​Sarı saçın dip boyası nasıl yapılır?


Saçlarını sarıya boyadıktan sonra aklından geçen ilk soruyu tahmin edebiliyoruz: Dip boyası nasıl yapılır? Bir kaç hafta diplerde belirecek kendi saçını; hangi renge, nasıl boyaman gerektiğini açıklıyoruz. Şimdi arkana yaslan ve sarı saçlarının keyfini çıkar, saçsırları.com dip boyası konusunu açığa kavuşturuyor! :)

Sana en uygun saç rengini seç!

Sarı saçın dip boyasını yaparken en önemli adım boya seçimidir. Eğer daha önce saçlarını boyamadıysan kuaföründen saç rengin ile ilgili bilgi alabilirsin. Evde saçını boyarken saçının arkalarından, görünmeyen bir saç tutamının üzerinde saç boyanı denemeni öneriyoruz. Böylece sana uyup uymadığını test edebilirsin. Bizim tavsiyemiz, saç rengin ile aynı veya bir ton koyu saç boyasını seçmenden yanadır.

Dip boyası nasıl yapılır?

1.Adım: Boyayı  hazırla

Sarı saç boya yaparken ilk önce boyayı hazırlayarak dip boyasına başlamalısın. Sana en uygun kalıcı veya yarı kalıcı sarı saç boyalarından birini seçmelisin. Doğal bir görünüm için koyu sarı saç renklerine bakabilirsin. Saç boyasının içinden çıkan karışımları birleştir ve iyice çalkala.

2. Adım: Saçlarını eşit tutmalara ayır

2. Adım: Saçlarını eşit tutmalara ayır

Saçlarını tutamlara ayırarak dip boyama işlemini kolaylaştırabilirsin. Daha pratik sarı saç renk tonlarını elde etmek için saçlarını iyice taramalı ve ince tutamlara ayırmanı öneririz. İlk önce boyadığın bölgeyi yıkayarak saç renginde eşit bir görünüm yakalamalısın. 

3. Adım: Boyayı uygula

3. Adım: Boyayı uygula

Boyanı, saç dibine uyguladıktan sonra boyalı saçına kadar fırçayla sür. Saçlarını boyarken her zaman arkadaki tutamlardan başlayarak önlerdeki tutmalara doğru ilerlemelisin. Saçlarını ne zaman durulaman gerektiğini boya kutusunun üzerinden kontrol etmelisin çünkü önerilen süreden daha az veya çok bekletmek saç renginde değişiklik gösterebilir. Sezonun trendi olan soğuk sarı saç boyaları için seni bu yazımıza alalım. 

Saç bakımı

sarı saç bakımı

Boyalı saçlara sahip olduğun için saç renginin uzun süre kalıcı olması, renginin hemen solmaması için ılık su ile durulamanı öneriyoruz. Saç boyasının içerisinden çıkan saç bakım kremini saç uçlarına ve boylarına uygulayarak yumuşacık ve parlak saçlara sahip olabilirsin. Saç bakım rutinine boyalı saçlara özel şampuan, saç kremi ve maske de ekleyerek saç boyanın kalıcılığını uzatabilirsin.

İşlem görmüş sarı saçlar için önerdiğimiz saç bakım ürünlerinin başında Kérastase Blond Absolu Cicaextreme serisi geliyor. Etkili içeriklerle formülize edilmiş bu özel bakım serisi, işlem görmüş sarı saçlar için tam bir kurtarıcı! İçerisinde bulunan Hyalüronik Asit ve Edelweiss Yağı sayesinde saçları derinlemesine nemlendirirken aynı zamanda saçı yoğun bir şekilde onarıyor.

Seri içerisinde bulunan Le Bain Cicaextreme kremsi dokudaki şampuanla saçlarını arındırdıktan sonra Cicaextreme saç maskesi ile saçlarını güçlendirip onarabilirsin.

Editörün önerisi: Gün içerisinde matlaşan sarı saçlarına çözüm arıyorsan sana Kerastase Huile Cicaextreme Saç Bakım Yağı'nı öneririz. Durulama gerektirmeyen saç bakım yağı, işlem görmüş saçlarının onarılmasına yardımcı oluyor ve saçlarını 230 dereceye kadar ısıdan koruyor. Havlu ile nemini almış ıslak saçlarını nemlendirmek veya kuru saçlarına son bir parlaklık dokunuşu kazandırmak istiyorsan denemeni öneririz.


Bonus: Dip boyasına vaktin yoksa kolay çözüm!

Dip boyasına fırsat bulamadığında kolay, pratik ve hızlı bir çözüm önerimiz var: L'Oréal Paris Magic Retouch Sarı Saçlar için Koyu Dipleri Kapatıcı Sprey! Özellikle koyu saç diplerin görünmeye başladığında ortaya çıkan kontrast görünüm can sıkıcı olabiliyor... Ancak Magic Retouch Sarı Saçlar için Koyu Dipleri Kapatıcı Sprey ile bu görünüme anında müdahale edebilirsin.

İlk şampuanlamada saçtan temizlenen, 3 saniyede koyu saç diplerini kapatan bu sprey eminiz ki senin de favorilerinden olacak!

Aslında sandığın kadar zor değilmiş!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!