin. Saçının orta kısımlarından başlayarak, uçlara kadar daha yumuşak gölgelerle katmanlı bir görünüm oluşturabilirsin. Daha aydınlık bir görünüm için ise saçlarının ön kısımlarında açık sarı tonlarını tercih edebilirsin.

Tiramisu Blonde Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Tiramisu Blonde Saç Rengi Kimlere Yakışır

Tiramisu blonde saç modeli, doğal sarışınlar ve kumrallar için kuşkusuz mükemmel sonuçlar vadeden bir renk dokunuşu. Aynı zamanda sarı saça şans vermek isteyen esmerler için de güvenli bir deneme fırsatı sunuyor. Çünkü bu saç boyama şekli, saçlarda yumuşak geçişler yarattığı için en koyu kestane tonlarında bile harikalar yaratıyor. Açık ve koyu sarı tonlarını hangi oranda kullanmak istediğin ise tamamen sana bağlı. Yalnız, renk seçimi konusunda ten rengini de göz önünde bulundurmanı tavsiye ederiz.

Koyu Ten Renginde Tiramisu Blonde Saç Stili

Koyu Ten Renginde Tiramisu Blonde Saç Stili

Buğday ya da esmer ten rengine sahipsen koyu sarı ve küllü sarı tonlarıyla havalı görünümler elde edebilirsin. Saç rengin koyu tonlardaysa L'Oréal Paris Excellence Creme Nude Renkler serisinden 8U Nude Koyu Sarı ile en koyu saçlarda bile etkili sonuçlar alabilirsin. Koyu sarı tonlarını boyutlandırmak ve daha katmanlı ya da hareketli bir saç stili yaratmak için de Excellence Cool Creme 8.11 Ekstra Küllü Sarı rengi mevcut. Üstelik yüksek açıcılığa sahip LOréal Paris Excellence Saç Boyası çeşitleri amonyak içermediğinden konforlu bir boya deneyimi de yaşayabilirsin!

Biz editör ekibimizde çikolata kahve saç rengi üzerine bu renk tonlarını uygulayarak sıcak bal köpüğü tonlarında ışıltılı bir görünüm elde ettik. Sen de ev konforunda yeni saç renkleri yaratmayı denemek istersen mutlaka şans vermeni öneririz.

Açık Ten Renginde Tiramisu Blonde Saç Stili

Açık Ten Renginde Tiramisu Blonde Saç Stili

Açık ten rengi ya da açık renk saçlara sahipsen sınırsız sayıda farklı tiramisu blonde stili yaratabilirsin. Nude saç rengi konusunda evde profesyonel sonuçlar vadeden Excellence Creme Nude Renkler serisinin 10U Nude Açık Sarı tonu ile aydınlık ve canlı bir saç görünümü yakalayabilirsin. Nude renkler serisi, çabasız şekilde güneşte açılmış saç görünümü oluşturmak için de son derece uygun. Boya işleminin ardından saçının yumuşaklığına inanmakta güçlük çekeceksin.

Tiramisu Blonde Saç Bakımında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Tiramisu Blonde Saç Bakımı
  • Tiramisu blonde stilinde ekstra saç açma işlemi uygulanmadığı için rutin sarı saç bakımı adımlarını uygulamak yeterli oluyor.
  • Dip kısmında doğal saç renginin kullanıldığı bu trendde boyama sıklığı da tamamıyla senin isteğine bağlı.

Sarı saçın bakımı zor algısını yıkmaya hazır mısın? En güzel haberi hemen verelim: Tiramisu sarı saç stilinin bakımı oldukça kolay! Hatta ünlü stilistler, bu trendi “mükemmel tembel kız görünümü” olarak tanımlıyor. Tembel ol ya da olma, bu en yeni saç renkleri ve ışıltılı trend sayesinde mükemmel olmak senin elinde!

Tiramisu Blonde Saç Şekillendirmesinde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Tiramisu Blonde Saç Şekillendirmesinde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir
  • Zaman ve efor isteyebilen sarı saç şekillendirmesi noktasında Tiramisu Blonde stilinin sağladığı katmanlı ve geçişli görünümden faydalanabilirsin. Bu sayede saçını doğal görünümünde kullanabilirsin.
  • Renkli bandanalar ve salaş topuzlar ile şık bir görünüm yaratabilirsin.
  • Basit saç örgüsü modelleri ile ışıltı sarı saçları cool biçimde şekillendirebilirsin.

Minimum zaman ve bütçeyle saçlarında benzersiz bir görünüm yaratmak için tiramisu blonde stilinin trend saç renkleriyle sen de hemen tanış, daima bakımlı ve dikkat çekici görünmenin tadını çıkar!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?