Yakut Kızılı Saç Rengi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Yakut Kızılı Saç Rengi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçlarını ilk kez boyayacaksan kendini yakut kızılı saç renginin büyüsüne teslim edebilirsin, üstelik bu renge ulaşmak sandığından daha kolay! 

Kızıl tonları herkesin en az bir kez denemeye merak duyduğu saç renklerinin başında geliyor. Sanılanın aksine her ten rengine yakışan kızıl saç rengini bulmak hiç de zor değil. Fakat bugün kızılın spesifik bir tonuna odaklanıyoruz: Yakut kızılı! Bu saç rengi son dönemlerde TikTok'ta bir hayli meşhur. Saçlarını yıllardır kızıla boyayan editörlerimiz yakut kızılının etkileyici tonuna kayıtsız kalamadı. Bizzat deneyip hayran kaldığımız yakut kızılı saç rengine dair bilmen gereken tüm detayları makalemizin devamında bulabilirsin!

Yakut Kızılı Saç Rengi Nedir? Nasıl Bir Tona Sahiptir?

Yakut Kızılı Saç Rengi Nedir

Yakut kızılı saç rengi, çilek kırmızısı kadar yoğun pembe olmasa da pembe yansımalı bir renk. Bu sayede turuncu yansımalar içeren şarap kızılından ve mor tonlarına daha yakın olan vişne kızılı saç renginden ayrılıyor. Saçlarını daha önce kızıl tonlarına boyadıysan bu renklerin her boyamada farklılık gösterdiğini biliyorsundur. 

Saçının baz rengine ve boyama sıklığına bağlı olarak boya işleminden sonra farklı tonlar elde etmen çok doğal. Bu nedenle kızıl saç boyası seçerken sadece kutunun üzerindeki renge değil, kutunun arkasında yer alan renk kartelasına dikkat etmen gerekiyor.

Yakut Kızılı Saç Kimlere Yakışır?

Yakut Kızılı Saç Kimlere Yakışır

Kızıl saç rengi genellikle beyaz tenli insanlarla özdeşleştirilse de doğru renk tonu seçimi yapıldığında birçok insana yakışıyor. Beyaz tenliysen pembe ve kırmızı rengin ağır bastığı yakut kızılı, böğürtlen kızılı veya çilek kızılı tonlarını tercih edebilirsin. Esmer tenliysen mor tonların ağır bastığı patlıcan moru veya vişne kızılını kullanabilirsin. Bunu yaparken ayrıca cilt alt tonunu da göz önünde bulundurmalısın. Fakat hangi tonun sana yakışacağını en iyi sen bilirsin. Bu nedenle kendini iyi hissedeceğini düşündüğün renkleri denemekten korkma!

Yakut Kızılı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Yakut Kızılı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Yakut kızılını elde edebileceğin tonlardan biri olarak sana L'Oréal Paris Excellence Intense Saç Boyası 6.66 Yoğun Kızıl tonunu önerebiliriz. Loreal 6.66 yoğun kızıl saç boyasıyla yakut kızılına kavuşmak için saç rengini açtırman gerekmiyor. Çünkü L'Oréal Paris Excellence Intense saç boyası, geliştirilmiş özel formülü sayesinde koyu renk saçlarda dahi etkili bir sonuç elde etmeyi sağlıyor. Yüzde 100 beyaz kapama özelliğiyle diplerden çıkan beyazları dert etmene de gerek yok!

L'Oréal Paris Excellence Intense saç boyasının içinden çıkan pH dengeli boya sonrası bakım şampuanı ve ağırlaştırmayan besleyici maske çıkıyor. Bu sayede yakut kızılı saç boyasının ardından saçlarının ihtiyaç duyduğu bakımı yapman mümkün!

Editörün Notu: Tercihin koyu kızıl saç rengiyse L'Oréal Paris Casting Creme Gloss 5.50 Böğürtlen Kızılı saç boyasını deneyebilirsin. Kutunun içinden çıkan krem saç boyası ve oksidasyon kremi karıştırıp saçına diplerden uçlara doğru uygulaman yeterli. Ardından goji özlü saç kremiyle saçlarına bakım yapabilirsin.

Kızıl Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kızıl Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Kızıl saç boyası, doğal renk tonlarına kıyasla daha çabuk aktığı için saç bakımında da kızıl saçın ihtiyaçlarını karşılayacak ürünlere yönelmen gerekiyor. Özellikle renk koruyucu bir şampuan ve saç kremi kullanmanı öneririz. Ayrıca saçlarını her gün yıkamak, parlak kızıl tonun çabuk sönmesine yol açabilir. Bu nedenle saçlarını boyamaya başlamadan önce banyo sıklığını uzatma denemelere başlamalısın.

Saçlarını neredeyse 20 ila 30 günde bir boyayacağın ve kızıl renk etrafa bulaşmasın diye mevsim fark etmeksizin her banyo sonrası kurutma işlemi uygulayacağın için banyo sonrasında da saç bakım rutini uygulamalısın. Bilhassa ısı koruyucu saç yağı ve saç spreyleri kızıl saç bakımı önerileri arasında öne çıkıyor. Ayrıca saçların çabuk dolaşıyorsa dolaşık açıcı saç spreyleri sayesinde saçlarını zarar görmeden tarayabilirsin.

En Beğenilen Yakut Kızılı Saç Rengi Modelleri

Yakut Kızılı Saç Rengi Modelleri
Yakut Kızılı Saç Rengi Modelleri
Yakut Kızılı Saç Rengi Modeli
Yakut Kızılı Saç Rengi Modeli
Yakut Kızılı Saç Modeli
Yakut Kızılı Saç

Yakut kızılı saç rengi kullananlar saçlarının her ışıkta büyüleyici tonlar sergilemesine bayılıyor. Hadi, sen de hayallerini gerçekleştirmeye saç renginle başla!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?