En güzel örgülü atkuyruğu saç modelleri

En güzel örgülü atkuyruğu saç modelleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Örgülü saç modellerini çok seviyoruz! Bir de örgülü modellerin yanında örgülü atkuyruğu modellerini görünce hangisini daha çok sevdiğimize karar veremedik. Orta ve uzun boyda saçları olanlar için en güzel örgülü atkuyruğu modellerini sıralıyoruz. Bizim en beğendiğimiz örgülü saç modellerinden ilham alarak saçlarını şekillendirmeye başlayabilirsin. En güzel örgü modelleri için aşağıdaki önerilerimizden yardım alarak saçlarının kusursuz görünmesini sağlayabilirsin.

1- Kılçık örgülü atkuyruğu

1- Kılçık örgü

Kılçık örgü saç modeli, atkuyruğu ile birleştiğinde çok havalı görünüyor. Kılçık atkuyruğu saç modelini en çok düz ve uzun saçları olanlara öneririz. Ayrıca saçların kalın telliyse veya şekil vermekte zorlanıyorsan mutlaka örgü öncesi durulanmayan bakım kremi kullanmalısın. 

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i saçlarını örmeden önce uygula. Elseve saç kremi sayesinde saçların kolay şekil alır ve elektriklenmez. Örgülerini açtığında bukle bukle saçların için Saç Güzelleştirici Krem'e teşekkür edebilirsin. 

2- Saç aksesuarı kullan

2- Saç aksesuarı kullan

Örgülü saçlarına hareket kazandırmak istiyorsan klasik lastikli tokalar yerine atkuyruğunu saç fuları ile renklendirmelisin. Atkuyruğuna bağlayacağın renkli saç aksesuarları bir anda seni daha enerjik gösterecek. Bu saç modelini gece dışarı çıkarken de kullanabilirsin. 

3- Boxer örgülü atkuyruğu

3- Boxer örgü

Saçlarında farklı görünümleri seviyorsan boxer örgü modeli tam sana göre! İkili atkuyruğuna benzeyen bu örgülü saçlar en çok kumral ve sarı tonlarına yakışıyor. Saçlarını boyattıktan sonra dip boyası sorunuyla uğraşmak seni korkutuyorsan geçici saç boyaları ile tanışma zamanın geldi demektir! Sarı saçlarına hızlı bir şekilde dip boyası yapmak için L'Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Sprey Açık Sarı rengi yanından ayırmamalısın. Saç diplerine anında sarı boyayı uygula ve örgülü saçlarının tadını çıkar.

4- Salaş saç örgülü atkuyruğu

4- Salaş saç örgüsü

Evde saçlarını rahat örgülü atkuyruğu yapmak istiyorsan salaş saç modellerine bakmalısın. Saçlarını ördükten sonra, örgülerini çekerek daha gevşek ve salaş görünmesini sağla. Bu saç modeli seni olduğundan daha genç gösterecek. 

5- İnce saç örgülü atkuyruğu

5- İnce saç örgüleri

Örgülü atkuyruğu modellerine yeni bir görünüm kazandırmak isteyenler saçlarını ince tutamlara ayırabilirler. Saçlarını minik saç tutamlarına ayır ve balıksırtı örgü modeliyle ör. Örgülerinin uçlarına renkli saç tokaları takarak bu saç modeline farklılık kazandırabilirsin. 

6- Balıksırtı atkuyruğu

6- Balıksırtı atkuyruğu

Balıksırtı örgülerini atkuyruğu saç modeli ile kombinlediğinde saçların daha havalı ve modern görünür. Biz bu saç modelini en çok tatillerde ve uzun yürüyüşlerde tercih ediyoruz. 

Editörün önerisi: Saçlarının daha pürüzsüz ve parlak görünmesini istiyorsan saçlarını örmeden önce saç boylarına ve uçlarına Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum'u uygulamalısın. Saçları anında daha pürüzsüz gösteren, saç uçlarını onaran ve ısıya karşı koruma sağlayan bu saç serumunu tatil çantandan çıkarmamalısın. 

7- Kalın telli saçlar için örgülü atkuyruğu

7- Kalın telli saçlar için örgü

Kalın telli saçları örmek ve şekil vermek bazen zor olabiliyor. Kalın telli saçların varsa balıksırtı, mısır örgü gibi saç modelleri yerine daha klasik örgüleri tercih etmelisin. Böylece örgülerin arasından minik saçların çıkmayacak. Kalın telli saçlarını örerken saçlarını omuz üzerinden yanına getir ve saçlarını öne doğru ör. Böylece saçlarının ne kadar göz alıcı göründüğünü herkes fark edecek! 

8- Taç örgülü atkuyruğu

8- Taç örgü

Taç örgü saç modelini örmeye saç dibinden başlamalısın. Saç uçlarını atkuyruğu şeklinde uzun bırakarak taç örgü atkuyruğu modeli yapabilirsin. Bu saç modeli saçlarını olduğundan daha hacimli ve dolgun gösterir. Bu nedenle taç örgüleri en çok ince telli saçları olan kadınlar için öneriyoruz. 

9- Sportif örgülü atkuyruğu

9- Sportif örgü

Spora giderken yapabileceğin en havalı saç modellerinden biri de sportif örgüler! Saçlarını sıkı atkuyruğu yap, saç uçlarını sıkıca ör. Böylece koşu ve yürüyüşlerde saçların önüne gelmez ve seni rahatsız etmezler. Spor salonuna giderken de saçlarını sıkı atkuyruğu yaparak yüzünün daha sıkı ve dinamik görünmesini sağlayabilirsin. 

10- Mısır örgülü atkuyruğu

10- Mısır örgü

Örgü konusunda kendine güveniyorsan mısır örgüleri mutlaka denemelisin. İnce ince saç tellerinden meydana gelen mısır örgüleri yapmak biraz zor ama her dakikasına değiyor! Bu saç modelini sabah yaptığında akşama kadar bozulmadan kalmasını sağlayabilirsin. Hemen bozulmayan, hem gündüz hem de akşam kullanabileceğin bir saç modeli arıyorsan mısır örgü atkuyruğu modellerini inceleyebilirsin. 

11- Hacimli örgülü atkuyruğu

11- Hacimli örgüler

Ofise giderken saçlarını şık ve elegan bir saç modeliyle şekillendirmek istiyorsan hacimli örgüleri kullanmalısın. Bu saç modeli için saçlarının ön kısmına krepe yapabilir ve saçlarını dolgun gösterebilirsin. Altta kalan saçlarını ise klasik örgü modeliyle ör ve atkuyruğu şeklinde bırak. Eğer ofis saç modeline ekstra şıklık katmak istersen bu saç modelini incili tokalarla süsleyebilirsin. 

12- İnce örgülü atkuyruğu

12- İnce örgülü atkuyruğu

Örgülü atkuyruğunun daha karizmatik görünmesini istiyorsan küllü kahve saç tonlarına yönelmelisin. L'Oréal Paris Excellence Cool Creme 7.11 Ekstra Küllü Kumral, saçlarını daha havalı gösterir, ekstra küllü görünüm kazandırır. Eğer saçlarını kahve tonlarına boyatmak istiyor ama sıcak alt tonlu boyalardan endişe ediyorsan Excellence Cool Creme serisini mutlaka tanımalısın! Küllü saçların ve örgülü atkuyruğun seni olduğundan daha çekici gösterecek. 

13- Kalın örgülü atkuyruğu

13- Kalın örgüler

Kalın örgü saç modelleri saçlarını daha dolgun ve havalı göstermek isteyenlere yakışıyor. Uzun saçların varsa, saçlarını Hollanda örgüsü yapabilir ve sonra örgülerini gevşeterek daha kalın görünmesini sağlayabilirsin. 
Hollanda örgüsünün nasıl yapıldığını bu makalemizden kolaylıkla öğrenebilirsin. 

14- Yandan örgülü atkuyruğu

14- Yandan örgü

Perçem kullanıyorsan ve saçlarını hep yandan ayırıyorsan yan örgüleri çok seversin. Yan örgüleri atkuyruğu yapmak önce saçlarını enseden atkuyruğu şeklinde topla ve sonrasında omuzuna doğru ör. Bu saç modelini ayna karşısında 5 dakikada yapabilirsin! 

15- Kıvırcık saçlar için örgülü atkuyruğu

15- Kıvırcık saçlar için örgülü atkuyruğu

Kıvırcık saçlarını örmek ilk bakışta sana zor gelebilir, haklısın! Saçlarını kontrol altına almak için kıvırcık saçlar için durulanmayan bakım kremini uygula. Sonrasında saçlarını 3 eşit tutama ayır ve klasik örgü modeliyle ör. Önden çıkan kısa saçlarını da maşa ile şekillendirerek daha hacimli görünmesini sağlayabilirsin. Saçlarına doğallık kazandırmak istersen maşa yaptıktan sonra saçlarını ince dişli bir tarak yardımıyla taramalısın. 

16- Sade örgülü atkuyruğu

16- Sade örgülü atkuyruğu

Acele çıkan bir buluşmaya giderken sade örgülü atkuyruğu saç modelini denemelisin. Her yüz şekline yakışan bu saç modeli seni bütün buluşma boyunca çabasız şık gösterir. 

17- Şelale örgülü atkuyruğu

17- Şelale örgüsü

Şelale örgüler atkuyruğu ile birleşince daha havalı görünüyorlar! Sen de özel buluşmalarda ve davetlerde şelale örgüleri tercih edebilirsin.

18- Örgülü atkuyruğu düğün saçı

18- Örgülü atkuyruğu düğün saçı

Örgü modelleri sadece günlük değil, düğün saç modellerinde de tercih ediliyor. Örgülü atkuyruğu ve straplez gelinliğin uyumunu çok seviyoruz. 

19- Örgülü yarım atkuyruğu

19- Örgülü yarım atkuyruğu

Saçlarının tamamını örmek istemiyorsan sadece üst tutmalarını örerek yarım atkuyruğu yapabilirsin. Altta kalan saçlarına da maşa yaparak bu saç modelini daha hacimli gösterebilirsin.

20- Ters örgü atkuyruğu

20- Ters örgü atkuyruğu

Ters örgü yapmak ilk denemede zor gelse de bir süre sonra elin alışacak! Ters örgü atkuyruğu modeliyle saçların her daim kuaförden çıkmış gibi pürüzsüz ve havalı görünebilir. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?