Röfle Nedir? Nasıl Yapılır? En Güzel Röfle Saç Renkleri Önerileri

Röfle Nedir? Nasıl Yapılır? En Güzel Röfle Saç Renkleri Önerileri

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol
Röfle modellerini gördükçe saçlarımıza röfle yaptırmamak için kendimizi zor tutuyoruz. En doğal ve en güzel saç renklendirme tekniklerinden olan röfleli saçlar, yüze daha aydınlık ve enerjik bir görünüm kazandırıyor. Röfle saç modelleri sarı ve tonları arasında popüler olsa da mavi, pembe röfle gibi renkli röfle renkleri de mevcut. Eğer sen de bizim gibi röfleli saç konusunda heyecanlıysan evde röfle yapmayı deneyebilirsin. İhtiyacın olan tek şey röfle saç rengine karar vermek ve röfle seti almak! Biz de saç rengini açmak isteyenlerin en çok tercih ettiği işlemlerden biri olan röfle hakkında bilmen gereken her şeyi bir araya getirdik! Sen de aynaya baktığında “Keşke saçlarım biraz daha açık renkte olsa” diyorsan, röfle saç senin için doğru bir seçenek olabilir. Röfle nedir ve nasıl yapılır? sorusu ve röfle hakkında merak ettiğin tüm soruları bu yazımızda yanıtlıyoruz.

Röfle Nedir?

Röfle Nedir?

Röfle, saç renginin doğallığından uzaklaşmadan birkaç ton açma işlemi, saçların bazı ince tutamlarının baz renginden daha açık renge boyanmasıdır. Saçın kendi rengi ile yeni rengi arasında sağlanan yumuşak geçişler sayesinde saç doğal görünür. Özellikle kahverengi saçların daha sarıya yakın ve ışıltılı olması için röfle yapılsa da, aslında her saç rengi için uygundur.

röfle nedir

Röfle yönteminde, genellikle baz renginden 1 ila 6 ton arasında açık saç renkleri kullanılabilir. Doğal saç rengin çok koyuysa, saçlarının tamamını boyatarak üzerine röfle yaptırabilirsin. Saç kendi renginden 1 tondan 5-6 tona kadar açılır ve doğal bir şekilde daha açık bir saç rengi elde edilir. Doğal saç rengin çok koyuysa, saçlarının tamamını boyatarak üzerine röfle yaptırabilirsin. Röfleli saçlar içindeki ışıltılar sayesinde daha parlak ve hareketli görünür. Sarı röfle, kumral röfle gibi renkler en çok tercih edilen röfle renklerinin başında geliyor.

Röfle Çeşitleri Nelerdir?

Röfle Çeşitleri Nelerdir?

Şimdi bir de röfle çeşitlerine daha yakından bakalım…
 • Klasik röfle: Klasik röflede saç, kendi renginden birkaç tona kadar açılır. Genellikle dip rengine dokunulmaz ve arasında doğal bir geçiş sağlanır.
 • Meç saç rengi: Meç saç rengi de bir röfle çeşididir. Saçların belirli noktalarından ince tutamlar seçilerek rengi açılır. Böylece bu açık tonlar, saçın doğal rengi ile karıştığında ışıltılı ve daha açık bir ton elde edilir.
 • Balyaj: Balyaj da aslında bir röfle çeşididir. Saçların uç kesimlerine uygulanır.
 • Ombre: Ombre saç modeli ise saçların uç kesimlerden başlayarak degrade bir şekilde renginin açılmasıdır.

Dip röfle nedir?

Röfle kimlere yakışır? Eğer var olan saç renginden çok daha açık bir renk hedefleniyorsa, dip röfle uygulanabilir. Klasik röflede saç dipleri boyanmazken, saçın genelinde bir doğallık elde etmek için saç dipleri de daha açık bir renge boyanabilir. Saç diplerini kırmak da denen bu yöntemle, saç rengi çok açık olsa da dipleri de ona uygun bir şekilde boyayarak doğallık hedeflenir.

Röfle ve ombre arasındaki fark nedir?

Röfleli tutamlar saç diplerine yakın olarak başlar ve ince tutamlar halinde boyanır. Ombre ise sadece saç boylarına ve uçlarına yapılır. Ombre yönteminde saçlar ince tutamlara ayrılmaz, bütün halde boyanırlar. Ombre yönteminde doğal geçişler tercih edilerek üstte kalan saçlarla uyumlu olması sağlanır.

Röfle Nasıl Yapılır?

Röfle Nasıl Yapılır?

 1. Evde röfle yapmak için ilk önce saçlarının diplerini ve boylarını istediğin baz rengiyle boyamalısın. Genellikle küllü kumral, kumral ve kahve saç renkleri dip röfle için kullanılır. Eğer doğal saç rengini korumak istiyorsan, saçlarının tamamını boyamak zorunda değilsin!
 2. Öncelikle saçın açılacağı tona karar verildikten sonra, saçlar ince parçalara ayrılır. Saçlarının diplerinden 3-4 parmak aşağıdan saçlarını ince tutamlara ayır.
 3. Diplerde doğal bir geçiş elde etmek için saçın dibine genellikle krepe uygulanır.
 4. Daha sonra kalan saçlara saç açıcı uygulanır ve paket atma denilen bu işlem saçların tamamına yapılır.
 5. Saçların istenen tonda açılması için uygun bir süre beklendikten sonra saçlar yıkanır. Küllü bir ton elde etmek için genellikle bu adımda saçlara toner de uygulanabilir.  

Röfle Kimlere Yakışır?

Röfle renkleri nelerdir? Röfleli saçların en güzel yanı burada! Röfle saç modelleri her ten rengine uyum sağlıyor. Burada önemli olan röfleli saç tutamlarının doğal saç renginle uyumlu olması. Eğer çok koyu saçların varsa saç rengini açtırarak röfle yaptırabilir veya sarı röfle, platin röfle gibi açık tonlardan uzak durabilirsin. Kumral ve karamel röfle özellikle esmer tenlilere çok yakışıyor!

Röfle Hangi Saç Tipine Uygun?

Röfleli saç bakımı nasıl olmalı? Röfle saç rengi kimlere yakışır diye merak ediyorsan, cevap: Herkese yakışır! Röfle aslında doğal bir saç açma işlemidir. Saç bir anda sarıya dönmez, sadece kendi renginden birkaç ton daha açık olması amaçlanır. Bu yüzden saçların esmer de olsa, sarışın da olsa, röfle yaptırabilirsin.

Röfle ile Balyaj Arasındaki Fark Nedir?

Röfle nasıl yapılır? En çok merak edilen konulardan biri de “Röfle ile balyaj arasındaki fark nedir?” Bu soruyu kısaca cevaplamak gerekirse, röfle tüm saça uygulanan bir açma işlemiyken, balyaj saçın daha çok boy ve uç kısımlarına, daha seyrek halde uygulanır.

Röfleli Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Röfleli Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?
Röfleli saç bakımı da aslında son derece önemli bir konudur. Saç açıcı ile saçların işlem göreceği için biraz yıpranma olabilir. Bunun için boylalı saçlar için şampuan, saç kremi ve saç maskesi kullanmalısın. Bu sayede saçlarındaki yıpranmaların önüne geçebilir, saçlarının daha parlak, ışıltılı ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin. Bizim favori boyalı saç bakımı serimiz olan Kerastase Chroma Absolu serisini mutlaka denemelisin. Saçlarını röfle yaptırdıktan sonra ilk günkü gibi parlak ve canlı görünmesini istiyorsan boyalı saçlara uygun saç bakım ürünleri kullanmalısın. Kérastase Blond Absolu Bain Ultra-Violet Saç Banyosu, sarı ve sarının tonları için önerdiğimiz en iyi şampuanların başında geliyor. Sarı röfleli saçlarını her yıkamada Kérastase şampuanla yıkayarak ilk günkü gibi bakımlı görünmesini sağlayabilirsin. Röfleli saçlarını yıkarken sıcak sudan uzak durmalı ve mutlaka banyo sonrası durulanmayan bakım kremi kullanmalısın. Röfleli saçlarını ısıyla şekillendirmekten uzak durmalı, ısı koruyucu serum kullanmadan düzleştirici ve maşa uygulaması yapmamalısın.

Röflenin Zemin Rengi Ne Olmalı?

Röflenin zemin rengi, saçın açılacağı tona göre değişiklik gösterebilir. Eğer saç 1-6 tona kadar açılacaksa, saçın doğal zemin rengi korunabilir. Fakat röfle işleminde saçların daha sarı olması amaçlanıyorsa, doğal bir uyum elde edilebilecek bir zemin rengi seçilerek dip röfle yapılabilir.

Röfle Beyaz Saçları Kapatır Mı?

Beyaz saçları kapatmak için saçın tamamını boyatmak istemeyenler için röfle harika bir seçenektir. Saçlar doğal bir tonda açılacağı için beyaz saçlar arada kaybolabilir ve daha doğal bir görünüm elde edilebilir.

En Güzel Röfle Renkleri

Kısa saça röfle, uzun saça röfle... Saç boyuna ve saç rengine göre en çok beğendiğin röfle modelini seç ve evde röfle yapmaya başla! Eğer evde röfle yapmaya cesaret edemiyorsan uzman bir kuaförden yardım alabilirsin. Röfle denilince aklına tek bir renk gelmesin! Röfle modellerini her farklı tonda kullanabilirsin. En çok tercih edilen röfle renklerine yakından bakalım.
 1. Sarı röfle: Sarı ve tonlarının kullanıldığı röfle modelidir. Sarı röfleyi en çok doğal saç renginin kumral ve açık kahve olduğu kadınlara yakıştırıyoruz.
 2. Gri röfle: Son zamanların en popüler saç rengi! Gri röfle esmerlere ve buğdaylara çok yakışıyor. Koyu kestane saç renginin üzerine gri röfle yaparak harika bir kontrast yaratabilirsin.
 3. Karamel röfle: Sıcak cilt alt tonuna yakışacak bir renk arıyorsan karamel röfle rengi tam sana göre. Karamel röflenin içindeki ışıltılar seni daha canlı gösterir.
 4. Platin röfle: Saçlarını platin rengine boyatmak isteyenler platin röfleyi deneyebilirler. Minik paketler halinde boyanan platin röfle açık tenli kadınlara çok yakışır.
 5. Siyah saçta röfle: Siyah saçta röfle harika görünür. Siyah saçının üzerine gri ve platin sarısı gibi açık renkler ekleyerek marjinal bir görünüm karatabilirsin.
 6. Yeşil röfle: Renkli saç modellerinden yeşil röfle en çok buğday tenlilere yakışıyor.
 7. Kızıl röfle: Kızıl saç rengini denemek isteyenler kızıl röfleyi deneyebilir. Kızıl röfle tonlarından bakır röfle, şarap kızılı röfle renkleri öne çıkıyor.
 8. Bebek sarısı röfle: 2000'li yıllara geri dönüş modası başladı! Bebek sarısı röfleyle daha genç ve havalı görüneceksin.
 9. Beyaz röfle: Beyaz röfleyi en çok açık tenli kadınlar tercih ediyor. Saçlarını beyaza boyatma cesaretini gösterebilir misin?
 10. Mavi röfle: Çılgın saç modelleri tam sana göreyse mutlaka mavi röfle modelini denemelisin! En çok buğday ve açık tenlere yakışıyor.
Editörün önerisi: Röfle rengi ne olursa olsun, röfleli saçlara baz olarak en çok kumral saç rengi tercih ediliyor. L'Oréal Paris Excellence Cool Creme 6.11 Ekstra Küllü Koyu Kumral ile sarı röfle tonlarını kolaylıkla deneyebilirsin. Küllü röfle renklerine bakıyorsan ekstra koyu küllü kumralla istediğin soğuk alt tonlu röfle modeline ulaşabilirsin.

Röfle Modelleri

En güzel röfle modellerini bir araya getirdik, bakalım en çok hangisini beğeneceksin?
Röfle Modelleri
Röfle Modelleri 2
Röfle Modelleri 3
Röfle Modelleri 4
Röfle Modelleri 5
Röfle Modelleri 6
Röfle Modelleri 7
Röfle Modelleri 8
Röfle Modelleri 9
Röfle Modelleri 10
Röfle Modelleri 11
Röfle Modelleri 12
Röfle Modelleri 13
Röfle Modelleri 14
En güzel röfle renkleri
En güzel röfle renkleri2
En güzel röfle renkleri3
En güzel röfle renkleri4
En güzel röfle renkleri5
En güzel röfle renkleri6
En güzel röfle renkleri7
En güzel röfle renkleri8
En güzel röfle renkleri9
En güzel röfle renkleri10
En güzel röfle renkleri11
En güzel röfle renkleri12
En güzel röfle renkleri13
En güzel röfle renkleri14
En güzel röfle renkleri 15
En güzel röfle renkleri 16
En güzel röfle renkleri 17
En güzel röfle renkleri 18
En güzel röfle renkleri 19
En güzel röfle renkleri20
En güzel röfle renkleri 21
En güzel röfle renkleri 22
En güzel röfle renkleri 23
En güzel röfle renkleri 24
En güzel röfle renkleri25
En güzel röfle renkleri 26
En güzel röfle renkleri 27
En güzel röfle renkleri 28
Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?