​Kısa kıvırcık saçlılar için 15 kurtarıcı saç modeli

​Kısa kıvırcık saçlılar için 15 kurtarıcı saç modeli

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Hem kısa hem de kıvırcık saçların varsa sabah hazırlanma süresi senin için biraz uzun olabilir. Uyandığında kabaran ve şekil almayan saçlara artık son verebilirsin. Senin için hazırladığımız dosyada, saçlarını kolaylıkla şekillendirebileceğin kısa kıvırcık saç modelleri ve kısa kıvırcık saç kesimleri bulunyor.

Bakalım hangisi senin hayatını kurtaracak?

Kıvırcık saçlarını kolayca şekillendirmeni, buklelerini belirginleştirmeni sağlayacak öneri:

Amla yağı

Sana özel derlediğimiz saç modellerine geçmeden önce sana yeni keşfettiğimiz süper bir üründen bahsetmek isteriz: Elseve Mucizevi Amla Yağı Bukle Belirginleştirici Bakım Kremi! Saçı derinlemesine besleyen Amla yağı içeren bu durulanmayan bakım kremi, kıvırcık saçların kolay şekil almasını ve buklelerin kontrol altına alınmasını sağlıyor.

Kıvırcık saçlar kurumaya eğilimli olduğundan, her zaman nemlendirilmesi gerekir. Elseve Mucizevi Amla Yağı Bukle Belirginleştirici Bakım Kremi, kıvırcık ve dalgalı saçları nemlendirerek 48 saat boyunca belirgin bukleler sağlıyor. Böylece buklelerimiz yumuşacık, parlak oluyor, neme doyuyor. Kıvırcık saçların uzun zamandır aradığı ürün diyebiliriz! :)

1.Yandan ayrımlı kısa kıvırcık saç modeli

Yandan ayrımlı kısa kıvırcık saç modeli

Kısa saçlarını uzatıyorsan bu saç modeli tam sana göre! Saçlarını genellikle yandan ayırarak kullanmanı tavsiye ediyoruz, saç uçlarını maşa ile kıvırarak bu süreci rahatlıkla atlatabilirsin. 

2.Ensesi kısa kıvırcık saç modeli

Ensesi kısa kıvırcık saç modeli

Ensesi kısa saç modelleri saçlarını olduğundan daha hacimli gösterecektir. Bu yılın en favori saç kesimlerinden biri olan bu saç modeli, kıvırcık saçlılara çok yakışıyor.

3.Geriye doğru kısa kıvırcık saç modeli

Geriye doğru kısa kıvırcık saç modeli

Kısa saçlarının yüzünü kapatmasından şikayetçiysen saçlarının önünden aldığın tutamları geriye doğru sabitleyebilirsin. Bu saç modelini farklı tokalarla denemeni tavsiye ediyoruz.

4.Aksesuarlı kıvırcık kısa saç modeli

Aksesuarlı kıvırcık kısa saç modeli

Her mevsime çok yakışan saç modellerinden biri de aksesuarlı saç modelleri! Eğer saçlarının şekil almamasından şikayetçiysen bu saç modelini deneyebilirsin.

Editörden öneri: Saçlarının kolayca şekil alabilmesi için Elseve Mucizevi Amla Yağı Bukle Belirginleştirici Bakım Kremi'nden yardım almanı öneririz. Böylece buklelerin hem kolayca şekil alır, hem beslenir, hem de kabarmadan mükemmel görünür! :)

5.Belirgin bukleli kısa kıvırcık saç modeli

Belirgin bukleli kısa kıvırcık saç modeli

Belirgin bukleli saç trendi günden güne popülerliğini arttırıyor. Sen de saç köpüğü yardımıyla bu saç modelini elde edebilirsin.

6.Yandan tutturulmuş kısa kıvırcık saç modeli

Yandan tutturulmuş kısa kıvırcık saç modeli

Sabahları hazırlanma hızını yarı yarıya düşerecek bir saç modeli daha! Önce buklelerini köpük ile belirginleştir, daha sonra önündeki tutamları geriye doğru sabitle.

7.Katlı kıvırcık saç modeli

Katlı kıvırcık saç modeli

İnce telli saçların varsa bu katlı saç modelini denemelisin. Kıvırcık saçlarını katlı kesim ile kontrol altına alman mümkün.

8.Küt kısa kıvırcık saç modeli

Küt kısa kıvırcık saç modeli

Cool bir saç kesimi arıyorsan seni buraya alalım. Kısa saçlarını küt saç kesimi ile canlandırmaya ne dersin?

9.Yanı kısa kıvırcık saç modeli

Yanı kısa kıvırcık saç modeli

Saçlarının yan tarafını daha kısa kestirerek buklelerini ön plana çıkarabilir, saçlarını daha rahat şekillendirebilirsin.

Editör önerisi: Buklelerinin daha belirgin görünmesi için hem saçlarının elektriklenmesine engel olacak hem de buklelerinin hacimli görünmesini sağlayacak bir ürün uygulaman gerekir. Bunun için sana yukarıda da önerdiğimiz Elseve Mucizevi Amla Yağı Bukle Belirginleştirici Bakım Kremi'ni kullanabilirsin. Bu durulanmayan bakım kremiyle saçlarını şekillendirerek buklelerinin harika görünmesini sağlayabilirsin! :)

10.Kıvırcık bob saç modeli

Kıvırcık bob saç modeli

Eğer bob modeli saçların varsa saçlarını yandan ayırarak daha hacimli gösterebilirsin.

11.Farklı kıvırcık kısa saç modeli

Farklı kıvırcık kısa saç modeli

Farklı saç kesimlerini denemek isteyenler bu modele mutlaka göz atmalı!

12.Kıvırcık kakül saç modeli

Kıvırcık kakül saç modeli

Sezonun trendlerinden olan kıvırcık kakülü kısa saçlarında deneyebilirsin. 

13.Kıvırcık kısa saçlar için örgü

Kıvırcık kısa saçlar için örgü

Saçlarını örgü ile şekillendirmeyi unutmamalısın. Saçlarının önünden aldığın tutamları geriye doğru örerek bu modeli yapabilirsin.

Editör önerisi: Saç modelinin gün boyunca sabit kalabilmesi için saçlarına güçlü tutuşa sahip bir saç spreyi kullanmanı öneririz. Bizim favorimiz olan L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Saç Spreyi'nden yardım alabilirsin.

14.Yandan kaküllü kısa kıvırcık saç modeli

Yandan kaküllü kısa kıvırcık saç modeli

Kaküllerini sadece düz değil, yana ayırarak da kullanabilirsin.

15.Asimetrik kıvırcık kısa saç modeli

Asimetrik kıvırcık kısa saç modeli

Kıvırcık saçlarını kontrol altına almak için önü uzun arkası kısa asimetrik saç modelini denemelisin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?