​Saçlarda örgü modelleri


Örgülü saç modelleri popülerliğini devam ettiriyor. 2 yıldır hayatımızdan çıkmayan örgülü saçlar, bu sezon da her yerde karşımıza çıkıyor. Sen de klasik modelleri yerine farklı ve havalı saç örgü modelleri arıyorsan doğru yerdesin. Bu saç örgü modelleri sayesinde bütün gözler saçlarında olacak, bizden söylemesi!

İşte saç örgü modelleri yapılışları!

Saç örgü modelleri

1.Düğüm örgü

düğüm örgü

Bahar ayının gelmesiyle klasik saç örgü modelleri yerine daha hacimli ve havalı örgü modellerini arar olduk. Bizim bu sezon en beğendiğimiz saç örgü modellerinin başında bu hacimli, iri örgü modeli geliyor. Kalın tutamlarla örülmüş bu saç örgüsü sayesinde sağlıklı saçların göz önüne çıkacaktır.

Editör önerisi: Bu örgülü saç modelinde görünümün dağınık durması oldukça önemli. Ancak bahsettiğimiz elektriklenmiş, kabarmış bir dağınık görünüm değil, hacimli bir dağınık görünüm. Saçlarına hacim katmak, çok daha volümlü görünmesini sağlamak için L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi'ni uygulayabilirsin. Saçlarına anında hacim veren bu sprey ile örgülerin tam da istediğin hacimli-dağınık görünüme kavuşabilecek! :)

2.Şelale Örgülü Saç Modeli

şelale örgülü saç modeli

Şelale örgü saç modelleri, uzaktan bakıldığında bile kendini belli eden saç modellerinden. Özellikle de su dalgalı saç modelleriyle beraber kullanıldığında ortaya rüya gibi bir görünüm çıkıyor!

3.Küçük örgüler

küçük örgüler

Acele çıkan bir davet için bu modeli deneyebilirsin. Saçlarının sadece tek bir yanını balıksırtı modelinde örüp, diğer tarafta kalan saçlarını dalgalandırabilirsin. Kısa sürede yapabileceğin bu örgü saç modeli sayesinde gecenin en havalı kızı sen olacaksın.

4.Kılçık örgü

kılçık örgü

Geniş ve salaş saç örgü modellerinin en güzel saç modellerinden olduğunu söylemiştik. Sen de uzun saçlara sahipsen bu dağınık örgüleri deneyebilirsin. Bu saç modelini tercih ettiğinde, saçlarının önlerinden ince tutamlar bırakarak daha doğal görüneceksin.

Editörün önerisi: Biliyoruz örgüleri oluşturması, oluşturduktan sonra da kabarmadan, kusursuz görünmesini sağlamak birazcık zor. İşte bu duruma engel olmak için saçını örmeden önce ve son dokunuşta Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem'i kullanmanı öneriyoruz. Durulamaya gerek olmayan bu yağ kremi saçlarının uç ve boylarına uygulayarak pürüzsüz saçlara kavuşabilirsin! :)

5.Halat örgü

halat örgü

Halat şeklindeki örgüleri sosyal medyada sık sık görüyoruz. Nasıl yapıldığını merak ediyorsan yukarıdaki şema sana yardımcı olacaktır. Özellikle iddialı saç rengine sahip olanlar bu örgü saç modelini mutlaka denemeliler.

Editörün önerisi: Saçlarını halat şeklinde örmeden önce durulanmayan yağ krem uygulamanı öneriyoruz. Böylece saçlarına daha rahat şekil verebilirsin!

7.Dağınık örgü

dağınık örgü

Biraz daha değişik örgü modelleri arıyorsan dağınık örgüler tam sana göre! Saçlarını salaş şekilde örerek ya da ördükten sonra saçını yana doğru çekip gevşeterek bu görünümü elde edebilirsin. Salaş örgü modellerinin havalı tavrı eminiz ki sana da çok yakışacak :)

8.Fransız örgüsü

fransız örgü

Fransız örgüsü saç modeli Parizyen olmak isteyenler için! Yılın örgü saç modellerinde de çok trend olan Fransız örgülü saç modelini günlük olarak da, okula ya da işe giderken de tercih edebilirsin.

Okula giderken yapabileceğin saç modelleri için mu videomuzu mutlaka izlemelisin! :)

9.Örgülü atkuyruğu

örgülü atkuyruğu

Örgülü saç modellerini farklı saç modelleriyle beraber de kullanabilirsin. Mesela her zamanki atkuyruğuna farklılık katmak için saçını topladıktan sonra atkuyruğunu dilediğin şekilde örebilirsin.

10.Hollanda örgüsü

hollanda örgüsü

Hollanda saç örgüsü nasıl yapılır? Belki de son zamanlarda en çok aranan saç örgü modellerinden biri olan Hollanda örgüsü, çift örgü şeklinde kullanıldığında inanılmaz tatlı görünüyor!

11.Mısır örgüsü

mısır örgü

Mısır örgüsü yapılışı çok zor gibi görünse de biraz pratik yaptıktan sonra çok kolaylaşacak örgülü saç modellerinden. Eminiz ki mısır örgüsünü yaptıktan sonra herkes saçlarını nasıl yaptığını soracak :)

12.Gizli örgülü topuz

gizli örgü topuz

Saçlarını daha sıkı toplamak istiyorsan topuzlu örgü modelini tavsiye ederiz. Hem çok genç hem de havalı görünen bu örgü sayesinde hafta sonu için kusursuz görünebilirsin. Özellikle renkli saçlara sahipsen bu model senin için yaratılmıştır diyebiliriz.

13.Kolay halat örgülü saç modeli

Kolay halat örgülü saç modeli

Kolay halat örgülü saç modeli, en kolay örgülü saç modellerinden! Saçlarını ikiye ayırıp her iki tutama da burgu şekli veriyorsun. Ardından bu burguları birbirinin üzerine gelecek şekilde örüp lastik tokayla sabitliyorsun. İşte bu kadar!

14.Örgülü topuz modelleri

örgülü topuz

Saç örgüsü modelleri topuz modelleriyle birleşince ortaya pratik ama şık stiller çıkıyor. Sen de her zaman kullandığın klasik topuz modellerini örgülerle birleştirebilirsin. Mesela bu stilde olduğu gibi saçını arkada topladıktan sonra örebilir. Ardından bu örgüyü burgu şeklinde saçına tel tokalarla yardımıyla sabitleyebilirsin.

örgülü topuz modelleri

Ensede topuz saç modelini de örgülerle süsleyebilirsin. Saçlarının ön kısmından birkaç tutamı serbest bırakıp geri kalan kısmı ensenin biraz üzerinde topuz yap. Sonrasında öndeki tutamları örüp arkada çapraz şekilde birleştir. İşte hazırsın!

örgülü topuz

Bu saç modeli bizim favorilerimiz arasında! Gizemli bir görünüm elde etmek isteyenler için de ideal! Saçını öne atıp baş aşağı şekilde dur. Ardından ensenden başlayarak, ters şekilde saçlarını örmeye başla. Tepe noktasına doğru geldiğinde geri kalan saçlarınla beraber toplayıp topuz yap ve tel tokalarla sabitle. Bu kadar!

15.Kısa saçlar için saç örgü modelleri

Kısa saçlar için saç örgü modelleri

Yoksa saçların kısa diye örgülü saç modellerini kullanamayacağını mı düşünüyordun? Kısa saç örgü modelleri de var tabii ki! Mesela bu saç modelinde olduğu gibi saçlarını yandan ayırıp alın kısmından başlayarak örebilirsin. Ayrıca bu saç modelinin yılın örgü saç modelleri arasında da çok trend olduğunu söylemeden geçmeyelim!

kısa saç örgüsü

Kısa saçlılar şelale örgü saç modelini de kolayca deneyebilirler. Yine saçlarını yandan ayırıp ayırdığın kısımdan itibaren saçının ön kısmını örerek bu görünümü elde edebilirsin.

Ünlü yıldızların en çok kullandığı saç modelleri arasına giren çift balıksırtı örgülü saç modelini kısa saçlar da deneyebilirler. Saçlarını ortadan ayırıp her iki tarafı da balıksırtı şeklinde ördükten sonra lastik tokayla saçını sabitleyebilirsin. Bu arada saçların kısa olduğu için görünümü bozan, serbest kalan kısımlar olursa bu saçları güçlü tutuşlu bir sabitleyici sprey ile düzeltebilirsin.

kısa saça örgü

Yarım örgülü saç modeli belki de kısa saçların en rahat kullanabileceği saç modellerindendir. Saçının yalnızca ön kısımlarını yarım şekilde, balıksırtı olarak örerek bu görünümü elde edebilirsin.

16.Değişik saç örgü modelleri

değişik saç örgüsü

Tabii bir de farklı mı farklı, değişik saç modelleri var. Mesela bir dönem çok moda olan mikro örgüler. Tüm saçın balıksırtı şeklinde minik minik örülmesiyle oluşan bu havalı görünümü yeni sezonda da çok sık görüyoruz.

değişik örgülü saç

Bu saç modelini biz de yeni keşfettik. Tam da festivallerde, konserlerde kullanmak için ideal saç örgülerinden! :)

değişik örgü modelleri

Çapraz örgü saç modeli de değişik saç örgü modelleri arasında! Bu saç modelini denediğinde eminiz ki herkes saçını çok ilginç bulacak.

değişik örgü

Sepet örgülü saç modeli de denen bu örgülü saç modelinin yapılışı birazcık zor. Ama elde edince de ortaya çıkan görünüm çok şık oluyor!

Masum Gösteren Örgü Modelleri

Saç örgüleri bizi masum, sevimli ve tabii ki şık gösteren, en sevdiğimiz saç modellerinden! Saç trendlerinden asla inmeyecek saç örgü modelleri bize romantik bir hava katıyor! Eğer sen de masum ve romantik görünmeyi istiyorsan, aşağıdaki saç örgüsü modellerine bir göz atmanı öneririz!

1.Taç örgü

taç örgü

Bu dağınık, taç örgü modeliyle romantik görünmemek neredeyse imkânsız! Saç örgü modellerinin belki de en sevimlilerinden olan taç örgülü saç modelinde sıra! Saçlarını iki tutama ayırıp her iki tutamı da ördükten sonra başının üzerinde tel tokalarla birleştir ve önden birkaç tutam saçını serbest bırak. İşte bu kadar kolay! Taç saç örgüsü nasıl yapılır diye detayları merak ediyorsan taç örgü modellerine tıklayarak adım adım nasıl yapıldığını öğrenebilirsin. 

2.Yandan balıksırtı örgü

yandan balıksırtı örgülü saç

Önce balıksırtı örgü yapmayı bilmiyorsan buraya tıkla ve kolayca öğren! Ardından aynı örgüyü saçını yandan ayırıp örmeyi dene. Örgün bittikten sonra örgüyü yana doğru çekerek genişlet ve hazırsın!

3.Şelale Örgülü Saç Modeli

şelale örgülü saç modeli

Şelale örgü saç modelleri, uzaktan bakıldığında bile kendini belli eden saç modellerinden. Özellikle de su dalgalı saç modelleriyle beraber kullanıldığında ortaya rüya gibi bir görünüm çıkıyor

Açık saçlar örgülerle birleşince ortaya harika bir görünüm çıkıyor! Şelale örgüyü yapabilmek için buraya tıklayabilirsin!

4.Bohem yan örgülü saç

yan örgülü saç modeli

Bu harika örgülü saç modeliyle masum bir görünüm elde edebilirsin! Son olarak sabitleyici sprey uygulamayı ise sakın unutma!

5.Örgülü yarı toplu saç modeli

yarı toplu örgülü saç

Son zamanlarda sıkça gördüğümüz bu saç modeli aslında en kolay örgülü saç modellerinden! Saçının orta kısmından iki tutamı ör ve arka kısma krepe yaptıktan sonra arkada tel tokalar ile birleştir.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala