​Biri ''retro saçlar'' mı dedi? İşte retro saç modelleri için 6 saç ilhamı!


50'ler, 60'lar, 70'ler derken vintage trendi tüm dünyayı hızla sarıyor! Eski Hollywood ihtişamını günümüze taşıyan kıyafetler, makyajlar, saç modelleri derken artık retro esintisi her yerde! Eğer sen de bizim gibi retro trendini görünümüne taşımayı seviyorsan, işe saç modelinden başlamaya ne dersin? Ancak biraz ilhama ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan işte sana önerilerimiz!

1.Kabarık ve derli toplu

Tabii ki o dönemlerin en trendy saç modeli kabarık saçlardı. Sen de görseldeki gibi saç aksesuarlarından yardım almak istiyorsan, tüm saçını geriye doğru tarayıp, arkadaki saçlarına hacim veren saç spreyi uygulayıp krepe yap. Ardından saçın iyice kabardıktan sonra saç bandını tak ve saçlarını bandın altına tel tokalarla sabitle.

2.Kabarık, yandan atkuyruğu

Dediğimiz gibi o dönemde saçlar inanılmaz derecede kabarık ve hacimli olmalıydı! Bu sevimli olduğu kadar şık saç modelini de, saçlarını geriye doğru tarayıp krepe yaptıktan ve hacim veren saç spreyi uyguladıktan sonra saçını yandan ayırıp, tek omzunun üstünde topla ve lastik tokayla sabitle. Dilersen lastik tokanın üzerine kurdele takarak görünümüne hoş bir detay katabilirsin.

3.Rulo saç modeli

Sanki Kazablanka filminden fırlamış gibi görünen bir saç modeli, rulo saçlar! Saçını tam ortadan ikiye ayırdıktan sonra ön kısımdan iki tutamı geriye, içe doğru kıvırarak tel tokalarla sabitle. Arkada kalan saçlarını aynı şekilde, daha kalın bir rulo şeklinde çevirip tel tokalarla sabitleyerek bu saç modelini oluşturabilirsin.

4.Kabarık, yarı toplu saçlar

İri dalgalı saçlar, kabarık şekilde toplanınca ortaya sence de muhteşem bir görünüm çıkmıyor mu? Saçlarında geniş uçlu bir maşa yardımıyla iri dalgalar oluşturduktan sonra saçının ön kısmından iki minik tutamı serbest bırakıp, saçının üst kısmına krepe yap ve arkada tel tokayla sabitle. İşte bu kadar!

5.Klasik Hollywood dalgaları

Yandan ayrılmış dalgalı saçlar ve kırmızı ruj… İşte Hollywood ihtişamı! Bu görünümü elde etmek için saçlarına maşa uyguladıktan sonra olabildiğince yandan ayır. Son olarak da parlaklık veren bir saç spreyi ya da bakım uygulayarak parlak bir görünüm elde edebilirsin.

6.Vintage topuz

Vintage denilince akla ilk gelen saç modellerinden biri de saç bandıyla süslenen burgu topuzlar. Saçını ön ve arka olarak ikiye ayırdıktan sonra öndeki kısmı kendi etrafında döndürerek bir topuz oluştur ve tel tokayla sabitle. Ardından arkadaki saçlarını da topuz yapıp her iki topuzun arasından saç bandını tak.

Photo credit: Getty Images, Pinterest, Istock Photo

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!