Difüzör nedir, en etkili şekilde nasıl kullanılır?

Difüzör nedir, en etkili şekilde nasıl kullanılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçlarını kuruturken aynı zamanda şekil almasını sağlayan, saç vigosu olarak bilinen bu aparatı biz çok seviyoruz! Saç kurutma makinesinin kutusunun içinden çıkan ve genelde bir türlü nasıl kullanılacağı bilinemeyen, kıvırcık saç başlığı olarak da bilinen bu aparatı bugün mercek altına alıyoruz!

Doğru difüzör kullanımı ve saçları difüzör ile nasıl kontrol altına alınabileceğini açıklıyoruz. Sen de saç kurutma makinesinin bu başlığını aktif bir şekilde kullanmak istiyorsan difüzörleri yakından tanımalısın.

Difüzör nedir?

Difüzör nedir

Difüzör, saç kurutma makinesinin ucuna takılan, ucu tarak şeklinde olan bir saç şekillendirme aparatıdır, saç kurutma makinesinin başlıklarından biridir. Vigo başlık olarak da bilinir. Saçları doğal bir şekilde dalgalandırır ve saçların hacmini korumasına yardımcı olur.

Daha çok dalgalı ve kıvırcık saçlar için uygundur. Buklelerinin, dalgaların doğal şekilde belirginleşmesini sağlar. Ancak eğer saçların kolay şekil alıyorsa ya da düz saçlara sahipsen de difüzör kullanarak saçlarını dalgalandırmayı deneyebilirsin. Tabii öncesinde ve sonrasında şekillendirici köpük kullanmak şartıyla. Saçlarına şekillendirici köpüğü uyguladıktan sonra saç vigosuyla kurutmalı, ardından saçların kuruduktan sonra da köpüğü uygulayarak buklelerin sabit kalmasını sağlayabilirsin.

Difüzör kullanmanın yararları nelerdir?

Difüzör kullanmanın yararları nelerdir

Difüzör, saçlarını direkt olarak ısıdan koruduğu için saçlarının yoğun ısıya maruz kalmasını engeller. Dalgalı saçlara hacim verir, dalgaların dağınık dalgalarını kontrol altına almana yardımcı olur. Difüzör kullanmak kıvırcık saçların buklelerini ön plana çıkarır, karışık bukleleri düzene sokar ve daha havalı görünmelerini sağlar. Vigo başlık ile şekillendirdiğin saçların daha doğal bir şekilde kıvırcık görünecektir.

Editörün önerisi: Biliyoruz, kıvırcık saçların en büyük sorunlarından biri buklelerin belirgin görünmemesi. İşte bunun önüne geçmek için saçlarına difüzör uygulamadan önce bukle belirginleştiren ürün kullanmanı öneririz. Bu konudaki favorilerimizden olan Elseve Mucizevi Amla Yağı Bukle Belirginleştirici Krem.

mucizevi amla yağı

Saçları besleyerek buklelerin 48 saat boyunca belirgin kalmasını sağlayan bu kremle buklelerinin ne kadar kolay belirginleştiğini sen de fark edeceksin! :)

Difüzör kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Difüzör kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

-Her ne kadar difüzör saçlarını direkt ısıdan korusa da yine de ısının etkisiyle uzun vadede saçlarının yıpranmasına yol açabilir. Bu nedenle saçlarını difüzör ile şekillendirmeden önce mutlaka ısıdan koruyucu bakım ürünü uygulamanı öneririz. 

-Difüzör kullanırken saç kurutma makinesinin ayarını mutlaka orta düzeyde tutmalısın. Ne çok sıcak ne de çok soğuk olmalı. Ilık ısı sayesinde saçlarının ısıdan görebileceği zararı en aza indirebilirsin.

-En önemlisi de saç vigosuyla saçlarından tutamlar alıp şekillendirirken saçlarının fön makinesinin içine girip kopması! Bu duruma engel olmak için difüzör aparatının kaliteli, sık dişli olmasına özen göstermelisin. Aynı zamanda difüzörü kullanırken ince tutamlar yerine kalın tutamlar alıp, bu tutamları dipten uca değil, sadece uç ve boylarının bir kısmına doğru uygulamalısın.

-Saçlarını baş aşağı eğerek difüzör kullandığında daha hacimli ve daha dolgun kıvırcık saçlar elde ettiğini göreceksin. Eğer saçların çok kabarıyorsa endişelenme, kabarıklığı yarım saat sonra geçecektir. Difüzörü sabit uygulamak yerine hareket ettirerek uyguladığında dalgaların daha eşit şekilde şekil alacaktır.

Editör önerisi: Eğer saçların uzunsa ve sürekli ısıyla şekillendiriyorsan saçlarına düzenli bakım uygulamayı unutmamalısın. Kırık oluşumuna engel olmak saçlarını beslemek için sana önerimiz Elseve Dream Long serisi! Uzun saçlara özel bu bakım serisiyle eminiz ki saçların derinlemesine beslenebilecek.

Difüzör nasıl kullanılır?

Difüzör nasıl kullanılır?

Vigo başlık kullanımı için saçların çok kıvırcıksa elektriklenmeden, kabarmadan şekil alması için yağ içeren bakım ürünleri kullanabilirsin. Besleyici amla yağı içeren Elseve Mucizevi Amla Yağı Bukle Belirginleştirici Krem'i, saçlarının uç ve boylarına uygulayabilirsin.

difüzör

Sonrasında orta kalınlıktaki saç tutamlarını kıvırıp difüzörün içine girecek şekilde yerleştir. Difüzörü tutamların üzerine oturtup ortalama 10-20 saniye kadar saçlarına tut. Bütün saç tutamlarına bu işlemi yaptıktan sonra difüzör ile saçlarının üzerinden tekrar geçerek kusursuz görünümü sağla. İkinci seferde difüzörü sabit tutmak yerine hareket ettirerek uygulayabilirsin.

Editör önerisi: Saçlarını güzelce şekillendirdiysen sıra saç renginin ışıltıyla parlaması için yapabileceklerine geldi demektir. Sana önerimiz, zengin ve yoğun bir kahve tonu için L'Oréal Paris Excellence Créme 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi, çarpıcı bir kumral saç rengi için de Garnier Çarpıcı Renkler 7.12 İnci Kumralı. Bu saç renkleriyle buklelerin çok havalı görünecek! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?