Saç örme makinesi nedir, nasıl kullanılır?


Saç örgülerinin geri dönmesi ile birlikte örgü örmek, örgü modelleri gibi başlıklar yeniden en çok arananlar listesindeki yerini aldı. Saç örgüsü örmek bazılarımız için çok kolay, bazıları içinse imkansız! Evet, örgü konusunda henüz orta derecede yetenekli biri karşımıza çıkmadı. :) Örgü öremeyenler ise son dönemlerde çareyi örgü makinelerinde arıyorlar. Otomatik örgü makinelerini kullananlar, saçları kısa sürede kusursuz bir şekilde ördüğünü söylüyorlar. Biz de örgü makinesi deneyimlerimizi ve örgü makinesinin nasıl kullanılacağını seninle paylaşıyoruz. 

Saç örme makinesi nedir?

Saç örme makinesi nedir?

Saç örme makinesi, saçları otomatik olarak ören elektrikli saç şekillendirme cihazlarıdır. Elektrikli veya pille çalışan saç örme makineleri, orta ve uzun boydaki saçları anında örerek saçlarının kusursuz görünmesini sağlar. Sen de saçlarını bir türlü öremiyorsan, arkadaşlarına sürekli ricada bulunmaktan dolayı rahatsız hissediyorsan saç örme makineleri ile yakından tanışabilirsin. 

Eğer saç klasik saç örgüsünü yapabiliyorsan bize göre saç örme makinesine ihtiyacın yok! Çünkü saç örme makineleri de sadece klasik örgüyü yapıyor. Hazır ellerin saç örmesine alışmışken, yeni örgü modellerini deneyerek yeteneğini geliştirebilirsin. 

Saç örme makinesi nasıl kullanılır?

1. Adım: Saçlarını örgüye hazırla

1. Adım: Saçlarını örgüye hazırla

Saç makinesiyle saçlarını örmeden önce saçlarını taramaları ve varsa minik düğümleri açmalısın. Örgülerinin pürüzsüz görünmesi için saçlarını taradıktan sonra Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi'ni uygulayarak saçlarının kolay şekil almasını sağlayabilirsin. Güzelleştirici krem gün boyu örgülerinin daha düzgün görünmesini sağlar ve uygulama sırasında saçlarının elektriklenmesini önler. Durulanmayan bakım kremini saç boylarına ve uçlarına uygulamalısın.

2. Adım: Saç örme aleti ile tanış

2. Adım: Saç örme aleti ile tanış

Saç örme makinesiyle saçlarının tamamını veya sadece bir kısmını örebilirsin. Saçlarının hangi kısımlarını öreceğine karar verdikten sonra saçlarının kabarmasını önlemek ve gün boyu parlak görünmesini sağlamak için Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum kullanmanı öneririz. Saçlarının dümdüz görünmesine yardımcı olan bu serum sayesinde örgülerin daha pürüzsüz görünür. Serum uygulamasından sonra saçlarını ince tutamlara ayır ve saç örme aletinin içine yerleştir. Yavaş yavaş aleti aşağı doğru çekerek örgülerine 'merhaba' diyebilirsin. İlk uygulamada başarılı bir sonuç alamayabilirsin, pes etme ve birkaç kere daha dene! 

3. Adım: Gün boyu örgülerinin tadını çıkar

3. Adım: Gün boyu örgülerinin tadını çıkar

Saç örme makinesiyle yaptığın örgülerinin gün boyu kalıcı olması için saç spreyi kullanabilirsin. Saçlarını sertleştirmeyen saç spreyi sayesinde örgülerinin doğal havasını korumuş olacaksın. Eğer bizim gibi doğal ve taze görünmeyi seviyorsan örgü modeline en çok kahve saç renginin yakıştığını da bilirsin! Örgü makinesi almaya karar verdiysen saçlarında da yeni bir renk deneyerek imajını yenilemeni öneririz. 

L'Oréal Paris Excellence Creme 5 Kahve saç boyası saçlarında canlı ve yoğun kahve rengi yaratıyor. Yoğun renk verme özelliği sayesinde beyazlarını tamamen gizleyen bu saç boyası, uzun süre göz alıcı kahve saçlara sahip olmanı sağlayacak. 

Saç örgü aleti kullanışlı mı?

Saç örgü aleti kullanışlı mı?

Saç örme aletini tavsiye eder miyiz? Bu sorunun cevabı hem evet, hem de hayır olarak değişir. Eğer klasik örgü örmeyi biliyorsan, kendi saçını az da olsa örebiliyorsan saç örme aletine ihtiyacın yok! Fakat saçlarını hiç öremiyor ve örgü modellerini çok denemek istiyorsan o zaman örgü makinesini denemeni tavsiye ediyoruz. Şunu belirtelim, saç örme aletlerinin bir çoğu sadece normal örgü modeli yapar. Balıksırtı, kılçık ve sepet örgü modelleri için el yeteneğine ihtiyacın olacak :)

Örgülü saçlara en çok yakışan saç rengini sorarsan hiç düşünmeden sarı tonları deriz! Örgülerin çekici görünümüne çok yakışan sarı tonları seni olduğundan daha genç gösterecek. Excellence Creme Saç Boyası 10 Açık Sarı, hem sıcak hem de soğuk alt tonuna yakışan nadir sarı saç tonlarından biri. Risk almadan sarışın olmak isteyenler için açık sarı saç boyasını öneririz. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala